Βλητικές δοκιμές

Nικολα...''μπερετακιας'' ειμαι και εγω!!!
Μην ξανα πεις για ''κλικα''...δεν υπαρχει κλικα ....Αληθεια υπαρχει φιλε !!!
Πιες το τσαγακι σου απο την ΜΠΕΝΕΛΙ...και χαλαρωσε !!! :D 🥰

View attachment 79050

View attachment 79051

View attachment 79052

Και για να μην πιστεψεις οτι βγηκαν τυχαια οι τουφεκιες....
Παρε και δυο με το ΒΟΙΤΟ !!!:)

View attachment 79054

View attachment 79055
Ασε τις καννες....για εμας που γεμιζουμε ΟΛΕΣ ΙΔΙΕΣ ειναι....Οπως και για τα καλά εμπορικα φυσιγγια !!!:)
Το μισο φυσιγγιο...ειναι η ποιοτητα των σκαγιων....:)

ΥΓ. Το αλευρι δεν ''ακυρωνει'' τις καννες....Την παραμορφωση των σκαγιων ''ακυρωνει''...σε μεγαλο βαθμο !!!
Και ποιοτητα σκαγιων = συγκεντρωση -ταχυτητα - διατρηση....Αυτο εχω δει εγω. !!:)
Για την κάννη της 391 δεν δέχομαι τίποτα..
Το ότι μπορείς εσύ να φτιάξεις ένα καλό φυσίγγι για την μπενελι είναι άλλο πράγμα οχι ότι είναι ίδιες κάννες όλες..
Την μαξους όπου βρεθώ και σταθώ την έχω τσαγαρι.
Να μου πεις για την μπερεττα ότι δεν καθαρίζει εύκολα το δέχομαι 1 ώρα τώρα πάλευα.
Για το κοντάκι που είναι χοντρό και έχει κακή αίσθηση σε σχέση με την μπενελι και αυτό το δέχομαι οχι όμως ΚΆΝΝΗ
 
Συγχαρητήρια στον Γιώργο για την παρουσίαση, αλλά η διαφορά 18,3 με 18,6 δεν είναι τέτοια ( σε σχέση με το 18,4 +- των περισσότερων βυσμάτων) ώστε να προκύψουν μετρήσιμες διαφορές. Θα τολμήσω μία πρόβλεψη, ΑΝ αυτό που έλεγε ο τύπος στο βίντεο που μόλις ανάρτησε ο monofranchi είναι αλήθεια, ότι δηλαδή η Benelli παρουσίασε όπλο με αυλό 19,7 και ΑΝ ο κώνος του παραμένει ο πολύ κοντός του powerbore , τότε οι επόμενες συζητήσεις θα έχουν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
Αν ο αυλος ειναι 19,7 δεν χρειαζεται καν κωνο προσαρμογης...Βασιλη ριξε ενα autocad...
 
Για την κάννη της 391 δεν δέχομαι τίποτα..
Το ότι μπορείς εσύ να φτιάξεις ένα καλό φυσίγγι για την μπενελι είναι άλλο πράγμα οχι ότι είναι ίδιες κάννες όλες..
Την μαξους όπου βρεθώ και σταθώ την έχω τσαγαρι.
Να μου πεις για την μπερεττα ότι δεν καθαρίζει εύκολα το δέχομαι 1 ώρα τώρα πάλευα.
Για το κοντάκι που είναι χοντρό και έχει κακή αίσθηση σε σχέση με την μπενελι και αυτό το δέχομαι οχι όμως ΚΆΝΝΗ

Θεμα χρονου ειναι...να καταλαβεις οτι οι καννες της Μπενελι οχι μονο δεν υστερουν πουθενα....αλλα
ισως να ειναι και καλυτερες απο της Μπερετα!!!
Για μενα δεν εχουν διαφορές....οτι βαλεις στην θαλαμη και των δυο οπλων...αυτο θα εισπραξεις Νικολα !!!:)

εικόνα_Viber_2022-04-28_11-06-53-388.jpg

εικόνα_Viber_2022-05-20_12-25-42-072.jpg

εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-10-783.jpg

εικόνα_Viber_2022-05-13_10-44-37-627.jpg

Αυτες τις θεωρω καρμπον τουφεκιες....Προσεξε διαφορα στις ταχυτητες και στις συγκεντρωσεις...
Το 2% ειναι αμελητεο για μενα !!!
Και μεχρι 5% παλι αμελητεο ειναι....Το πραγμα χαλαει απο το +5% και μετα.... :)
 




Έκανα και δοκιμές για την πέρδικα ποιο τσοκ να παρω και με συγκεντρωτηρα έδωσε το ίδιο το 4τσοκ μαμά με το IC BRILEY με μαλλινη είχε διαφορά ποιο ανοιχτό το ic
30m sokol 1.85X35 z2m18 7½
Πςςςς σαν να βλέπω τ θκιαμ‼️
 
Αν ο αυλος ειναι 19,7 δεν χρειαζεται καν κωνο προσαρμογης...Βασιλη ριξε ενα autocad...
Αν ο αυλός είναι 19,7 από το 20,4 που έχουν οι θαλάμες των αυτογεμων στο τελείωμα τους, απαιτείται τουλάχιστον 4 χιλιοστά κώνος.
 
Θα ηθελες 😂
Αν θυμάμαι σωστά έχεις Μπράουν αν θυμάσαι σωστά την διαφορά στο 5%
Αν θες κάνε και εσύ να δούμε τι βγάζει το ίδιο δικό σου 🤣😂
Άμα δω ότι είμαι στο μείον πέντε τοις εκατό,θα πάω ένα πόντο μπρος😆
 
Θα ηθελες 😂
Αν θυμάμαι σωστά έχεις Μπράουν αν θυμάσαι σωστά την διαφορά στο 5%
Αν θες κάνε και εσύ να δούμε τι βγάζει το ίδιο δικό σου 🤣😂
Με αυτά προσπαθείς να βαρέσεις μπεκάτσες ?
Χάνεις τις μπεκάτσες, χάνεις και το τσάι.

Τέτοια αποτύπωση ,ΚΑΘΕΤΗ πρώτη φορά βλέπω‼️αριστερά δεξιά ούτε ένα φλαιερ‼️
Είναι εκτός χαρτιού 😂 😂 😂
20230912_190135(1).jpg
 
Για την κάννη της 391 δεν δέχομαι τίποτα..
Το ότι μπορείς εσύ να φτιάξεις ένα καλό φυσίγγι για την μπενελι είναι άλλο πράγμα οχι ότι είναι ίδιες κάννες όλες..
Την μαξους όπου βρεθώ και σταθώ την έχω τσαγαρι.
Να μουπαπαμ πεις για την μπερεττα ότι δεν καθαρίζει εύκολα το δέχομαι 1 ώρα τώρα πάλευα.
Για το κοντάκι που είναι χοντρό και έχει κακή αίσθηση σε σχέση με την μπενελι και αυτό το δέχομαι οχι όμως ΚΆΝΝΗ
Εγώ για αυτό την έδωσα για το καθάρισμα,άμα έχεις μάθει με τα αδράνειας κακομαθενεις.Αυτο που λες για τη Μάξους έχει να κάνει με τα τσοκ της.Για την 391,τι να σου πουν,είσαι ένα βήμα μπροστά από τους bums με το ίδιο φυσσιγγι πάντα.Για να βγάλω την ίδια τουφεκιά στο άστατο καιρό έβαζα στο δικό μου bum το bettinsoli 1 γραμμάριο αλεύρι,και all well.
 
Εγώ για αυτό την έδωσα για το καθάρισμα,άμα έχεις μάθει με τα αδράνειας κακομαθενεις.Αυτο που λες για τη Μάξους έχει να κάνει με τα τσοκ της.Για την 391,τι να σου πουν,είσαι ένα βήμα μπροστά από τους bums με το ίδιο φυσσιγγι πάντα.Για να βγάλω την ίδια τουφεκιά στο άστατο καιρό έβαζα στο δικό μου bum το bettinsoli 1 γραμμάριο αλεύρι,και all well.
Πεστα Χρυσόστομε με σκασανε 1 κουταλιά αλεύρι θα τους λέω πλέον 😂🤣😂
 
Θεμα χρονου ειναι...να καταλαβεις οτι οι καννες της Μπενελι οχι μονο δεν υστερουν πουθενα....αλλα
ισως να ειναι και καλυτερες απο της Μπερετα!!!
Για μενα δεν εχουν διαφορές....οτι βαλεις στην θαλαμη και των δυο οπλων...αυτο θα εισπραξεις Νικολα !!!:)

View attachment 79072

View attachment 79073

View attachment 79074

View attachment 79075

Αυτες τις θεωρω καρμπον τουφεκιες....Προσεξε διαφορα στις ταχυτητες και στις συγκεντρωσεις...
Το 2% ειναι αμελητεο για μενα !!!
Κοαι μεχρι 5% παλι αμελητεο ειναι....Το πραγμα χαλαει απο το +5% και μετα.... :)
Νικο όλες αυτές η Κάννες είναι ίδιες και τα αποτελέσματα πρέπει να είναι περίπου ίδιο.Σωστα λες για το 2% και εντός του 5% όπως πήρες στη δοκιμή σου.
 
Back
Top