Βλητικές δοκιμές

Ποσο παει;;; σαν το ελιξ είναι ελικοιδες; ; το εχεις σκέτο χαρτόνι;
11,5€ το πήρα Νίκο αλλά τα παιδιά λένε ότι είναι πολύ καλή τιμή και έχει ανεβεί και άλλο.
Ναι ελικοειδές βύσμα έχει.
Δεν ξέρω περισσότερα, θα σφάξω ένα κάποια στιγμή αν θες.
 
Αυτο ειναι μελετημενο....και πολυ καλο εμπορικο φυσιγγιο !!!
Απο τα καλυτερα εμπορικα διασπορας που δει !!!
Σήμερα μπορεί να ρίξω και άλλα 2 με κύλινδρο πάντα ... ένα στα 10m και ένα στα 20m.
Αν θέλετε το 20m να το κάνω 25m μου λέτε. (οι υπόλοιποι όχι εσύ Νικ)
 
Σήμερα μπορεί να ρίξω και άλλα 2 με κύλινδρο πάντα ... ένα στα 10m και ένα στα 20m.
Αν θέλετε το 20m να το κάνω 25m μου λέτε. (οι υπόλοιποι όχι εσύ Νικ)

Γιατι οχι εγω ρε φιλε???
Κατουρησα στο πηγαδι ??? 😁 😁 😁 😁 :D
Ριξε στα οσα μετρα γουσταρεις.....αλλα στα 10 μετρα...νομιζω δεν εχει νοημα...''Μπαλα'' θα πανε...
Απο τα 12 μετρα και μετα δοκιμαζουμε διασπορας...αλλα και σε αυτα τα μετρα..''μπαλα'' πανε....
Εαν το φυσιγγιο διασπορας ανοιγει στα 10 -12 μετρα....ειναι επικινδυνο !!!
 
11,5€ το πήρα Νίκο αλλά τα παιδιά λένε ότι είναι πολύ καλή τιμή και έχει ανεβεί και άλλο.
Ναι ελικοειδές βύσμα έχει.
Δεν ξέρω περισσότερα, θα σφάξω ένα κάποια στιγμή αν θες.
Το γορίλας ελιξ έχει πέρσι 16.5 το αντέγραψα καλα πήγε με mb36
Αυτό μαθε πυρίτιδα
 
Καλημερα !!! Την EVO εχω....Απο τις πρωτες που βγηκαν σε συνεργασια Καββαδια με μηχανουργειο της Κυπρου !!!
Πολυ καλη μηχανη....με απιστευτα καλο μοχλικο συστημα !!!
Οποιος και εαν εκατσε πισω απο αυτην την μηχανη....εβγαλε φυσιγγιο...με την ''πρωτιά'' να την εχει ο γιος
του Βασιλη ( gvp900 ) ο Παναγιωτης !!!
Με ''μαθημα'' απο εμενα...ενος φυσιγγιου....μετα το 3το του φυσιγγιο....ειχε πιασει το πως ''δουλευει'' η μηχανη
και εβγαλε ''αγγελους'' φυσιγγια !!!
Μου κρεμασε το σαγονι ο μικρος.....Τον θαυμαζα...ειναι ταλεντο ο μικρος !!! :) :cool:
Ναι γύρω από το φυσιγγι,είναι πρώτος και η μηχανές των 5 σταδίων καταπληκτικές.Προχωρισε και στην μηχανουργεία,και του βγάζω το καπέλο.Αλλα όσο αφορά Κάννες, υπερβολικός ΤΟΤΕ,φαντάζομαι να έχει αλλάξει σήμερα καθώς είναι άτομο ανήσυχο.Μπραβο Νίκο,αξίζουν τα λεφτά τους,έκανες καλή επιλογή,δεν αμφιβάλλω για τα φυσίγγια σου καθόλου.
 
😜
Είχαν αυθαδιάσει και έπρεπε να τους βάλω σε τάξη 😂🤫
Πείραξε όσο θες, δεν έχω πρόβλημα.


Αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασία από ΟΛΑ.
Η διάτρηση σε δεδομένη απόσταση.
Από το να έχω μειωμένη διάτρηση προτιμώ την υπερδιάτρηση σε μεγάλα θηράματα.
Μέγεθος σκαγιού, υλικό σκαγιού, τελική ταχύτητα (παραμορφώσεις), αρχική ταχύτητα, σφαιρικότητα και πως την διατηρείς, αλεύρια, buffer ... Όλα αυτά παίζουν ρόλο.
Βλέπεις ότι πάλι δεν είναι μόνο η κάνη.
Κερδίζει πάντα αυτός που έχει το καλύτερα επιλεγμένο φυσίγγι και είναι πάνω στο πουλί.
Πάντα έτσι ήταν, χωρίς να αμφισβητώ τις δοκιμές σου και μπράβο για τις πληροφορίες που μοιράστηκες.
Λογικά πρέπει να σου έφυγε ο πάτος.
Δεν της έκανα όλες,μπαφερ να κρατάει την συγκέντρωση,και σετ απ' πιο γρήγορα 420-430-440μ/δ,γρήγορη κάννη εναντίων αργής,να δεις αν θα έχει το προβάδισμα που έχει στα 40 μέτρα με 400μ/δ...Αλλά και μάταιο γιατί το μολύβι θα τελειώσει.
 
Ναι γύρω από το φυσιγγι,είναι πρώτος και η μηχανές των 5 σταδίων καταπληκτικές.Προχωρισε και στην μηχανουργεία,και του βγάζω το καπέλο.Αλλα όσο αφορά Κάννες, υπερβολικός ΤΟΤΕ,φαντάζομαι να έχει αλλάξει σήμερα καθώς είναι άτομο ανήσυχο.Μπραβο Νίκο,αξίζουν τα λεφτά τους,έκανες καλή επιλογή,δεν αμφιβάλλω για τα φυσίγγια σου καθόλου.

Ο Καββαδιας....( για μενα )....εχει προσφαιρει πολλα στο θεμα Ιδιογομωσης....ισως περισσοτερα απο καθε
αλλον !!!
Εχει ομως καποια ''κολληματα'' στον εγκεφαλο...εννοω οτι ειναι απολυτος σε καποια θεματα...και εκει
χαλαει ''η σούπα''....Σε σημειο που να γινεται αντιπαθης !!
Τον γνωριζω πολυ καλα....Θα του ''εσουρνα'' και αλλα...γιατι εχει και άλλα ελαττωματα..... και κανει ΧΟΝΤΡΑ λαθη !!
Αλλα δεν αφορουν το φορουμ !!!!:)
 
Δεν της έκανα όλες,μπαφερ να κρατάει την συγκέντρωση,και σετ απ' πιο γρήγορα 420-430-440μ/δ,γρήγορη κάννη εναντίων αργής,να δεις αν θα έχει το προβάδισμα που έχει στα 40 μέτρα με 400μ/δ...Αλλά και μάταιο γιατί το μολύβι θα τελειώσει.

Δεν υπαρχουν ( για μενα ) αργες και γρηγορες καννες....
Αργο και γρηγορο φυσιγγιο υπαρχει...

ΥΓ. Δωσε μου μια αργη και μια γρηγορη καννη...μηπως και δεν καταλαβα τι εννοεις !!
 
Νικο όλες αυτές η Κάννες είναι ίδιες και τα αποτελέσματα πρέπει να είναι περίπου ίδιο.Σωστα λες για το 2% και εντός του 5% όπως πήρες στη δοκιμή σου.
Ολες αυτες οι καννες ιδιες;;;
Ποιες πιστευεις οτι υπερεχουν κ δινουν καλυτερα σκοτωματα με μεγαλη γκαμα φυσιγγιων;
 
οΟ Καββαδιας....( για μενα )....εχει προσφαιρει πολλα στο θεμα Ιδιογομωσης....ισως περισσοτερα απο καθε
αλλον !!!
Εχει ομως καποια ''κολληματα'' στον εγκεφαλο...εννοω οτι ειναι απολυτος σε καποια θεματα...και εκει
χαλαει ''η σούπα''....Σε σημειο που να γινεται αντιπαθης !!
Τον γνωριζω πολυ καλα....Θα του ''εσουρνα'' και αλλα...γιατι εχει και άλλα ελαττωματα..... και κανει ΧΟΝΤΡΑ λαθη !!
Αλλα δεν αφορουν το φορουμ !!!!:)
Έτσι ακριβώς,την ίδια άποψη εγώ και εγώ Νικο όπως τα είπες.
 
Δεν υπαρχουν ( για μενα ) αργες και γρηγορες καννες....
Αργο και γρηγορο φυσιγγιο υπαρχει...

ΥΓ. Δωσε μου μια αργη και μια γρηγορη καννη...μηπως και δεν καταλαβα τι εννοεις !!
Εσένα τι να υπάρχουν,αυτό που είδες στο χρονογράφο του Γιώργου.10μ/δ έως το πολύ κάτω από 15 από της υπερδιευρημενος και της κωνικές...η οποίες στα 40 μέτρα δίνουν κάποια σκάγια με καλύτερη διατρηση σε σχέση με της συμβατικές.Δηλαδη βλέπεις στα 40 μέτρα δύο διαφορετικά έργα μικρή αλλά υπαρκτή μεταξύ τους.
 
Back
Top