Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ευχαριστώ Γιώργο!

Μένιο δεν έχω μεγάλη γνώση από κάλυκες.ουτε από υλικά γενικα.επειδη μου φάνηκε παράξενο τον ρωτησα γιατί στα 32gr βάζει κάλυκα RM και στα αλλα maxam..μου είπε ότι και ο RM καλυκας που έχει το 32 είναι maxam.απλα τους παραγγέλνει έτσι η RM στην maxam.αυτους είχε τωρα η maxam αυτούς του έστειλε για το 32..πιο μετα μου είπε προς τέλος Αυγούστου και στο 32 θα είναι οπως τα αλλα ο κάλυκας δηλαδη δεν θα γράφει RM πίσω.γενικα παντως πιστευω ότι η maxam είναι μια σοβαρή εταιρεία.επισυναπτω μια φωτό με τον κάλυκα του rio pichon (36gr,ομιλος maxam) με το 30gr του Ρουμελιωτη.
L1CMS0N.jpg
Μην πιστεύετε ότι λέει ο κάθε κατασκευαστής για τυχον απροειδοποίητες αλλαγές στα υλικά κλπ , όλα είναι μπούρδες. Είναι ποτέ δυνατόν η maxam που κατασκευάζει τους καλυκες να ξέμεινε από κάλυκες που η ίδια παραγει;;; Και δεύτερον θα έδινε ποτέ κάλυκες που βγάζει για λογαριασμό άλλης εταιρείας με την φιρμα της χωρις την συγκατάθεση της;;;
Είναι αδιανόητα αυτά που ακούμε μερικές φορές .

Υ.Γ. κάποτε πήγα να παραγγείλω b&p mb classic και μου λέει πάρε τα δικά μου τα mb που ξέρεις ότι έχω βάλει mb γιατί ο Ιταλός αν ξεμείνει μπορεί να σου βάλει άλλη πυρίτιδα μου λέει. Δηλ θα ξεμείνει η B&P από την πυρίτιδα που η ίδια παρασκευαζει;;; Ενώ ο Έλληνας είναι κύριος που κάθε 15 αλλάζει υλικά ανάλογα το κερδος... Έλεος καμία φορα νομίζουν ότι είμαστε ανίδεοι σαν τους παππουδες μας και τους πατεράδες μας που αγόραζαν ότι τους έλεγαν με κλειστα μάτια...

Υ.Γ2 ότι λέω είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με τον κ. Ρουμελιώτη που τον εκτιμώ σαν συντοπίτη μου. Μιλώ γενικά για το τι ακούμε πολλές φορές...
 
οι πατεράδες μας με
Μην πιστεύετε ότι λέει ο κάθε κατασκευαστής για τυχον απροειδοποίητες αλλαγές στα υλικά κλπ , όλα είναι μπούρδες. Είναι ποτέ δυνατόν η maxam που κατασκευάζει τους καλυκες να ξέμεινε από κάλυκες που η ίδια παραγει;;; Και δεύτερον θα έδινε ποτέ κάλυκες που βγάζει για λογαριασμό άλλης εταιρείας με την φιρμα της χωρις την συγκατάθεση της;;;
Είναι αδιανόητα αυτά που ακούμε μερικές φορές .

Υ.Γ. κάποτε πήγα να παραγγείλω b&p mb classic και μου λέει πάρε τα δικά μου τα mb που ξέρεις ότι έχω βάλει mb γιατί ο Ιταλός αν ξεμείνει μπορεί να σου βάλει άλλη πυρίτιδα μου λέει. Δηλ θα ξεμείνει η B&P από την πυρίτιδα που η ίδια παρασκευαζει;;; Ενώ ο Έλληνας είναι κύριος που κάθε 15 αλλάζει υλικά ανάλογα το κερδος... Έλεος καμία φορα νομίζουν ότι είμαστε ανίδεοι σαν τους παππουδες μας και τους πατεράδες μας που αγόραζαν ότι τους έλεγαν με κλειστα μάτια...

Υ.Γ2 ότι λέω είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με τον κ. Ρουμελιώτη που τον εκτιμώ σαν συντοπίτη μου. Μιλώ γενικά για το τι ακούμε πολλές φορές...
οι πατεράδες μας ,γεμιζαν με Τ γαλιας κ με sipe καθώς κ με γνήσιες μαλλινες τάπες...οι πυρίτιδες από παρτίδα σε παρτιδα είχαν διαφορες!
 
Μην πιστεύετε ότι λέει ο κάθε κατασκευαστής για τυχον απροειδοποίητες αλλαγές στα υλικά κλπ , όλα είναι μπούρδες. Είναι ποτέ δυνατόν η maxam που κατασκευάζει τους καλυκες να ξέμεινε από κάλυκες που η ίδια παραγει;;; Και δεύτερον θα έδινε ποτέ κάλυκες που βγάζει για λογαριασμό άλλης εταιρείας με την φιρμα της χωρις την συγκατάθεση της;;;
Είναι αδιανόητα αυτά που ακούμε μερικές φορές .

Υ.Γ. κάποτε πήγα να παραγγείλω b&p mb classic και μου λέει πάρε τα δικά μου τα mb που ξέρεις ότι έχω βάλει mb γιατί ο Ιταλός αν ξεμείνει μπορεί να σου βάλει άλλη πυρίτιδα μου λέει. Δηλ θα ξεμείνει η B&P από την πυρίτιδα που η ίδια παρασκευαζει;;; Ενώ ο Έλληνας είναι κύριος που κάθε 15 αλλάζει υλικά ανάλογα το κερδος... Έλεος καμία φορα νομίζουν ότι είμαστε ανίδεοι σαν τους παππουδες μας και τους πατεράδες μας που αγόραζαν ότι τους έλεγαν με κλειστα μάτια...

Υ.Γ2 ότι λέω είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με τον κ. Ρουμελιώτη που τον εκτιμώ σαν συντοπίτη μου. Μιλώ γενικά για το τι ακούμε πολλές φορές...
Η μπαρτσερι έχει πιαστεί πολλές φορες νΑ έχει mb32 αντί για φ2 η το αντίθετο η φ2 για Nike ktl
 
Μην πιστεύετε ότι λέει ο κάθε κατασκευαστής για τυχον απροειδοποίητες αλλαγές στα υλικά κλπ , όλα είναι μπούρδες. Είναι ποτέ δυνατόν η maxam που κατασκευάζει τους καλυκες να ξέμεινε από κάλυκες που η ίδια παραγει;;; Και δεύτερον θα έδινε ποτέ κάλυκες που βγάζει για λογαριασμό άλλης εταιρείας με την φιρμα της χωρις την συγκατάθεση της;;;
Είναι αδιανόητα αυτά που ακούμε μερικές φορές .

Υ.Γ. κάποτε πήγα να παραγγείλω b&p mb classic και μου λέει πάρε τα δικά μου τα mb που ξέρεις ότι έχω βάλει mb γιατί ο Ιταλός αν ξεμείνει μπορεί να σου βάλει άλλη πυρίτιδα μου λέει. Δηλ θα ξεμείνει η B&P από την πυρίτιδα που η ίδια παρασκευαζει;;; Ενώ ο Έλληνας είναι κύριος που κάθε 15 αλλάζει υλικά ανάλογα το κερδος... Έλεος καμία φορα νομίζουν ότι είμαστε ανίδεοι σαν τους παππουδες μας και τους πατεράδες μας που αγόραζαν ότι τους έλεγαν με κλειστα μάτια...

Υ.Γ2 ότι λέω είναι προσωπική μου άποψη χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με τον κ. Ρουμελιώτη που τον εκτιμώ σαν συντοπίτη μου. Μιλώ γενικά για το τι ακούμε πολλές φορές...
Καλησπερα! Εννοείται δεν πιστευω τα πάντα! Απλά το ανάφερα σαν γεγονός αυτό που μου είπε! Από τέλος Αυγούστου μου είπε παντως όλα θα ειναι κάλυκας maxam.
 
Η μπαρτσερι έχει πιαστεί πολλές φορες νΑ έχει mb32 αντί για φ2 η το αντίθετο η φ2 για Nike ktl
Δεν γνωρίζω αν έχει πιαστεί η όχι. Τουλάχιστον δεν έχει τύχει σε μένα. Αλλά και να το έχει κάνει δεν θα το έκανε επειδή "ξεμεινε'' από πυρίτιδα... Αλλά για άλλους λόγους. Μπροστά στο κέρδος όλοι θα κάνουν π...στιες...

Το ζήτημα για μένα δεν είναι να εξυμνησω την b&p αλλά να δείξω πόσες φθηνές και απαράδεκτες δικαιολογίες ακούμε κάθε φορά που αλλάζει κάτι στην παρασκευή φυσιγγίων. Και εντελώς τυχαία πάντα με στροφη στο πιο φθηνό υλικο ...
Εκεί είναι το πρόβλημα μου. Δεν γουσταρω να μας δουλεύουν στα μούτρα.
Όπως ο Ναυπλιώτης προπερσι που ξέμεινε δήθεν από gm3 και γέμιζε με ότι ήθελε να φύγει από τις αποθήκες του.
 
Παιδιά αυτο το κλείσιμο ειναι φυσιολογικό; Είναι ελληνικής μάρκας κ όσα εχω δει απο διαφορους τύπους της εταιρίας εχουν ολα το ιδιο κλείσιμο και δεν είναι κώνικο για αποφυγή εμπλοκών σε αυτογεμή. Το αστέρι ειναι βουλιαγμένο προς τα μέσα...
photo hosting sites
jnoczdnxj
 
Παιδιά αυτο το κλείσιμο ειναι φυσιολογικό; Είναι ελληνικής μάρκας κ όσα εχω δει απο διαφορους τύπους της εταιρίας εχουν ολα το ιδιο κλείσιμο και δεν είναι κώνικο για αποφυγή εμπλοκών σε αυτογεμή. Το αστέρι ειναι βουλιαγμένο προς τα μέσα...
photo hosting sites
jnoczdnxj

Ειναι Ελληνικη πατεντα στο κλεισιμο,να κανει κωνο το 6αρι προς τα μεσα.Αν μπορεις ρελιασε το περισσοτερο,αλλιως
κρατα τα για το Πασχα και ριξε μαυρο στον τυπο.Το φυσιγγι παντως ειναι ακυρο!
 
Δηλαδή λες οτι δεν περισσευουν σκάγια πανω απο τον συγκεντρωτήρα; Θα σφάξω κ θα αναγνωρίσετε εσεις τα υλικά γιατι εγω δεν τα αναγνωριζω.
Αν δεν δουμε τα υλικά και τα βάρη μονο εικασίες μπορούμε να κανουμε. Υποθέτω οτι το συνολικό ύψος της γομωσης ειναι χαμηλό αλλα τιποτα δεν ειναι σίγουρο.
 
Αδερφε κατά γενική ομολογία ομως είναι ποιοτική εταιρία και τα φυσιγγια της φοβερά...

Τοτε ριξτα με κλειστα ματια,επειδη ειναι ποιοτικη εταιρια,κανενα θεμα......
Περσυ μου εδωσαν 2 κουτια Λαμπρο σπορτινγ και μολις τα ανοιξα μου ηρθε σκοτοδυνη.Ακριβως το ιδιο κλεισιμο με απατητο το αμορτισερ
του κυαθιου,τα ρελιασα κατεβαζοντας τα κατα 2mm και τα εριχνα στις ασπρομαυρες μονο,δεν μου περασε απο το μυαλο να βαλω την ιστορια
καποιου μπροστα στο λαθος που εβλεπα.Το λαθος ειναι λαθος,απο τον Ελληνα κατασκευαστη μεχρι τους ψαγμενους Αγγλους.
 
Καταλαβαίνω τι λέτε... Αν τα ρελιάσω λίγο θα συνέλθουν; Δεν θα ξεφύγουν οι πιέσεις; Θα σφαξω ενα το βραδυ κ βλέπουμε.
Μια χαρα ειναι φιλε, ριξτα αφοβα, μη τα πειραζεις καθολου!
Εαν δεν τα θες τα αγοραζω εγω, με εκπτωση φυσικα!.big smile.
 
Παιδιά το έκοψα το φυσίγγι... Πρώτα ομως ξέβαψα τα στοιχεία του για να μη δυσφημιστεί ο κατασκευαστής, ακόμη περισσότερο αν η κατασκευή του δεν ειναι προβληματικη...Οπως θα δειτε στις φωτογραφίες, υπαρχει στήλη σκαγιων που περισσευει πανω απο τον συγκεντρωτήρα.


screen capture
image posting sites

screenshot tools
image hosting service
free online image hosting
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top