Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αν έχουν 8mm μέταλλο είναι κοντά 20ετιας..Αν έχουν 12mm είναι τα σημερινα που όπως είπαν κ τα παιδιά πιο πάνω γεμίζονται με aguilla..
Καλό φυσίγγι αλλα για ήπιες καιρικές συνθήκες κατά την γνώμη μου..
Σε ν9 που τα ειχα ριξει κάποτε με υγρασία ειχα πουλιά γεμάτα αίμα..
με τον 8αρι ειναι Τασο ειναι τοσο αρχαια?
 
μιας και ρωτάμε για φυσιγγάκια να ρωτήσω και εγώ αν έχει δοκιμάσει κανείς του ρουμελιώτη τα 34γρ με ΜΒ36 ή τα 36γρ με Μ92S (έτσι γράφει στο site του) και αν έχουμε και κάποια τιμή γιατί δεν είδα να αναφέρει.
Η δοκιμη έγινε με 30 βαθμούς και μετά από βροχουλα. Breda Ermes με 18.4 αυλό.
Ρουμελιώτης 34γρ MB36 No 6.

2018-06-23_17.39.12.png

2018-06-23_17.33.41.png

2018-06-23_17.33.52.png
 
με τον 8αρι ειναι Τασο ειναι τοσο αρχαια?
Το παλιό κουτι ειχε φωτο δεντρα(ελιές αν θυμαμε καλά) στα αριστερά της εικόνας κ δεξιά ήταν "καθαρο"..
Και πάνω στα φυσιγγια κάτω από το λογότυπο εγραφαν BYRON..
Αν ειναι κ τα δικά σου τότε ειναι σίγουρα..
 
Ηταν η πρωτη φορα που εβαλα τα f2 τετοια εποχη στην win. Πολυ καλυτερη διαχειρηση αλλα αιματα. Φυσιγγι που μου αρεσε παρα πολυ και ερηξα για πρωτη φορα σημερα ηταν το νεο βελοξ σε νο 6 που μου χε δοσει ενας μπαρμπας
 
Πιστευω για να εχουμε ολοκληρωμενη αποψη για ενα φυσιγγι πρεπει να εχουμε ενα κλειστο και ενα ριγμενο.Να μετραμε το αρχικο υψος του καλυκα
και μετα να κοβεται και να αναλυεται,αφου το μετρησουμε κλειστο πρωτα.Ετσι θα καταλαβαινουμε και το πατημα του.Προσωπικα κοβω και μια θυρα
με φαλτσετα στο κλειστο στο υψος του αμορτισερ πριν το κοψω για να βλεπω και την συμπιεση του κυαθιου.
 
Κυνηγετικά είδη Παρδαλάκης
Και η τιμή αυτή των speed 34 στου Παρδαλάκη, ίσως είναι και η χαμηλότερη στην αγορά,αν γκουγκλάρεις το φυσίγγι.
Με το μόλυβδο,δεν βγάζεις εύκολα άκρη στην Ελλάδα...πάντως προσωπικά τέτοιου έιδους φυσίγγια,δεν αξιζει λέω να τα ρίχνουμε στην τσίχλα. Για πιο μεγάλα και πιο ποιοτικά κυνήγια ναι!
Στην τσίχλα το πιο φθηνό που μπορείτε να βρείτε πάρτε,εκτός των σκοπευτικών. Εγώ δεν δίνω πάνω από 6,50€ το κουτί,αν και πάλι ακριβό είναι για τσίχλα,με εξαίρεση το Lampro tordo στα 6,70€ και όχι πάντα. Imperial φουλ και ότι γίνει,στα 6,30€ και για μένα και για τον φίλο μου.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top