Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Προχθές το Σάββατο απόγευμα μετά τη βροχή πήρα το όπλο και κατέβηκα για περπάτημα μιας και είχε τέλεια θερμοκρασία 13 βαθμούς. Σταμάτησα να στρίψω ένα τσιγάρο και αντιλαμβάνομαι από μακριά να έρχεται στο χωράφι μαι αλεπού. Έβαλα ένα 6αρι speed και περίμενα να μπει περίπου στα 35-40 μ (είχα σημείο αναφοράς γνωστό μου δεντράκι πάνω από το οποίο τουφεκάω φάσσες :D)
Με το που έφτασε στο δέντρο την τουφέκισα (2* τσοκ) και ένιωσα ότι την έσπρωξε κιόλας η τουφεκιά...εννοείτε ότι ξεράθηκε...
 
Προχθές το Σάββατο απόγευμα μετά τη βροχή πήρα το όπλο και κατέβηκα για περπάτημα μιας και είχε τέλεια θερμοκρασία 13 βαθμούς. Σταμάτησα να στρίψω ένα τσιγάρο και αντιλαμβάνομαι από μακριά να έρχεται στο χωράφι μαι αλεπού. Έβαλα ένα 6αρι speed και περίμενα να μπει περίπου στα 35-40 μ (είχα σημείο αναφοράς γνωστό μου δεντράκι πάνω από το οποίο τουφεκάω φάσσες :D)
Με το που έφτασε στο δέντρο την τουφέκισα (2* τσοκ) και ένιωσα ότι την έσπρωξε κιόλας η τουφεκιά...εννοείτε ότι ξεράθηκε...
Γιατι ρε Κωστα την κυρα Μαρω? Το speed του Μητσακου λες η το nobelsport?
 
Προχθές το Σάββατο απόγευμα μετά τη βροχή πήρα το όπλο και κατέβηκα για περπάτημα μιας και είχε τέλεια θερμοκρασία 13 βαθμούς. Σταμάτησα να στρίψω ένα τσιγάρο και αντιλαμβάνομαι από μακριά να έρχεται στο χωράφι μαι αλεπού. Έβαλα ένα 6αρι speed και περίμενα να μπει περίπου στα 35-40 μ (είχα σημείο αναφοράς γνωστό μου δεντράκι πάνω από το οποίο τουφεκάω φάσσες :D)
Με το που έφτασε στο δέντρο την τουφέκισα (2* τσοκ) και ένιωσα ότι την έσπρωξε κιόλας η τουφεκιά...εννοείτε ότι ξεράθηκε...
παει η κΜαρω .sarcastic.βγεικες τελικα ?πολυ αστραποβρονο ρε φιλε το Σαββατο
 
Γιατι ρε Κωστα την κυρα Μαρω? Το speed του Μητσακου λες η το nobelsport?
Τα NSI alex

παει η κΜαρω .sarcastic.βγεικες τελικα ?πολυ αστραποβρονο ρε φιλε το Σαββατο

Με το που κράτησε την έκανα γιατί είχε φοβερή θερμοκρασία....δεν χανόταν ;)
 
Δεν αντεξα και πηρα ενα κουτι Mygra να δω τι στο καλο λενε και ενα Lepre γιατι το ειχα απωθημενο να το δοκιμασω αλλα παντα το ακυρωνα, λογικα θα τα εχω αυριο αλλα το Lepre θα το δοκιμασω οταν πεσει η θερμοκρασια.
 
Το lepre το καινούργιο δοκιμάστε από φανατικό αυτού του φυσιγγίου και ήταν πλήρη απογοήτευση.. με τα παλιά είχε πάρει λαγούς "εκτός ορίων", με τα καινούργια στις συνηθισμένες συνθήκες κυνηγιου και σε πιο κοντινές αποστάσεις είχε ζωντανούς λαγούς και πολλά μαλλιά σε αρκετές ντουφεκιες...
 
Το lepre το καινούργιο δοκιμάστε από φανατικό αυτού του φυσιγγίου και ήταν πλήρη απογοήτευση.. με τα παλιά είχε πάρει λαγούς "εκτός ορίων", με τα καινούργια στις συνηθισμένες συνθήκες κυνηγιου και σε πιο κοντινές αποστάσεις είχε ζωντανούς λαγούς και πολλά μαλλιά σε αρκετές ντουφεκιες...
Μπραβο Γιωργο με ανεβασες....sarcastic. δεν βαριεσαι πιο πολυ για δοκιμη το πηρα, για λαγο εχω φυσιγγαρες με αλευρι που μου εκανε δωρο ενας φιλος περυσι και ειναι οντως για extra long range τα συγκεκριμενα.
 
Μπραβο Γιωργο με ανεβασες....sarcastic. δεν βαριεσαι πιο πολυ για δοκιμη το πηρα, για λαγο εχω φυσιγγαρες με αλευρι που μου εκανε δωρο ενας φιλος περυσι και ειναι οντως για extra long range τα συγκεκριμενα.
Μην πτόησε! Η ρεμ μπορεί να τα παει πριονοκορδέλα.. .terror.
 
Αυτα για τους μερακληδες με αγαπη !!
image uploading
Ωραιος Νικο..
Με τα speed 35γρ έριχνε κάποτε ο λοβερδος σε παπιά στο Σουδάν..
Αυτή είναι κ η μόνη "αναφορα" που ξέρω για αυτό το φυσίγγι..
Έχει ριξει κανένα?κάποιο σχόλιο έχεις ακούσει?
Μια φωτο από το special piccione θέλω όταν μπορέσεις..
 
Ωραιος Νικο..
Με τα speed 35γρ έριχνε κάποτε ο λοβερδος σε παπιά στο Σουδάν..
Αυτή είναι κ η μόνη "αναφορα" που ξέρω για αυτό το φυσίγγι..
Έχει ριξει κανένα?κάποιο σχόλιο έχεις ακούσει?
Μια φωτο από το special piccione θέλω όταν μπορέσεις..
Τα speed τα χα ρίξει μια χρονιά στις πέρδικες Τασαρα με την 303 καλό φυσιγγι λίγο ζωηρό στην ανακρουση.
 
Το lepre το καινούργιο δοκιμάστε από φανατικό αυτού του φυσιγγίου και ήταν πλήρη απογοήτευση.. με τα παλιά είχε πάρει λαγούς "εκτός ορίων", με τα καινούργια στις συνηθισμένες συνθήκες κυνηγιου και σε πιο κοντινές αποστάσεις είχε ζωντανούς λαγούς και πολλά μαλλιά σε αρκετές ντουφεκιες...

Απαραδεκτη τα τελευταία χρόνια η nsi για έμενα..κρίμα το όνομα κ η ιστορια..
Μην ξαναλέμε πάλι ποσα φυσίγγια έχει σταματήσει κ τι αλλαγές έχει κάνει κ όλα αυτά για το τίποτα..
ΥΓ Οπως καταλαβενεις Κώστα .bye bye coturnice....sarcastic.
 
Απαραδεκτη τα τελευταία χρόνια η nsi για έμενα..κρίμα το όνομα κ η ιστορια..
Μην ξαναλέμε πάλι ποσα φυσίγγια έχει σταματήσει κ τι αλλαγές έχει κάνει κ όλα αυτά για το τίποτα..
ΥΓ Οπως καταλαβενεις Κώστα .bye bye coturnice....sarcastic.
άσε ρε Τάσο να έχουμε να ρίχνουμε τίποτα σε γαμους, γιορτές και πανηγύρια... .terror..sarcastic.
 
Ωραιος Νικο..
Με τα speed 35γρ έριχνε κάποτε ο λοβερδος σε παπιά στο Σουδάν..
Αυτή είναι κ η μόνη "αναφορα" που ξέρω για αυτό το φυσίγγι..
Έχει ριξει κανένα?κάποιο σχόλιο έχεις ακούσει?
Μια φωτο από το special piccione θέλω όταν μπορέσεις..
Εχω ριξει τα percosso 36 στο παλιο κουτι με την παλια επωνυμια,και εχω παθει πλακα με τα σκοτωματα του,δεν γινεται να το περιγραψω με λογια!!
Σας εχω κ αλλες εκπληξεις,τασο μολις ευκαιρησω θα ανεβασω
 
Απαραδεκτη τα τελευταία χρόνια η nsi για έμενα..κρίμα το όνομα κ η ιστορια..
Μην ξαναλέμε πάλι ποσα φυσίγγια έχει σταματήσει κ τι αλλαγές έχει κάνει κ όλα αυτά για το τίποτα..
ΥΓ Οπως καταλαβενεις Κώστα .bye bye coturnice....sarcastic.
Μη μου λες τέτοια φιλαράκι :(
Άσε που θα έχουμε Κ Κ amunition;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top