Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Φίλε μην το ρίξεις με δίκαννο.
Έχει αρκετή ανάκρουση που ακόμα και με καραμπίνα αερίων την ακούς κανονικά.
Πάνε καλύτερα σε 32γρ.
χτες το απόγευμα δοκίμασα τα bp vale steel 32γρ νμ.3 το βρήκα πάρα πολύ ελαφρύ, δυστυχώς δεν έπαιξε κανα παπάκι να δω με το σκότωμα πως πάει, μόνο ένα μπακατσίνι τουφέκισα στα 20 με 25 μέτρα,ξεράθηκε το καημένο. Αλλά είδα στην σελίδα του Λάμπρο το 36γρ ατσάλινο το δίνει ίδιες πιέσεις με το 50αρι μολύβι το οποίο έχω ρίξει πολλές φορές με το δίκανο χωρίς πρόβλημα,οπότε λέω να το δοκιμάσω και το 36αρι ατσάλινο..
 
Υπάρχουν CSB1 CSB1-M CSB1-P

Η CSB1 που έχουν τα Imperial και τα fantom tordo csb1 είναι η CSB1-M τα περσινά Imperial είχαν την CSB1 και γεμίζονταν στα 1.8γρ ,,,η CSB1-M είναι πιο εκρηκτική και ίοσως για αυτό τον λόγο να γεμίζεται πλέον στα 1.7γρ
22687523_1772227072819880_2424295888594682934_n.jpg
Παύλε εσυ που το κατέχεις το θέμα ρε φιλε...υπάρχουν τελικα original imperial της maxam??? Γιατι εψαξα εψαξα κ δεν έβγαλα ακρη!!!
 
Παύλε εσυ που το κατέχεις το θέμα ρε φιλε...υπάρχουν τελικα original imperial της maxam??? Γιατι εψαξα εψαξα κ δεν έβγαλα ακρη!!!
Μπορεί να μην ανήκουν όλα τα ισπανικά φυσίγγια στον όμιλο maxam υπάρχουν πολλές εταιρείες που ίσως να είναι και ανεξάρτητες, όπως τα armusa, trust, kemen και πολλές άλλες, σε κυνηγετικά καταστήματα στην Ισπανία με ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα πωλούνται και οι δύο τύποι imperial και αυτό που έχει ο καλκατζακος στην σελίδα του και το άλλο που έχουν ανεβάσει τα παιδιά σε παλιότερα ποστ.
 
καλησπέρα,

Θοδωρή τα Imperial δεν υπάρχουν στο site της Maxam, ούτε στη μπροσούσα με την εταιρική παρουσίαση δεν τα έχει,,,το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πώς αυτά που εμπορευεται ο Καλκαντζάκος είναι εισαγωγής Ισπανικά ( αυτά που έκανα παρουσίαση ) και ο άλλος τύπος με διαφορετικό κουτί είναι Καρδαρά γεμισμένα σε ίδιο κάλυκα maxam αλλά με διαφορετικό καψούλι ( όχι maxam g1000 ) και διαφορετικό συγκεντρωτήρα ( όχι maxam 22 η 24 ) καρδαρά

αν θες το γνήσιο είναι αυτό
lC-3CEhmRi6YxN1BGoE3CA.png

22814012_1779266308782623_8469591387146149404_n.jpg


αν θες το ελληνικό είναι αυτό
imperial32gr.jpg

22886326_1779267898782464_3231397751296619909_n.jpg
 
Αν δεν κανω λαθος,ειναι παραγγελια για την αντιπροσωπευση απο τον Καλκατζ/κο .
- Δεν το γνωρίζω Θάνο,
θέλω να είναι έτσι.....υπάρχει κάποιος από πίσω τελός πάντων
- Θυμάται κανείς όταν πρωτοήρθαν Ελλάδα είχαν την συσκευασία αυτή της Ισπανίας;;;;;;
 
- Θυμάται κανείς όταν πρωτοήρθαν Ελλάδα είχαν την συσκευασία αυτή της Ισπανίας;;;;;;
Τα πηρα πρωτη φορα το '07 που τα βρηκα σε καταστημα στην Πάτρα..Αν θυμαμε καλα αυτη την χρονια πρέπει να εμφανιστηκαν..Ηταν στην κλασσικη συσκευασια με την παπια (που φαίνεται πιο πανω) αργότερα αλλαξαν συσκευασια..
 
Εδω και 10 χρονια τα αγοραζα στο Λαυριο μου τα εφερναν με το
ανοιχτοχρωμο κουτι.τωρα τα γνησια Καλζ/κος(( πληρ. απο γιαννη.))τελος ομως γιατι σπασανε
οι σιδηροδρομοι......
 
Last edited:
καλησπέρα,

Θοδωρή τα Imperial δεν υπάρχουν στο site της Maxam, ούτε στη μπροσούσα με την εταιρική παρουσίαση δεν τα έχει,,,το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πώς αυτά που εμπορευεται ο Καλκαντζάκος είναι εισαγωγής Ισπανικά ( αυτά που έκανα παρουσίαση ) και ο άλλος τύπος με διαφορετικό κουτί είναι Καρδαρά γεμισμένα σε ίδιο κάλυκα maxam αλλά με διαφορετικό καψούλι ( όχι maxam g1000 ) και διαφορετικό συγκεντρωτήρα ( όχι maxam 22 η 24 ) καρδαρά

αν θες το γνήσιο είναι αυτό
lC-3CEhmRi6YxN1BGoE3CA.png

22814012_1779266308782623_8469591387146149404_n.jpg


αν θες το ελληνικό είναι αυτό
imperial32gr.jpg

22886326_1779267898782464_3231397751296619909_n.jpg
Ok Παύλο σ ευχαριστώ!!Την παρουσιάση που έκανες την είχες κάνει....με κατατόπισες πλήρως.....το ότι ειναι εισαγωγής του καλκατζακου δεν σημένει οτι ειναι κ τις maxam.....anyway!!! Αυτά τ καρδαρά τα εχω δοκιμάσει κ πέριση....στα πολλα κρύα κ στις υγρασίες κλασμένα!!Φέτος που τα δούλεψα προς το παρον γαζώνουν!!Αλλα δεν νομίζω να τα συνεχίσω...θα στραφω προς Fantom μερια...!! Σ ευχαριστω Παύλο!
 
ενα προχειρω σφάξιμο στο dianna classic 32 που μου είχε δοθεί για δοκιμή,από τιμή δεν ξερό,οι γνώστες ας δώσουν πληροφορίες.xm.:)




δεν τα εχω δοκιμασει αλλα η συγκεκριμενη εταιρια απο οτι εχω δει χρησιμοποιει πολυ καλα υλικα στα φυσιγγια της!
 
Τα πηρα πρωτη φορα το '07 που τα βρηκα σε καταστημα στην Πάτρα..Αν θυμαμε καλα αυτη την χρονια πρέπει να εμφανιστηκαν..Ηταν στην κλασσικη συσκευασια με την παπια (που φαίνεται πιο πανω) αργότερα αλλαξαν συσκευασια..
Χαζεύοντας στο ίντερνετ βλέπω ότι πωλείται και Τουρκία σε αρκετές επιλογές, σκοπευτικα, μαλινοταπα, cal 20 , πολύ μπέρδεμα αυτά τα imperial?
 
Αυτά που πουλάει ο καλκατζακος με τη παπια παντως είναι ισπανικά από φίλο με κυνηγομαγαζο είδα και τη κούτα από Ισπανία,αυτή η παρτίδα που του έφεραν τώρα είναι αυτά μου ειπε
 
Ok Παύλο σ ευχαριστώ!!Την παρουσιάση που έκανες την είχες κάνει....με κατατόπισες πλήρως.....το ότι ειναι εισαγωγής του καλκατζακου δεν σημένει οτι ειναι κ τις maxam.....anyway!!! Αυτά τ καρδαρά τα εχω δοκιμάσει κ πέριση....στα πολλα κρύα κ στις υγρασίες κλασμένα!!Φέτος που τα δούλεψα προς το παρον γαζώνουν!!Αλλα δεν νομίζω να τα συνεχίσω...θα στραφω προς Fantom μερια...!! Σ ευχαριστω Παύλο!
Ναι οντως, του Καρδαρα τα ειχα δουλεψει παρα πολυ..Ειναι για σχετικα ζεστο καιρο (πανω απο 13-14 βαθμους) και με λιγη υγρασια..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top