Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ναι οντως, του Καρδαρα τα ειχα δουλεψει παρα πολυ..Ειναι για σχετικα ζεστο καιρο (πανω απο 13-14 βαθμους) και με λιγη υγρασια..
Έτσι ακριβώς!!!Για μέχρι μέσα Δεκέμβρη καλα είναι....μετα εμενα τουλάχιστον δεν μ αρέσανε
 
Πρωτη δοκιμη ρουμελιωτη,τα φυσιγγια εδειξαν καλα στοιχεια χωρις ομως πολλες τουφεκιες οποτε ακομη κραταω επιφυλαξεις
Στα πλην ηταν το οτι παρηγγειλα 8αρια και ηρθαν 9αρια στα 32γρ και ενω μιλουσαμε για 35 γραμ με mb 36 το κουτι εγραφε 34 γραμμαρια και σε ιδιο κουτι ειχε φυσιγγια με αλλο καψυλι(fiocchi,maxam)
Δεν ξερω αν τον ξαναπροτιμησω!
 
Πρωτη δοκιμη ρουμελιωτη,τα φυσιγγια εδειξαν καλα στοιχεια χωρις ομως πολλες τουφεκιες οποτε ακομη κραταω επιφυλαξεις
Στα πλην ηταν το οτι παρηγγειλα 8αρια και ηρθαν 9αρια στα 32γρ και ενω μιλουσαμε για 35 γραμ με mb 36 το κουτι εγραφε 34 γραμμαρια και σε ιδιο κουτι ειχε φυσιγγια με αλλο καψυλι(fiocchi,maxam)
Δεν ξερω αν τον ξαναπροτιμησω!
να σαι καλά για την ενημέρωση :)
 
Φετος πηρα και δοκιμασα τα imperial τα ισπανικα που εχει ο γκιουλεκας.
Σε 32 και τωρα και σε 36.
Ωραια φυσιγγακια ζωηρο και με καλες επιτυχιες.
Σημερα με την ομιχλη ειχαν λιγο θεματακι αλλα κατεβαζοντας το τσοκ κατι εγινε.
Φωτο απο την πυρίτιδα το 32αρι
[url=https://postimages.org/][/URL]
Και στο 36αρι
[url=https://postimages.org/][/URL]
Στον1,76 η πυριτιδα εδω.
Φαινονται για csb1 η πρωτη και psb2 η δευτερη.
 
Ξερει κανεις τι πιεσεις εχει το remington express 35,5gr;
Πηρα λιγα χυμα κ ξεχασα να δω για τις πιεσεις που γραφει στο κουτι
Μανώλη κοιταξα ενα κουτι που εχω και δεν αναγραφει ρε φιλε. Λεει μονο τηνν ταχυτητα 1330 f/sec.
Δεν πιστευω να εχεις θεμα με πιεσεις εκτος αν εχεις κανενα πολυ παλιο οπλο που είναι ταλαιπωρημενο.
Με τι θες να τα ριξεις;
 
Μανώλη κοιταξα ενα κουτι που εχω και δεν αναγραφει ρε φιλε. Λεει μονο τηνν ταχυτητα 1330 f/sec.
Δεν πιστευω να εχεις θεμα με πιεσεις εκτος αν εχεις κανενα πολυ παλιο οπλο που είναι ταλαιπωρημενο.
Με τι θες να τα ριξεις;
Προς το παρων μετ την καραμπινα ειμαι οκ,απλα μολις παρω το baikal mp 27m ( το εχω προγραμματισμενο ) εχει 90MPa πιεσεις καθημερινης χρησης κ σκεφτηκα μηπως ξεφευγει λιγο αυτο το φυσιγγι πανω απο τα 750bar
 
Προς το παρων μετ την καραμπινα ειμαι οκ,απλα μολις παρω το baikal mp 27m ( το εχω προγραμματισμενο ) εχει 90MPa πιεσεις καθημερινης χρησης κ σκεφτηκα μηπως ξεφευγει λιγο αυτο το φυσιγγι πανω απο τα 750bar
Ρίξτε το άφοβα και με το ποζε αν είναι καλά τα κλειδιά του και ημιμαγκνουμ ρίχνει
 
Προς το παρων μετ την καραμπινα ειμαι οκ,απλα μολις παρω το baikal mp 27m ( το εχω προγραμματισμενο ) εχει 90MPa πιεσεις καθημερινης χρησης κ σκεφτηκα μηπως ξεφευγει λιγο αυτο το φυσιγγι πανω απο τα 750bar
Μανώλη ριχτο κατα τη γνωμη μου. Ενα φυσιγγι 35.5 γρ ειναι. Δε θα εχεις θεμα. :)
 
Προς το παρων μετ την καραμπινα ειμαι οκ,απλα μολις παρω το baikal mp 27m ( το εχω προγραμματισμενο ) εχει 90MPa πιεσεις καθημερινης χρησης κ σκεφτηκα μηπως ξεφευγει λιγο αυτο το φυσιγγι πανω απο τα 750bar
Μανώλη είναι το ποιο μαλακό 35 τής αγοράς, δεν υπάρχει θέμα ασφάλειας .
 
Δεν γράφει πιέσεις το εξπρές. Αλλά όταν το είχαν μετρήσει σε ένα περιοδικό το είχαν βγάλει κάτω από 600 μπαρ. 570 αν θυμάμαι καλα.
691bar βρηκα εγω σε 1 αρθρο
Αν εβγαζε κοντα στα 740-750bar επρεπε πανω στον καλυκα να γραφει υποχρεωτικα MAX 1050bar ( συμφωνα με τον κανονισμο της CIP )
Σωστα λεω ή οχι;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top