Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μην μου κάνεις ερωτήσεις ψέματα να μην σου πω... Που έλεγε κ ο Ζιώγαλας....
Κάπου ταιριάζει αυτή η φράση κ στο κυνηγετικό φυσιγγι είτε προκειται για Ελληνικό είτε για Αμερικανικο......

Εγώ κ ο καθένας μπορεί να σου πουμε οτι ειναι πολυ καλα φυσίγγια κ εσυ να διαπιστώσεις οτι σου είπαμε....ψέματα...
Και το ακριβώς αντίθετο........

Όποτε.....
Αυριο το βράδυ κ μεθαυριο ρίξε..mefisto και μόνο αν τα δοκιμάσεις κ δεν σου κάνουν τα κρατάς για το επομενο.... Πασχα
Ακριβώς!! Μου έχουν τύχει φυσίγγια που πραγματικά είχαν άριστη ποιότητα υλικών, κατανομή και διάτρηση και απλά δεν με βόλευαν ίσως λόγω ταχυτήτων. Ότι ξύριζαν δεν χρειαζόταν ερώτηση, γιατί ο,τι χτυπούσε, δεν φύτρωνε μαλλί. Άρα, το θέμα είναι να βολεύει τον κυνηγό - σκοπευτή!!! Γιατί αν τα σκάγια δεν πάνε εκεί που πρέπει, τότε δώρον αδωρον...
 
Όλοι το έχουμε παθει κ σε οποιοδήποτε θηράματα κ δεν σημαίνει απαραίτητα "σκάρτο" φυσιγγι.....
Μα μια μπεκάτσα τουφεκιζεται κοντά..
Ναι αλλά αυτό ακριβώς μπορεί να είναι κ αιτία σε κάποιες περιπτωσεις......
Έχουν σημασία κ τα τραυματα.....

Πολυσύνθετο κομμάτι το (κάθε) φυσιγγι κ η απόδοση του....

Φαντάσου ότι το f2 34γρ θεωρείται το best seller της b&p......

Η γνωμη που είχα σχηματίσει καποτε είναι πως αν κ μαλακό φυσιγγι δεν αγαπάει τις μερες με πολυ ζέστη....
Ε τώρα κάποιος μπορεί να που πει τι λες ρε, εγώ με αυτό εκαψα τα τρυγόνια τον Άυγουστο.....

Αυτά έχουν τα φυσίγγια.......
(....Ατιμο πραγμα διάλεξα να αγαπήσω.......)
Σε κρύο και υγρασία δουλεύει άψογα! Όχι στην έναρξη προφανώς... Έναρξη μέχρι περάσματα Οκτωβρίου το ΜΒ 32 πάει πολύ καλά
 
Γιατί παίρνεις Κινέζικα γι'αυτό,με Κοκκινογένη πέφτουν ξερά.
Εγώ πάντως φίλε Άλεξ, έχω να σου προτείνω Lambro για όλα σου τα κυνήγια, καθώς και Β&Ρ!!! Έχουν τεράστια γκάμα, που θα σε καλύψουν πλήρως, με αναλυτικές πληροφορίες στις ιστοσελίδες τους!!!!😎😎😎🤣
 
Κάποτε αυτά τα f2 classic 34 τα είχα βρεί φθηνά και είχα παρει 2-3 κουτιά, τελικά έριξα ένα κουτί και δεν ξέρω γιατί δεν μπορούσα να χτυπήσω τίποτα. Τελικα τα δωσα στον πατέρα μου τα μπερδεψε με αλλα και δεν μάθαμε ποτέ αν εφταιγα εγώ ή τα φυσίγγια!
 
Κάποτε αυτά τα f2 classic 34 τα είχα βρεί φθηνά και είχα παρει 2-3 κουτιά, τελικά έριξα ένα κουτί και δεν ξέρω γιατί δεν μπορούσα να χτυπήσω τίποτα. Τελικα τα δωσα στον πατέρα μου τα μπερδεψε με αλλα και δεν μάθαμε ποτέ αν εφταιγα εγώ ή τα φυσίγγια!
Κτυπά και άλλο, θα το αντέξω! .big smile.Σταματηηηη!!! Πόσο ακόμα! .yelling.
 
Εγώ πάντως φίλε Άλεξ, έχω να σου προτείνω Lambro για όλα σου τα κυνήγια, καθώς και Β&Ρ!!! Έχουν τεράστια γκάμα, που θα σε καλύψουν πλήρως, με αναλυτικές πληροφορίες στις ιστοσελίδες τους!!!!😎😎😎🤣
Καλύτερα με περούκα κάτω από γέφυρα!
 
Eley Alphamax 34gr 7αρια είπαμε
Μια φορά είχα πάρει Eley παρασυρόμενος από περιοδικό.
Νομίζω κάτι κόκκινα χάρτινα ήταν.
Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο από αυτά, ούτε που τα έριξα :)

Αυτά τα Eley ισπανικά υλικά δεν έχουν τώρα μέσα ;

Καταπληκτικά πράγματι, και δουλεύουν και στη ζέστη!
Τον άγιο τενεκέ τον τρυπάνε στα 30μ ;
 
Έχω κάτι λίγα αν τα θές αφού τα έχεις καημό
Δεν ρώτησες γιατί δεν φέρνουν 34αρια;
Μου είπαν ότι την ερχόμενη σεζόν θα φέρουν. Μέχρι το Φλεβάρη είχαν μείνει κάτι λίγα 32γρ και 36γρ ν7. Για να δούμε από Σεπτέμβρη αν θα έχουν...
 
Καλύτερα με περούκα κάτω από γέφυρα!
Συνθηματικό για την ανατίναξη του Γοργοποτάμου...😂

Τόσο κόπο έκανε να γκρεμίσει τα των Λάμπρου κ να τα χτίσει ξανά πετραδακι πετραδακι....
Δώσε μια ακόμα ευκαιρια κ δεν θα χάσεις..
Θα έρθει η ώρα που θα τον κάνεις γνωστό στην Λετονία..... 😂😂
 
Μια φορά είχα πάρει Eley παρασυρόμενος από περιοδικό.
Νομίζω κάτι κόκκινα χάρτινα ήταν.
Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο από αυτά, ούτε που τα έριξα :)

Αυτά τα Eley ισπανικά υλικά δεν έχουν τώρα μέσα ;


Τον άγιο τενεκέ τον τρυπάνε στα 30μ ;
Καλοφτιαγμένα είναι και αυτά με τα ισπανικά υλικά. Το 2019 που τα έριξα πρώτη φορά, τα 36γρ τα είχα πάρει 9.80€ αν θυμάμαι καλά και ήταν ο ορισμός του best value for money! Πολύ καλά σε φασσες και παπιά! Όμως, επειδή δεν έφεραν τις προηγούμενες χρονιές και τους τελείωσαν τα ν5, δεν ξαναπήρα. Έχω κρατήσει 1 κουτί. Αν ξαναφέρουν, θα πάρω!
 
Καλοφτιαγμένα είναι και αυτά με τα ισπανικά υλικά. Το 2019 που τα έριξα πρώτη φορά, τα 36γρ τα είχα πάρει 9.80€ αν θυμάμαι καλά και ήταν ο ορισμός του best value for money! Πολύ καλά σε φασσες και παπιά! Όμως, επειδή δεν έφεραν τις προηγούμενες χρονιές και τους τελείωσαν τα ν5, δεν ξαναπήρα. Έχω κρατήσει 1 κουτί. Αν ξαναφέρουν, θα πάρω!
Τα έσφαξε ο δικός σου ...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-291#post-769256
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top