Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Θα με βαλετε παλι σε εξοδα? Ειναι τοσο δυνατο? Με ποιο μπορεις να το καταταξεις στην ιδια διατρηση?
Οταν εισαι ικανοποιημένος με ενα φυσίγγι σαν το percorso και με δεδομένο υις λίγες ευκαιρίες που δίνονται απο τα ξεκωλα μπλε πουλιά να τα ντουφεκίσεις ,μην πειραματίζεσαι με πολλά.
 
Θα με βαλετε παλι σε εξοδα? Ειναι τοσο δυνατο? Με ποιο μπορεις να το καταταξεις στην ιδια διατρηση?
Κ αργο...Τουλαχιστον καποια χρονια πριν που το ειχα δοκιμασει ηθελε γενναιες προσκοπευσεις... Ειναι openfield φυσιγγι αυτο, δεν ξερω αν ειναι το ιδανικοτερο για φασσα...
 
Μπαα δεν ειμαι για πειραματα παλι...αφου με καλυπτει το percorso 100% και για διαστημικες αποστασεις εχω κατι 4αρια super caccia, βασικα με την remi και το kicks δεν εχω προβληματα διατρησης η συγκεντρωσης. Το προβλημα ειναι οτι εξαφανισα τις φασσες και εχω ξενερωσει...
 
Θα με βαλετε παλι σε εξοδα? Ειναι τοσο δυνατο? Με ποιο μπορεις να το καταταξεις στην ιδια διατρηση?
Δεν παράγεται πλέον....εφαγε λίφτινγκ έγινε 43γρ κ ονομάστηκε πρεστίζ...το παλιό ναι φυσιγγαρος μια σκάλα κάτω απο το ρεμι νίτρο μαγκ 42.5
 
Δεν παράγεται πλέον....εφαγε λίφτινγκ έγινε 43γρ κ ονομάστηκε πρεστίζ...το παλιό ναι φυσιγγαρος μια σκάλα κάτω απο το ρεμι νίτρο μαγκ 42.5
Πιστευω σαν το souper caccia θα ειναι αλλα αρκετα πιο αργο, το θεμα ειναι οτι παρα πολλα ατομα εχουν ψαχτει και ειναι μια χαρα απο θεμα οπλου τσοκ και φυσιγγι αλλα μας λειπει το κυριοτερο απ ολα που ειναι τα θηραματα...
 
Έχετε στο νου σας κάποιο φυσίγγι στα 32 γραμμάρια που να βγαίνει σε 6άρι και 5άρι;
Το mb32 της baschieri-pellagri Γιώργο βγαίνει συγουρα σε Νο 6
http://www.baschieri-pellagri.com/en/catalogo/cartucce+da+caccia/mb/1/index.aspx
Το είχα βρει σε ένα μαγαζί στο Χαλάνδρι (ΛΙΑΟΣ) για τον Σπύρο (Ωρίωνας) απο τα Γιάννενα που το έψαχνε
 
Για τι κυνήγι τα θες Γιώργο ;

Γιάννη θέλω να κάνω μερικές δοκιμές.
Καθώς και ένα Test μεταξύ φυσιγγίων 32 - 34 - 36 γραμμάρια σε νούμερο 6 στον πίνακα.
Το έναυσμα μου το έδωσε ένα βίντεο που ανέβασα πριν λίγες μέρες και κυνηγούσαν φάσσες με 30γρ νούμερο 6 και αποστάσεις διόλου ευκαταφρόνητες.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top