Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
to speed 34gr ειναι φυσιγγαρα για ολα τα θηραματα και οτι καιρο και να το ριξεις αμα βρεις καλη προσφορα γιατι παλια ειχαν απο 10 ευρω και πανω ενω τωρα μπορει να τα βρεις και 7 ευρω παρτα σε πολλα νουμερα.
 
to speed 34gr ειναι φυσιγγαρα για ολα τα θηραματα και οτι καιρο και να το ριξεις αμα βρεις καλη προσφορα γιατι παλια ειχαν απο 10 ευρω και πανω ενω τωρα μπορει να τα βρεις και 7 ευρω παρτα σε πολλα νουμερα.
8,5 το βρισκω,θελω να δω κατανομες κ σκεφτομαι να το παρω σε 6αρι-7αρι για τις φασσες
 
Εχει κανεις γνωμη για το gorilla con bora 34gr;Απο κατανομες κ ανακρουση;
Δεν μπορω να βρω σε 6αρι το nobel speed fibre,αλλα ουτε κ το super felt παλι σε 6αρι,ετσι σκεφτηκα το gorilla σαν εναλλακτικη.
Το θελω για τις ζεστες μερες του λαγου για 1ο σε 6αρι ( φετος μεχρι τον Οκτωβρη μετα τις 9 ωρα η θερμοκρασια ηταν πανω απο 20 °C κ αν πιαναμε καμια φορα ντορο στις 11 ειχαμε φτασεις στους 24-25°c),για 2ο θα εχω το nobel speed σε 5αρι αν μεινω ικανοποιημενος με τις κατανομες στα 40m.Στις υγρασιες-πρωινα κ απο Νοεμβρη εχω καταληξει για 1ο στο lambro feltro 6αρι κ για 2ο στο rottweil waidmansheil 5αρι τα οποια μου αρεσαν σε κατανομες.Μηπως το lambro feltro δεν εχει θεμα απο ανακρουση κ στους 25°C;
 
Εχει κανεις γνωμη για το gorilla con bora 34gr;Απο κατανομες κ ανακρουση;
Δεν μπορω να βρω σε 6αρι το nobel speed fibre,αλλα ουτε κ το super felt παλι σε 6αρι,ετσι σκεφτηκα το gorilla σαν εναλλακτικη.
Το θελω για τις ζεστες μερες του λαγου για 1ο σε 6αρι ( φετος μεχρι τον Οκτωβρη μετα τις 9 ωρα η θερμοκρασια ηταν πανω απο 20 °C κ αν πιαναμε καμια φορα ντορο στις 11 ειχαμε φτασεις στους 24-25°c),για 2ο θα εχω το nobel speed σε 5αρι αν μεινω ικανοποιημενος με τις κατανομες στα 40m.Στις υγρασιες-πρωινα κ απο Νοεμβρη εχω καταληξει για 1ο στο lambro feltro 6αρι κ για 2ο στο rottweil waidmansheil 5αρι τα οποια μου αρεσαν σε κατανομες.Μηπως το lambro feltro δεν εχει θεμα απο ανακρουση κ στους 25°C;
http://www.kalkantzakos.com/Product/1061/super-felt,-fusiggia-nsi-nobel-sport
http://www.hobbystore.gr/index.php?route=product/product&product_id=992
 
Εχει κανεις γνωμη για το gorilla con bora 34gr;Απο κατανομες κ ανακρουση;
Δεν μπορω να βρω σε 6αρι το nobel speed fibre,αλλα ουτε κ το super felt παλι σε 6αρι,ετσι σκεφτηκα το gorilla σαν εναλλακτικη.
Το θελω για τις ζεστες μερες του λαγου για 1ο σε 6αρι ( φετος μεχρι τον Οκτωβρη μετα τις 9 ωρα η θερμοκρασια ηταν πανω απο 20 °C κ αν πιαναμε καμια φορα ντορο στις 11 ειχαμε φτασεις στους 24-25°c),για 2ο θα εχω το nobel speed σε 5αρι αν μεινω ικανοποιημενος με τις κατανομες στα 40m.Στις υγρασιες-πρωινα κ απο Νοεμβρη εχω καταληξει για 1ο στο lambro feltro 6αρι κ για 2ο στο rottweil waidmansheil 5αρι τα οποια μου αρεσαν σε κατανομες.Μηπως το lambro feltro δεν εχει θεμα απο ανακρουση κ στους 25°C;
Επισης το rottweil waidmansheil pappe θα ηθελα να δοκιμασω,ειναι πιο αργο απο το αδερφακι του μς τον συγκεντρωτηρα,οποτε δε νομιζω να εχω θεμα με την ανακρουση στο ζεστο καιρο
 
Εχει κανεις γνωμη για το gorilla con bora 34gr;Απο κατανομες κ ανακρουση;
Δεν μπορω να βρω σε 6αρι το nobel speed fibre,αλλα ουτε κ το super felt παλι σε 6αρι,ετσι σκεφτηκα το gorilla σαν εναλλακτικη.
Το θελω για τις ζεστες μερες του λαγου για 1ο σε 6αρι ( φετος μεχρι τον Οκτωβρη μετα τις 9 ωρα η θερμοκρασια ηταν πανω απο 20 °C κ αν πιαναμε καμια φορα ντορο στις 11 ειχαμε φτασεις στους 24-25°c),για 2ο θα εχω το nobel speed σε 5αρι αν μεινω ικανοποιημενος με τις κατανομες στα 40m.Στις υγρασιες-πρωινα κ απο Νοεμβρη εχω καταληξει για 1ο στο lambro feltro 6αρι κ για 2ο στο rottweil waidmansheil 5αρι τα οποια μου αρεσαν σε κατανομες.Μηπως το lambro feltro δεν εχει θεμα απο ανακρουση κ στους 25°C;
Το λαμπρό feltro ειναι μαλακό φυσίγγι, κατάφερα να ρίξω μισή κούτα προ πέρυσι σε λαγούς και φάσσες τον Οκτώβριο με θερμοκρασίες απο 30-34C. Σε δοκιμή μου στην ζέστη μου έδινε μια ανεξήγητη διασπορά μου θύμιζε το 5* στα 25μ ενώ φορούσα το 4*. Μου λέρωνε υπερβολικά την κάννη και το άφησα για τα μέσα του Δεκέμβρη.
Τα φυσίγγια που μου αρέσουν στην ζέστη χωρίς να έχω οπτικές μεταβολές στην βολή μου ειναι το winchester super green χάρτινο μάλλινη τάπα νο6, μακριά κοντά ο λαγός ειναι γεμάτος σκάγια. Δεύτερο έρχεται το Τρικολόρ 34g νο6.
 
Last edited by a moderator:
Επισης το rottweil waidmansheil pappe θα ηθελα να δοκιμασω,ειναι πιο αργο απο το αδερφακι του μς τον συγκεντρωτηρα,οποτε δε νομιζω να εχω θεμα με την ανακρουση στο ζεστο καιρο
Κανένα πρόβλημα και με αυτό στον καύσωνα, δεν μου φάνηκε αργό.
 
Γιώργο πες μου τις εντυπώσεις σου γι'αυτό αυτό το φυσιγγι.
Τα είχαμε βρει με το συγκεκριμένο πολύ καλά... πρέπει να το έχει σταματήσει όμως τώρα Κωνσταντίνε.. μετά την νέα σειρά που είχε παρουσιάσει και άλλαξε τα κουτιά τους.. νομίζω το έχει αντικαταστήσει από το master hp πάλι μάλλινη τάπα στα 36gr με Tecna το οποίο δεν έχω δοκιμάσει βέβαια..
 
Τα είχαμε βρει με το συγκεκριμένο πολύ καλά... πρέπει να το έχει σταματήσει όμως τώρα Κωνσταντίνε.. μετά την νέα σειρά που είχε παρουσιάσει και άλλαξε τα κουτιά τους.. νομίζω το έχει αντικαταστήσει από το master hp πάλι μάλλινη τάπα στα 36gr με Tecna το οποίο δεν έχω δοκιμάσει βέβαια..
Εμένα Γιώργο δεν μ'άρεσε προσωπικά χωρίς να σημαίνει ότι είναι κακο φυσιγγι ισχύει αυτό όπως όλα σε κάποιον αρέσει σε κάποιον όχι, το χα ρίξει σε 7αρι στις πέρδικες.
 
Εμένα Γιώργο δεν μ'άρεσε προσωπικά χωρίς να σημαίνει ότι είναι κακο φυσιγγι ισχύει αυτό όπως όλα σε κάποιον αρέσει σε κάποιον όχι, το χα ρίξει σε 7αρι στις πέρδικες.
Εε ναι εάν δεν τα "βρει" φυσιγγι-κάνη λογικό να μην έχει καλό αποτέλεσμα.. πάντως σαν το αδερφάκι του με τον συγκεντρωτηρα δεν είναι σε καμία περίπτωση...
 
Κατι ακομη που παρατηρησα ειναι πως το super kill μαυρο εχει τον ιδιο συγκεντρωτηρα με το diva pro 32 οπως κ την ιδια πυριτιδα aquila,στα γραμμαρια διαφερουν,στις δοκιμες που εκανα το diva σε 9αρι μου αρεσε παρα πολυ,πολυ ωραιες κατανομες,ενω στο μαυρα σε 8αρι 1 χαος,πολλα κενα κ αρκετα μεγαλα για 1 τρυγονι που τα θελω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top