Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
4 κυνηγια ετυχε και έριξα 28 γρ 7.5 με το cal.20 ...
Τα πήγε πολυ καλύτερα από ότι περίμενα με τσοκ ic και με οπλο που δεν το ξέρω ακομα ..

Μπορει να φαντάζουν λίγα σκάγια αλλά μέσα από την τουφεκια σε τρεις διαστασεις δύσκολα περναει το πουλι άμα είσαι πάνω..... έτσι τουλάχιστον δικαιολογω την επυτυχια του 7.5 σε αυτά τα γραμμάρια.
Μιλαμε για αποστασεις 15 με 35 μέτρα

Τα έριξα αρχικά με μισή καρδιά γιατί δεν βρήκα τίποτα άλλο και σίγουρα στο μέλλον θα προτιμώ 9αρι για τσιχλα
 
Παιδια να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις τα jordan τα μαυρα 35,5γρ???θυμαμαι πιτσιρικας εφερνε ενας μπαρμπας μου απο αθηνα τα κοκκινα 32γρ για τσιχλοκοτσυφα και τα εριχνα τοτε με ενα ποζε μπαικαλ καλα μου εχαν φανει.τα μαυρα ομως??τι υλικα εχουν??
 
Παιδια να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις τα jordan τα μαυρα 35,5γρ???θυμαμαι πιτσιρικας εφερνε ενας μπαρμπας μου απο αθηνα τα κοκκινα 32γρ για τσιχλοκοτσυφα και τα εριχνα τοτε με ενα ποζε μπαικαλ καλα μου εχαν φανει.τα μαυρα ομως??τι υλικα εχουν??
Τα έριχνα παλιά στις πέρδικες πολύ καλό φυσιγγι και σταθερό, θυμάμαι μόνο ότι ο καλυκας ήταν cheddite τότε.
 
Τα έριχνα παλιά στις πέρδικες πολύ καλό φυσιγγι και σταθερό, θυμάμαι μόνο ότι ο καλυκας ήταν cheddite τότε.
Και τωρα κεντιτ ειναι ο καλυκας..
Αυτο μαζί με τα τοτε viri "πρωταγωνιστησαν" στην ταινια (βιντεοκασετα τοτε..) του ιορδανογλου "Περδικα η αρχοντισσα των βραχων" ωραια ταινια,και η φωνή του Κωσταλα εδεσε ωραια το συνολο..
Για τον φιλο που ρωταει πιο πανω με mb 36 το γεμιζει.. Δυνατο φυσιγγι αλλα γενικα τα φυσιγγια του ιορδανογλου την εχουν μια ζωηραδα θα ελεγα..
 
Και τωρα κεντιτ ειναι ο καλυκας..
Αυτο μαζί με τα τοτε viri "πρωταγωνιστησαν" στην ταινια (βιντεοκασετα τοτε..) του ιορδανογλου "Περδικα η αρχοντισσα των βραχων" ωραια ταινια,και η φωνή του Κωσταλα εδεσε ωραια το συνολο..
Για τον φιλο που ρωταει πιο πανω με mb 36 το γεμιζει.. Δυνατο φυσιγγι αλλα γενικα τα φυσιγγια του ιορδανογλου την εχουν μια ζωηραδα θα ελεγα..
Μου το ειχαν παρομοιασει κατι γνωστοι που το ριχνουν περιπου σαν το rc oro.ισως λογο πυριτιδας...να τα πηγαινει καλα σε υγρασιες???
 
.ισως λογο πυριτιδας...να τα πηγαινει καλα σε υγρασιες???
Παλια ειχα ριξει λιγα σε περδικες με καλο καιρο κ ηταν αποτελεσματικα..
Το πιο πιθανο ειναι να μην κωλονει σε υγρασιες,εξάλλου αυτα τα φυσιγγια ο κατασκευαστης τους τα προοριζει για κυνηγια που δεν γινονται με τις καλυτερες καιρικες συνθηκες..
 
απ οσο θυμαμαι τα μπλε στα 34 γραμ.ειχανε mb32 και τα μαυρα αν δεν κανω τραγικο λαθος mb 36.αλλα για τα μαυρα καλυτερα να μας πει καποιος που ξερει σιγουρα
Παντα παιρνω αρχη της σεζον καμια 50αρια κουτια για ναμην ψαχνομαι μετα και δουλευω ενα φυσιγγι για να το μαθαινω κιολας.και φετος επειδη υπαρχει η δυνατοτητα να μου τα φερουν πανω σε καλη τιμη λεω να τα δοκιμασω.ειναι και τα γρ που μου αρεσουν..
 
Παιδια να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις τα jordan τα μαυρα 35,5γρ???θυμαμαι πιτσιρικας εφερνε ενας μπαρμπας μου απο αθηνα τα κοκκινα 32γρ για τσιχλοκοτσυφα και τα εριχνα τοτε με ενα ποζε μπαικαλ καλα μου εχαν φανει.τα μαυρα ομως??τι υλικα εχουν??
Μπαρουτι MB36 και συγκεντρωτηρα z2m καψουλι cx2000
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top