Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ενδιαφερομαι για τα φυσιγγια του ζωτου στα 32γρ καθως τα εχω βρει στο νετ σε καλη τιμη. Οποιος γνωριζει ας καταθεσει. Για τρυγονι αγριοπεριστερο στην εναρξη τα θελω

Μάριε όταν λες στο νετ εννοείς στη σελίδα του ή έβαλε προσφορά στο facebook. Έχω δοκιμάσει περισσότερο το κίτρινο με την aquila με άριστες εντυπώσεις. Μου έχουν πει τα καλύτερα αλλά δεν έχω ρίξει ακόμα αρκετά για το 32άρι του με την MB. Γενικά να ξέρεις ότι κλωτσούν τα φυσίγγια του Ζώτου, όχι κάτι υπερβολικό απλά το αναφέρω γτ μερικοί θέλουν μόνο μαλακές ντουφεκιές. Στην πολλή υγρασία είχα παράπονα και από το 30άρι του και από το 32άρι με την aquila, ίσως δεν βρήκα την προσκόπευση...
 
Μάριε όταν λες στο νετ εννοείς στη σελίδα του ή έβαλε προσφορά στο facebook. Έχω δοκιμάσει περισσότερο το κίτρινο με την aquila με άριστες εντυπώσεις. Μου έχουν πει τα καλύτερα αλλά δεν έχω ρίξει ακόμα αρκετά για το 32άρι του με την MB. Γενικά να ξέρεις ότι κλωτσούν τα φυσίγγια του Ζώτου, όχι κάτι υπερβολικό απλά το αναφέρω γτ μερικοί θέλουν μόνο μαλακές ντουφεκιές. Στην πολλή υγρασία είχα παράπονα και από το 30άρι του και από το 32άρι με την aquila, ίσως δεν βρήκα την προσκόπευση...
Εχω σταθεροποιηθει στα classica αλλα ψαχνω κι ενα καλο κυριως ελληνικο σε νο 8 και απο 32 γρ και κατω, και φυσικα οικονομικο. Σκεφτομουν αυτα, να τα παρω και να τα δοκιμασω αλλα και τα alectoris lighr 31
 
Εχω σταθεροποιηθει στα classica αλλα ψαχνω κι ενα καλο κυριως ελληνικο σε νο 8 και απο 32 γρ και κατω, και φυσικα οικονομικο. Σκεφτομουν αυτα, να τα παρω και να τα δοκιμασω αλλα και τα alectoris lighr 31
Express 32
Hit 30 gr
 
Εχω σταθεροποιηθει στα classica αλλα ψαχνω κι ενα καλο κυριως ελληνικο σε νο 8 και απο 32 γρ και κατω, και φυσικα οικονομικο. Σκεφτομουν αυτα, να τα παρω και να τα δοκιμασω αλλα και τα alectoris lighr 31

Τα Alectoris Light στα συστήνω ανεπιφύλακτα Μάριε.
Τα έριξα την σεζόν που μας πέρασε και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.
 
Για τον ζώτο εγώ παιδια πέρυσι που το δοκίμασα....σε καιρο με σχετική υγρασία με απογοήτευσε πλήρως και δεν θα τον χαρακτήριζα και οικονομικό!!! Εγω φέτος έπαθα πλάκα με τα Oscar gold τα 28γρ.....θα μπορούσα να πω φυσιγγάρα!!!! Το έριξα απο Σεπτέμβρη μέχρι τέλος!!! Αλλα κλασικά τσιμπημένη τιμη....6 ευρω....ομως δεν το μετάνιωσα!
 
Ειδα επισης τα gorilla sporting και σε νο 7 1/5. Για αυτα τι λετε?? Καταρχας κανουν για κυνηγετικη χρηση?
Κάνουν αλλά θα πρέπει να αφίξεις αρκετά τα τσοκ... Αν σκεφτείς ότι τα 28 γρ ν7,5 έχουν περίπου 350 σκαγια κ εσύ θες κάπου 200 με 220 σκαγια μέσα σε ένα κύκλο 76 εξ για σίγουρη καταβολή μικρών θηραματων χρειάζεσαι χοντρικά ένα 65% συγκέντρωση σε κάθε απόσταση... Όσο πιο χοντρό είναι το σκαγι τόσο πιο πολύ πρέπει να αφίξεις τσοκ για να το πετύχεις...
Προσωπικά τα 28 γρ ν7,5 μόνο σαν λύση ανάγκης θα τα εριχνα στο κυνηγι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top