Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
καλά δε νομίζω να λέει κάτι αυτό, γτ θα παιρνούν συχνά ελέγχους, απλά ο Ναυπλιώτης είναι ο πρώτος στην Ελλάδα που το ξεκίνησε.
άρα ο Δορκάς σταμάτησε να τα στέλνει για πιστοποίηση
 
καλά δε νομίζω να λέει κάτι αυτό, γτ θα παιρνούν συχνά ελέγχους, απλά ο Ναυπλιώτης είναι ο πρώτος στην Ελλάδα που το ξεκίνησε.
άρα ο Δορκάς σταμάτησε να τα στέλνει για πιστοποίηση
Ναι,το ξέρω αυτό,απλά κρίμα για τον Δόρκα,ήθελα να χρησιμοποιήσω το express32,αν κ είναι μαλακό φυσιγγι,Τελικά δεν θέλω να βάλω στο όπλο μου ότι φυσίγγια δεν έχουν την σφραγίδα της cip
 
Ολη τη χρονια πέρυσι εριχνα εξπρες χωρις να εχω κανενα θέμα με τρομερά σκοτωματα κοντά μακρια σε ζέστη και κρυο.το ίδιο αποτέλεσμα είχα οπου χρησιμ. Το r12.τωρα τα φυσιγγια του ναυπλιωτη πέρα απ το πορτοκαλί ας έχουνε και cip δεν θέλω να τα σχολιασω. Το εξπρες γεμίζεται σε κάλυκα cheddite με psb1 και καψουλι cx2000.να σημείωσω οτι σε αντίθεση με αλλα φυσιγγια δεν έβλεπα το βράδυ φλόγα απ το κλείστρο ουτε ακαυτη πυρίτιδα μέσα στη κάνη. Κι εκτός των αλλων ουτε σε κουτιά της nsi εχω δει σφραγίδα cip όπως το percorso π.χ. τι σημαίνει οτι δεν ειναι ασφαλές φυσιγγι?
 
Το προβλημα ειναι στην Ελληνικη νομοθεσια που δεν επιβαλλει την πιστοποιηση αυτη, εφοσον δεν ειμαστε και μελος της CIP. Απο κει και υστερα, ο καθε κατασκευαστης δοκιμαζει σε κανονακι τα προιοντα του ωστε να ξερει πως το συγκεκριμενο φυσιγγι ειναι ασφαλες για χρηση, μαζι με αλλες βαλλιστικες παραμετρους. Αυτο συνεβαινε παντα, οσο θυμαμαι τον εαυτο μου, και εχω την αισθηση πως οσο υπαρχει μεγαλυτερη ενημερωση με πιο αμεσο τροπο, τοσο και οι σοβαροι κατασκευαστες δεν ρισκαρουν προιοντα αδοκιμαστα, ποσο μαλλον χωρις να ειναι ασφαλη
 
Ολη τη χρονια πέρυσι εριχνα εξπρες χωρις να εχω κανενα θέμα με τρομερά σκοτωματα κοντά μακρια σε ζέστη και κρυο.το ίδιο αποτέλεσμα είχα οπου χρησιμ. Το r12.τωρα τα φυσιγγια του ναυπλιωτη πέρα απ το πορτοκαλί ας έχουνε και cip δεν θέλω να τα σχολιασω. Το εξπρες γεμίζεται σε κάλυκα cheddite με psb1 και καψουλι cx2000.να σημείωσω οτι σε αντίθεση με αλλα φυσιγγια δεν έβλεπα το βράδυ φλόγα απ το κλείστρο ουτε ακαυτη πυρίτιδα μέσα στη κάνη. Κι εκτός των αλλων ουτε σε κουτιά της nsi εχω δει σφραγίδα cip όπως το percorso π.χ. τι σημαίνει οτι δεν ειναι ασφαλές φυσιγγι?
Εγώ εχω δει στα Nobel σφραγιδα
 
,πεστα ρε γιωργο γιατι το φωναζω χρονια δεν δοκιμαζουμε χειμωνιατικα τετοια εποχη τι θα δεις στον πινακα αν πανε λιωμενα σκαγια.
Ηλία τα σκάγια δεν λιώνουν φίλε. Το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες χαλάνε οι κατανομές!
 
Ενας μπαρμπας την Κυριακη μου εδοσε ενα κουτι ναβαρο 34 τα πορτοκαλι σε νο6. Για καλοκαιρινο φυσιγγι το κοβω... Πειτε γνωμες. Θα τα χω μαζι μου για κανα περιστερι
34 δεν το θεωρώ και τόσο καλοκαιρινό,δεν τα γνωρίζω ίσως να κάνω και λάθος φυσικά!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top