Γνώμες Φυσιγγίων

Θα με κανεις να παρω 1 κουτι να τα ριξω στον ταχογραφο με αυτα που μας γραφεις...
(Δεν σε αμφισβητώ)...

Υ.Γ. Τι βυσματωση εχουν;;
Γνωριζει καποιος..;;;
Έχω βάλει εδώ φωτογραφία:

 

Δράμια 12βολα 12/76 Federal PFC157 00 (FliteControl Wad)​


Να παρω και ενα κουτι απο αυτα ? χεχε
Να πάρεις ριχτα με 4* όμως. Το flite control στις δοκιμές που έκανα έβγαζε πιο σφιχτή κατανομή με το 4 σε σύγκριση με το 3*. Το έψαξα σε βίντεο στο youtube και βρήκα τα ίδια αποτελέσματα.
 


Μιας και λέμε για το συγκεκριμένο.
Πρόχειρη δοκιμή,έχει φύγει και λίγο η τουφεκιά λόγω κλίσης του χαρτονιού.

Απόσταση περίπου +-35 μέτρα,kicks lf,az 20 7,5n,χαρτόνι 60x60.
Έπρεπε να ρίξεις και μια με συμβατικό τσοκ , όχι φρενου τουλάχιστον. Εμένα με το ΤΜ μου έβγαλε μια φανταστική κατανομή που είχε πολλά μέτρα ακόμη.
 
Έπρεπε να ρίξεις και μια με συμβατικό τσοκ , όχι φρενου τουλάχιστον. Εμένα με το ΤΜ μου έβγαλε μια φανταστική κατανομή που είχε πολλά μέτρα ακόμη.
Τις βαριέμαι ρε συ να σου πω την αλήθεια 😂 .
Προτιμώ να βλέπω στη πράξη την αποτελεσματικότητα τσοκ φυσιγγιου. Δεν είχε και καρακάξες ρε γαμωτο.
 
Καλουτσικη τη βλέπω και εγώ Δημήτρη. Έχει ωραίες "ομαδουλες" από σκάγια που θα σου δώσουν το θήραμα σε μεγαλύτερες αποστάσεις.
Σε 100% κλίμακα που την κοίταξα, με 7μισάρια, δεν περνάει τίποτα. Ειδικά με την ζέστη κιόλας που έχει τέτοια εποχή. Φαντάσου με τα κρύα, που θα είναι πιο συγκεντρωτική.
 
Σε 100% κλίμακα που την κοίταξα, με 7μισάρια, δεν περνάει τίποτα. Ειδικά με την ζέστη κιόλας που έχει τέτοια εποχή. Φαντάσου με τα κρύα, που θα είναι πιο συγκεντρωτική.
Άντε να έρθεις ο Οκτώβριος φίλε να ξεκινήσουν τα μπασιματα. :D
Για εκεί πιστεύω θα είναι καλός ο παραπάνω συνδυασμός. Ειδικά με λίγο πιο ψηλά σκάγια θα είναι ακόμα πιο γεμάτη η κατανομή.
 
Να πάρεις ριχτα με 4* όμως. Το flite control στις δοκιμές που έκανα έβγαζε πιο σφιχτή κατανομή με το 4 σε σύγκριση με το 3*. Το έψαξα σε βίντεο στο youtube και βρήκα τα ίδια αποτελέσματα.

Ναι θα το εχω στα υποψιν , εσυ με το δικο σου 4* τι βγαζει μπροστα? πχ 17.6 καπως ετσι τα λετε :D και το δικο μου 3* τι βγαζει μπροστα? αμα ξερει κανεις ας μας πει
Αυτά μας πήγαν πολύ καλά στα τελευταία που χτυπήσαμε. Καλά σκοτωματα και σε μεγάλα ζώα.View attachment 91108


Ναι ειχα διαβασει για αυτα εδω στο φορουμ αλλα κατι για παρτιδες που ηταν κακες και δεν καταλαβα , οποτε τα αφησα . Αν ειναι καλα θα παρω και απο αυτα
 
Σε σκοπευτικά ξέρω πολλά. GT, Series 2, RC2 κλπ. Το έχω ρίξει και του Γιώργη. Μια χαρά είναι.
Κοιτα....το GT ειναι αργο, αλλα σε διευρυμενο αυλο (18.8) εδωσε 404m/s στον 18.3 εδωσε 391m/s...οποτε, εξαρταται πως το βλεπει ο καθε ενας....κι εγω, στα αργα φυσιγγια το κατατάσω, διοτι στο σκοπευτηριο που το εχω ριξει, έμενα συνεχως, οριακα πισω για τον τροπο προσκοπευσής μου...εν αντιθεση με αλλα φυσιγγια στις ιδιες τροχιες παντα...
 
Back
Top