Διαδικαστικά για χρήση σκοπευτηρίου

  • Thread starter Thread starter averel
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Σ'εμας εδω Κέρκυρα, είτε βγάλεις πρώτη φορά είτε ανανεωσει είναι 75€. Τα 50€ είναι για το σύλλογο και τα 25€ για ΣΚΟΕ. Ή τιμή αφορά μόνο για πήλινο στοχο. Στα περίστροφα και λοιπά είναι πιο ακριβά.
 
Γνωριζει καποιος ποτε ξεκιναει η περιοδος μεταγραφων απο συλλογο σε αλλο συλλογο; Ειχα ακουσει για Σεπτεμβρη, αλλα σημερα διαβασα οτι περσι η περιοδος ηταν απο 20 Ιουλιου εως 20 Σεπτεμβρη
 
Χθες το απόγευμα ο Ηλίας μου είπε πως ο "μαστορας" στο Σχιστό είπε ότι θα επιτρέπει να ρίχνουν μόνο όσοι έχουν σκοπευτική ταυτότητα, ισχύει αυτό υπάρχει νομική βάση ή επειδή μπορείς να βγάλεις εκεί σκοπευτική ταυτότητα ψάχνει πελατεία;
 
Όταν σας το ξαναπεί αυτό ρωτήστε τον τι έκπτωση θα έχουν οι σκοπευτές σε πουλες και φυσίγγια ως μέλη του συλλόγου.
Από κει και πέρα πελατεία βρίσκουν πολλοί με αυτόν τον τρόπο, όχι μόνο ο σύλλογος.
Στο sporting δεν νομίζω να απαιτείται σκοπευτική ταυτότητα.
 
Οταν ασχοληθηκα λιγο μεσω του εδω σκοπευτηριου για να δουμε τι ισχυει, δυστυχως αλλα ελεγαν τα γραπτα κ αλλα τα προφορικα, οποτε μυλος η κατασταση... Δεν γνωριζω Θεοφραστε, παντως τα γραπτα μετρανε, πρσωπικα δεν εχω δει καποια εγγυρη ερμηνια επι του θεματος... Αν καποιος γνωριζει κ μπορει κ να παραθεσει κ τον αντιστοιχο νομο ειμαι κ εγω πολυ περιεργος να μαθω...
Γιατι ακουσα πολλα περιεργα... .hair.
 
Οταν φερει εγγραφο που να επιβαλει τη σκοπευτικη ταυτοτητα για να ριξεις απλες πουλες σπορτινγκ και οχι σε καποιον αγωνα τοτε θα το δουμε...οχι με το ετσι θελω γιατι φτιαξαν αυτοι ενα συλλογο
 
Αν δεν κάνω λάθος το σκοπευτήριο αυτό ανήκει σε σύλλογο, μήπως στο καταστατικό τους προβλέπεται να ρίχνουν μόνο τα μέλη. Λέω εγώ, μήπως.
 
Δεν νομίζω να θελουν να περιορίσουν με αυτον τον τρόπο την πελατεία τους ,εδω κανανε αγώνα να επαναλειτουργήσουν και θα διώξουν τον κόσμο.? Εκτός αν η νομοθεσία τους επιβάλει αυτο και υποχρεουνται να το κάνουν.Στην Μαλακάσα στον Πυργο για σπορτινγκ ζητούν μονο το δελτίο κατοχής, στο Σχιστο 3 φορές εχω πάει δεν μου ζήτησαν καν το δελτίο ισως επειδη τους είμαι γνώριμος, τωρα αν αλλαξε κάτι στην πορεία να το μάθουμε και να λάβουμε τα μετρα μας.
 
Δεν νομίζω να θελουν να περιορίσουν με αυτον τον τρόπο την πελατεία τους ,εδω κανανε αγώνα να επαναλειτουργήσουν και θα διώξουν τον κόσμο.? Εκτός αν η νομοθεσία τους επιβάλει αυτο και υποχρεουνται να το κάνουν.Στην Μαλακάσα στον Πυργο για σπορτινγκ ζητούν μονο το δελτίο κατοχής, στο Σχιστο 3 φορές εχω πάει δεν μου ζήτησαν καν το δελτίο ισως επειδη τους είμαι γνώριμος, τωρα αν αλλαξε κάτι στην πορεία να το μάθουμε και να λάβουμε τα μετρα μας.
Φωτη ουτε εμενα μου ζητησαν καν το δελτιο και ας ειχα παει πρωτη φορα
 
Αν σε πιασουν να μεταφερεις το οπλο σου ειναι παρανομο ?
Αν κραταμε αποδειξη σκοπευτηριου ?
Αργύρη είναι κατα ποσο μεγαλος κόπανος ειναι το οργανο που θα σε ελεγξει , αν στροφάρει θα καταλάβει και δεν θα ασχοληθεί περαν του ελενχου της αδειας κατοχής, αν νομίζει πως εβγαλε λαβράκι μπορει να τρεχεις και σε κανένα αστυνομικό τμήμα.
 
οποιος συληφθει εκτος κυνηγητικης σεζον με οπλο μεσα στο αμαξι χωρις δελτιο σκοπευτή παει σουμπυτος μεσα , κοιμαται στη δροσουλα στο κελι και το πρωι με τη δροσουλα παλι παει εισαγγελεα για το μπουργιουντι , βγαλτε σκοπευτικα δελτια οποιος ριχνει σε σκοπευτηριο , διακυνδυνευτε πολλους μηνες φυλακιση και αφαιρεση οπλου , στέρησης κυνηγητικης αδειας και πολλα αλλα , τα εχουμε πει χιλιες φορες . μεσος ορος 60 ε είναι η εγγραφη σε σωματειο , και για αναπνοή ακομα σε σκοπευτηριο απαιτειται παντα και μονο σκοπευτικη αδεια , και το οπλο στο μπαλκονι να βγει το ιδιο , ακομα και στον οπλουργο να παει εκτος κυνηγητικης σεζον θελει αδεια από το τοπικο αστυνομικο τμημα εγγραφη , προσεξτε καλα
 
Last edited:
Δεν νομίζω να θελουν να περιορίσουν με αυτον τον τρόπο την πελατεία τους ,εδω κανανε αγώνα να επαναλειτουργήσουν και θα διώξουν τον κόσμο.? Εκτός αν η νομοθεσία τους επιβάλει αυτο και υποχρεουνται να το κάνουν.Στην Μαλακάσα στον Πυργο για σπορτινγκ ζητούν μονο το δελτίο κατοχής, στο Σχιστο 3 φορές εχω πάει δεν μου ζήτησαν καν το δελτίο ισως επειδη τους είμαι γνώριμος, τωρα αν αλλαξε κάτι στην πορεία να το μάθουμε και να λάβουμε τα μετρα μας.
Φωτη ουτε εμενα μου ζητησαν καν το δελτιο και ας ειχα παει πρωτη φ
Αργύρη είναι κατα ποσο μεγαλος κόπανος ειναι το οργανο που θα σε ελεγξει , αν στροφάρει θα καταλάβει και δεν θα ασχοληθεί περαν του ελενχου της αδειας κατοχής, αν νομίζει πως εβγαλε λαβράκι μπορει να τρεχεις και σε κανένα αστυνομικό τμήμα.
Και απαντω....ειναι το γνωστο που καταστρεφει την ελλαδα χρονια τωρα !!!
Ολα ισχυουν και τιποτα δεν ισχυει...μπου@@@@ο..!!!!
 
τα σκοπευτήρια θελουν να κονομησουν , η αστυνομια πρατει βασει του νομου και καλα κανει , εμεις θα παμε για τον θειο , σκοπευτικη αδεια και γρηγορα οποιος δεν εχει βγαλει , μην βγαζετε οπλο χωρις σκοπευτικο δελτιο από το σπιτι , το ρισκο είναι τρομερα μεγαλο
 
τα σκοπευτήρια θελουν να κονομησουν , η αστυνομια πρατει βασει του νομου και καλα κανει , εμεις θα παμε για τον θειο , σκοπευτικη αδεια και γρηγορα οποιος δεν εχει βγαλει , μην βγαζετε οπλο χωρις σκοπευτικο δελτιο από το σπιτι , το ρισκο είναι τρομερα μεγαλο
Δημητρη με την αδεια πας σε οποιο σκοπ θελεις ?
 
Back
Top