Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά ερώτηση.
Αυτά τα ζώα πχ ελέφαντας, λιοντάρι, ρινόκεροι κτλ τρώγονται ;;;
Συγνώμη για την ασχετοσύνη ... :)

Εγώ πχ μόλις είδα το πόστ του Γιώργου από τον Καναδά @giorgosk για την μαύρη αρκούδα στη γάστρα έμαθα ότι οι αρκούδες τρώγονται.

Τώρα θα μου πείτε ο άλλος έφαγε κορακοειδή και του άρεσαν (έκανε βούτες και στην σάλτσα), στον ελέφαντα θα κολλήσουμε ;
beer
.drunk.
 
Last edited:
Παιδιά ερώτηση.
Αυτά τα ζώα πχ ελέφαντας, λιοντάρι, ρινόκεροι κτλ τρώγονται ;;;
Συγνώμη για την ασχετοσύνη ... :)

Εγώ πχ μόλις είδα το πόστ του Γιώργου από τον Καναδά @giorgosk για την μαύρη αρκούδα στη γάστρα έμαθα ότι οι αρκούδες τρώγονται.

Τώρα θα μου πείτε ο άλλος έφαγε κορακοειδή και του άρεσαν (έκανε βούτες και στην σάλτσα), στον ελέφαντα θα κολλήσουμε ;
beer
.drunk.
Από τα θηλαστικά τρώγονται όλα πλην των αιλουροειδων. Δεν είμαι σίγουρος για τον ρινόκερο (δεν ξέρω αν εκδίδουν σήμερα άδεια θήρας και ποιες χώρες). Μέχρι και ο κροκόδειλος τρώγεται (έχω φάει στη Κένυα εκτροφείου).
 
Από τα θηλαστικά τρώγονται όλα πλην των αιλουροειδων. Δεν είμαι σίγουρος για τον ρινόκερο (δεν ξέρω αν εκδίδουν σήμερα άδεια θήρας και ποιες χώρες). Μέχρι και ο κροκόδειλος τρώγεται (έχω φάει στη Κένυα εκτροφείου).
Φιλέτα κροκόδειλου είχε κι Α.Β στο Ψυχικό πριν μερικά χρόνια....... Πανάκριβα βέβαια.....
 
Παιδιά ερώτηση.
Αυτά τα ζώα πχ ελέφαντας, λιοντάρι, ρινόκεροι κτλ τρώγονται ;;;
Συγνώμη για την ασχετοσύνη ... :)

Εγώ πχ μόλις είδα το πόστ του Γιώργου από τον Καναδά @giorgosk για την μαύρη αρκούδα στη γάστρα έμαθα ότι οι αρκούδες τρώγονται.

Τώρα θα μου πείτε ο άλλος έφαγε κορακοειδή και του άρεσαν (έκανε βούτες και στην σάλτσα), στον ελέφαντα θα κολλήσουμε ;
beer
.drunk.
Νομίζω στην Αγγλία τρώνε παραδοσιακή καρακαξοπιτα, παλιό έθιμο πριν γνωρίσουν τον ελληνικό πολιτισμό και κατέβουν από τα δέντρα. Μετά γίναν λόρδοι αλλά τους έμεινε το χούι χαχαχαχα
 
χοχοχο
ωρα να "πλακωθούμε" Νίκο!!!
.yel.
Λοιπόν Νίκο και λοιποί φίλοι:
αυτό περί εξαφάνισης θηρεύσιμων ειδών ειναι ΜΕΓΑΛΗ οικΩλογική μπούρδα
σε όσες χώρες της αφρικής επιτρέπεται το κυνήγι του λιονταριού (αλλά και του Ελέφαντα, λεοπάρδαλης κ.α) αυτά αυξάνονται!!!
σε όσες χώρες απαγορεύεται ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ! γιατί; οεο;
το λιοντάρι απειλείται με εξαφάνιση όσο και η αρκούδα, που κάποιοι κονομήσανε και κονομάνε για να την προστατέψουν στην χωρα μας!
Για τον αρπαχτουρο λεμε ; .. για να καταλάβω ..
 
Παιδιά ερώτηση.
Αυτά τα ζώα πχ ελέφαντας, λιοντάρι, ρινόκεροι κτλ τρώγονται ;;;
Συγνώμη για την ασχετοσύνη ... :)

Εγώ πχ μόλις είδα το πόστ του Γιώργου από τον Καναδά @giorgosk για την μαύρη αρκούδα στη γάστρα έμαθα ότι οι αρκούδες τρώγονται.

Τώρα θα μου πείτε ο άλλος έφαγε κορακοειδή και του άρεσαν (έκανε βούτες και στην σάλτσα), στον ελέφαντα θα κολλήσουμε ;
beer
.drunk.
Κάποιοι εδώ πάνω τρώνε και τον σκίουρο …. Μάλιστα χρησιμοποιούν συνταγές όπως αυτές για τον λαγό .
 
Κάποιοι εδώ πάνω τρώνε και τον σκίουρο …. Μάλιστα χρησιμοποιούν συνταγές όπως αυτές για τον λαγό .
Και εφόσον είμαστε στο θέμα του μονοβολου , ο σκίουρος κυνηγιέται με 22αρι φυσιγγακι , τα οποία 22αρια υπάρχουν σε μεγάλη ποικιλία και ξεχωρίζουν σε αυτά που είναι για σκοποβολή και αυτα που είναι για κυνήγι.


1653571608213.png
1653571725601.png
 
Και εφόσον είμαστε στο θέμα του μονοβολου , ο σκίουρος κυνηγιέται με 22αρι φυσιγγακι , τα οποία 22αρια υπάρχουν σε μεγάλη ποικιλία και ξεχωρίζουν σε αυτά που είναι για σκοποβολή και αυτα που είναι για κυνήγι.


View attachment 49190
View attachment 49191
Ο Ρινέλα πρώτη μούρη σε όλα :)
 
Πουλάει... όλα είναι χρήμα... έχει διαλέξει εντωμεταξύ πυρομαχικά που κάνουν πολύ καλη δουλειά...
Πουλάει αλλά μιλάει κιόλας και βάζει σανοφαγους και wannabe οικωλογους στην θέση τους με επιχειρήματα και αποδειξεις. Επίσης είναι ένας από τους τυχερούς ανθρώπους που έκανε την μουρλα του επάγγελμα!!! Ποιος από εμάς εδω δεν θα ήθελε να είναι στην θέση του?
 
Last edited:
Από τα θηλαστικά τρώγονται όλα πλην των αιλουροειδων. Δεν είμαι σίγουρος για τον ρινόκερο (δεν ξέρω αν εκδίδουν σήμερα άδεια θήρας και ποιες χώρες). Μέχρι και ο κροκόδειλος τρώγεται (έχω φάει στη Κένυα εκτροφείου).
Και όμως τρώγονται και τα αιλουροειδή. Να ο φίλος μας ο Steven παλι να κυνηγάει και να τρώει ένα mountain lion. Αν ψάξετε θα βρείτε βίντεο να τρώνε και αφρικανικά λιοντάρια....

 
Για τον αρπαχτουρο λεμε ; .. για να καταλάβω ..
κι οχι μονο
Ο Ρινέλα πρώτη μούρη σε όλα :)
CCI εδώ ούτε την ξέρουμε αλλά
ο ομιλος CCI -Federal τώρα που πήρε την Remington (ammunition) είναι ο μεγαλύτερος στον κόσμο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top