Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μα ρε Βασιλη τα ατ ειναι με στρωμα sp2 ο κατασκευαστης λεει σε συζητησεις με φιλους μου που εχε κανει οτι με το ζορι φτανουν τα 800 μπαρ εχει μαλον δικο του κανονακι η πρεσορ τρασε !!! Οσο για τον κλωτσο ειναι λογικο οταν εχεις 500+++ μ/ δ να φας κλωτσο
Δεν ξέρω, άλλος μου το είπε.
Κάποια από το ίδιο κουτί ήταν φωτιά και τα άλλα φλόμπερ.
 
View attachment 55615 Εδώ έχουμε ένα απ τα νέα δραμια της bp που ήρθαν Ελλάδα.. Αυτή είναι η καλύτερη έκδοση που ήρθε αλλά πάλι είναι πολύ πολύ πίσω από άλλες εταιρείες. Με ταχύτητα 414 αρχική και δραμια 8,6 χιλιοστά δεν νομίζω να τραβήξει και πολύ. Τι λέτε;
Μακριά και αγαπημένοι
 
6 βολο 9,1 με την ς4 στα 50 μετρα με xf carlson's View attachment 55736View attachment 55737το ξυλο ειναι 45χ60 ποντους
Να το γυρίζεις 90 μοίρες το φυσίγγι να το πιάνεις κατά μήκος το γρν 😂

Περφέτο

Ειπα να το δοκιμασω και με κλειστο να δω διαφορες !! Δεν εχει και πολλες !!
Τι να έχει με τα ατσάλια που βάζεις ;
 
Το Σαββατο θα ξεκινησει ολη η παρεα με γουρουνι.......
Αν και ειμαι ετοιμος...απο μονοβολα και βολια εννοω....η καρδια ειναι αλλη υποθεση...εχει βαρεσει
''κοκκινο''....απο την αγνοια του κυνηγιου....
Ωστοσο θα δοκιμασω και αυτα αυριο... σε ταχυτητες - ευθυβολια - διατρηση....ολα με αποσπωμενο
πατο και κλεισμενα με TECNA - MG2 - AO.

εικόνα_Viber_2022-09-15_21-24-02-396.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-15_21-24-12-612.jpg
Και ο Θεος....βοηθος !!!! :)
 
Το Σαββατο θα ξεκινησει ολη η παρεα με γουρουνι.......
Αν και ειμαι ετοιμος...απο μονοβολα και βολια εννοω....η καρδια ειναι αλλη υποθεση...εχει βαρεσει
''κοκκινο''....απο την αγνοια του κυνηγιου....
Ωστοσο θα δοκιμασω και αυτα αυριο... σε ταχυτητες - ευθυβολια - διατρηση....ολα με αποσπωμενο
πατο και κλεισμενα με TECNA - MG2 - AO.

View attachment 55765
View attachment 55766
Και ο Θεος....βοηθος !!!! :)
Φαντάσου τα σαν μεγάλο λαγό χωρίς αυτιά ... με το καλό και προσοχή μεγάλη στις μπίλιες :)
 
Το Σαββατο θα ξεκινησει ολη η παρεα με γουρουνι.......
Αν και ειμαι ετοιμος...απο μονοβολα και βολια εννοω....η καρδια ειναι αλλη υποθεση...εχει βαρεσει
''κοκκινο''....απο την αγνοια του κυνηγιου....
Ωστοσο θα δοκιμασω και αυτα αυριο... σε ταχυτητες - ευθυβολια - διατρηση....ολα με αποσπωμενο
πατο και κλεισμενα με TECNA - MG2 - AO.

View attachment 55765
View attachment 55766
Και ο Θεος....βοηθος !!!! :)
Γιατι με αποσπομενο πατο Νικο ;; Κακος εβγαλες τις 'ουρες' τους απο αυτη εξαρταται η ευθυβολια τους ,και αντε το μπρενεκε μπορει να σου παει καπος καλα αλλα τα ντιρ δεν νομιζω !!!
 
Γιατι με αποσπομενο πατο Νικο ;; Κακος εβγαλες τις 'ουρες' τους απο αυτη εξαρταται η ευθυβολια τους ,και αντε το μπρενεκε μπορει να σου παει καπος καλα αλλα τα ντιρ δεν νομιζω !!!
Που τον είδες εσύ τον πάτο ;
Όλο στον πάτο το μυαλό σου :)

Αν τον βάλουν στο καλό καρτέρι δεν θέλει ευθυβολία αλλά ψυχραιμία.
Στα 10μ θα το τουφεκίσει.
.yel.
 
Που τον είδες εσύ τον πάτο ;
Όλο στον πάτο το μυαλό σου :)

Αν τον βάλουν στο καλό καρτέρι δεν θέλει ευθυβολία αλλά ψυχραιμία.
Στα 10μ θα το τουφεκίσει.
.yel.
Βρε μπορει και στο μισο μετρο αλλα αυτο ειναι αλλο
 
Φαντάσου τα σαν μεγάλο λαγό χωρίς αυτιά ... με το καλό και προσοχή μεγάλη στις μπίλιες :)

Ολοι ''μεγαλοι'' σε ηλικια ειμαστε....και ''μυαλωμενοι''.....αυτο οσον αφορα τα βολια.... :cool:
Απο την ''αλλη''....στον λαγο δεν χρειαζεται να ''τρεχεις'' ουτε να σκαρφαλωνεις σε δενδρα...:D
Δεν ειμαι καθολου καλός και στα δυο Βασιλη μου !!!
Αστειευομαι φιλε.....και ευχομαι να μην χρειαστει τετοιο πραγμα !!!:)
 
Γιατι με αποσπομενο πατο Νικο ;; Κακος εβγαλες τις 'ουρες' τους απο αυτη εξαρταται η ευθυβολια τους ,και αντε το μπρενεκε μπορει να σου παει καπος καλα αλλα τα ντιρ δεν νομιζω !!!


Ελα βρε Μητσαρα μου !!! Ποιος ''κανονας'' λεει οτι στον αποσπωμενο πατο δεν πρεπει να εχει
''ουρα'' το βλημα ???
Και βεβαια εχουν ''ουρα'' ολα τα βληματα....Ο Bior ειναι κολλημενος με θερμικη σιλικονη επανω στο
καθε βλημα....Η φουστα και η προσθηκη της ντιανα ειναι ελευθερα χωρις κολλα....γι'αυτο και τα λεω
με αποσπωμενο πατο !!!
 
Που τον είδες εσύ τον πάτο ;
Όλο στον πάτο το μυαλό σου :)

Αν τον βάλουν στο καλό καρτέρι δεν θέλει ευθυβολία αλλά ψυχραιμία.
Στα 10μ θα το τουφεκίσει.
.yel.

Ψυχραιμος ειμαι...Δοξα τω θεω....
Βασιλη μου οταν θα εχεις χρονο... βγαλε απο τους πινακες σου....Μια λογικη αποκλιση απο το κεντρο του
στοχου στα 70 μετρα ποια ειναι ??
5 - 10 -15 εκατοστα ?? Ταχυτητα υπολογισε στο V1,5-460-480m/s....Αυτην πιστευω οτι θα εχω βαση δοσολογιας.
 
Ελα βρε Μητσαρα μου !!! Ποιος ''κανονας'' λεει οτι στον αποσπωμενο πατο δεν πρεπει να εχει
''ουρα'' το βλημα ???
Και βεβαια εχουν ''ουρα'' ολα τα βληματα....Ο Bior ειναι κολλημενος με θερμικη σιλικονη επανω στο
καθε βλημα....Η φουστα και η προσθηκη της ντιανα ειναι ελευθερα χωρις κολλα....γι'αυτο και τα λεω
με αποσπωμενο πατο !!!
Τοτε το λες τροποποιημενο βρε Νικο να καταλαβενωμαστε !
 
Ψυχραιμος ειμαι...Δοξα τω θεω....
Βασιλη μου οταν θα εχεις χρονο... βγαλε απο τους πινακες σου....Μια λογικη αποκλιση απο το κεντρο του
στοχου στα 70 μετρα ποια ειναι ??
5 - 10 -15 εκατοστα ?? Ταχυτητα υπολογισε στο V1,5-460-480m/s....Αυτην πιστευω οτι θα εχω βαση δοσολογιας.
15cm πτώση
 
δεν χρειαζεται να ''τρεχεις'' ουτε να σκαρφαλωνεις σε δενδρα...:D
Δεν ειμαι καθολου καλός και στα δυο Βασιλη μου !!!
Αστειευομαι φιλε.....και ευχομαι να μην χρειαστει τετοιο πραγμα !!!:)
Ποτέ δεν θα χρειαστεί ... αυτές είναι ιστορίες για αγρίους :)
.sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top