Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
76907238.gif

.yelling..very funny.

View attachment 55819
Τι να κανω 3 βολο ; Πιο χοντρα θελω ;
 
Τι να κανω 3 βολο ; Πιο χοντρα θελω ;
Βρε τι τραβάω με εσένα ... πάρε πιο χοντρό ...

1663352512332.png

ps
Ένας φίλος το πήρε το τρίβολο ... τι να το κάνεις ρε π@π@ρα του λέω, εσύ δεν μπορείς να σκοτώσεις με 10 μέσα, θα σκοτώσεις με 3 ????
 
Κατά τη γνώμη μου, σίγουρα η τρύπα είναι από ένα βλήμα, που δίπλωσε και χτύπησε με το πλάι ... καθαρά περίπτωση "key hole", όπως το λένε οι αμερικάνοι !!! ;)
Το να μπήκαν και τα 2 βλήματα στην ίδια τρύπα, εγώ προσωπικά, το αποκλείω κατηγορηματικά !!!
Αν οι βολές ήταν κέντρο, ή πολύ κοντά στο κέντρο, δεν θα ήταν καθόλου απίθανο, συμβαίνει πολλές φορές!!!
Αλλά με απόκλιση 35 πόντους από το σημείο που σημαδεύεις (point of aim) και να πέσουν ακριβώς στο ίδιο σημείο ... αυτό όχι μόνο ο Λούκυ Λουκ ... αλλά ούτε ο Κλιντ Ήστγουντ ... ούτε ο Μοντγκόμερυ Γουντ, δεν θα μπορούσαν να το καταφέρουν !!! :oops: .sarcastic..very funny.
Ο Τσακ Νορις όμως;;;;

ο Τσακ Νορις είναι ο μόνος που βρίσκει στόχο όταν αστοχεί! .yelling.
 
Ποια προτείνετε μεταξύ αυτών
View attachment 56007

Federal Premium Vital Shok Buckshot Magnum 10βολα 5τμχ​

και αυτών


Federal Premium Vital Shok Buckshot Flitecontrol 9βολα 5τμχ​

Καλα ειναι και τα 2 ....απλα τα πρωτα ειναι πιο ιδιοτροπα σε κατανομες....τα 2α θα ηταν πιο σιγουρη επιλογη....τα εχω δοκιμασει με αρκετα οπλα και πηγανε καλα με το full ....η federal προτεινει 3* και πιο ανοιχτα....αλλα εγω με beretta A300*, benelli monte full και m2 με 2* πηγανε πολυ καλα στα 40μ
 
Καλα ειναι και τα 2 ....απλα τα πρωτα ειναι πιο ιδιοτροπα σε κατανομες....τα 2α θα ηταν πιο σιγουρη επιλογη....τα εχω δοκιμασει με αρκετα οπλα και πηγανε καλα με το full ....η federal προτεινει 3* και πιο ανοιχτα....αλλα εγω με beretta A300*, benelli monte full και m2 με 2* πηγανε πολυ καλα στα 40μ
Τα απλά η τα μαγκμουμ flitecontrol πήγε καλύτερα;;; δε δοκίμασα ακόμα τέτοια με την Μ2 speed κ λέω να κάνω αρχή
 
View attachment 56288Μαγκες για κοιτάξτε εδώ τη βρήκα στο ίντερνετ.. 9βολο ροκετ λέει με ταχύτητα 461 λογικά v1 και συγκέντρωση απίστευτη. Τα έχει ρήξει κανείς είναι ασφαλές φυσίγγι;
Στα πόσα μέτρα, είναι η δοκιμή;
 
Μαγκες για κοιτάξτε εδώ τη βρήκα στο ίντερνετ.. 9βολο ροκετ λέει με ταχύτητα 461 λογικά v1 και συγκέντρωση απίστευτη.

Τα έχει ρήξει κανείς είναι ασφαλές φυσίγγι;
Τις φοβάμαι τις ρουκέτες (=Rocket) ... είναι και πασπαλισμένο ...
1663939089146.png
 
View attachment 56288Μαγκες για κοιτάξτε εδώ τη βρήκα στο ίντερνετ.. 9βολο ροκετ λέει με ταχύτητα 461 λογικά v1 και συγκέντρωση απίστευτη. Τα έχει ρήξει κανείς είναι ασφαλές φυσίγγι;
Τα ερειχνα εγώ Γιάννη και το 10 Βόλο που έχει και το 18 Βόλο φοβερές τουφεκιες και καλές συγκεντρώσεις..Και από τι θυμάμαι με το συγκεκριμένο μετρημένο με το gps 52 μέτρα βάρεσα γουρούνι 30ρι ξεραθηκε
 
View attachment 56288Μαγκες για κοιτάξτε εδώ τη βρήκα στο ίντερνετ.. 9βολο ροκετ λέει με ταχύτητα 461 λογικά v1 και συγκέντρωση απίστευτη. Τα έχει ρήξει κανείς είναι ασφαλές φυσίγγι;
Γιάννη, είναι τα γνωστά rocket που φτιάχνει βιοτεχνία στο Θέρμο Αιτωλοακαρνανίας ή πρόκειται για άλλου κατασκευαστή;
 
Με λυπει το γεγονος οτι δεν κανουν πραγματικες δοκιμες να ενημερωσουν τον πελατη.....τι θα του κοστιζε να παρει μια franchi να βαλει ολα τα τσοκ και να ριξει σε διαφορετικες μακρυνες αποστασεις....τελος παντων....! Αποψη μου οτι βγαζει καλα και ασφαλη φυσιγγια.....αλλα ελεος με το μαρκετινγκ....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top