Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ενταξυ το εχετε τερματησει!!! τα δραμια τα βαραμε σε κοντινα γουρουνια για διωρθωση σκοπευτικου λαθους !!! αν στα 40 μετρα εχεις 30 ποντους ανοιγμα μεχρι τα 35 μετρα πανε μονοβολα !! βαρατε τοτε μονοβολα απο τα 5 μεχρι τα 100 μετρα που ειναι και το καταληλο φυσιγγι για τα γουρουνια !!!!
Δεν έχεις άδικο…..απλώς έχουμε μούρλια με τις συγκεντρώσεις.
 
ενταξυ το εχετε τερματησει!!! τα δραμια τα βαραμε σε κοντινα γουρουνια για διωρθωση σκοπευτικου λαθους !!! αν στα 40 μετρα εχεις 30 ποντους ανοιγμα μεχρι τα 35 μετρα πανε μονοβολα !! βαρατε τοτε μονοβολα απο τα 5 μεχρι τα 100 μετρα που ειναι και το καταληλο φυσιγγι για τα γουρουνια !!!!
Δεν έχεις άδικο…..απλώς έχουμε μούρλια με τις συγκεντρώσεις.

Βρε θα το ανοίξω το θέμα "υπερσυγκεντρωτίτιδα" ... ανίατη ασθένεια 🤪 !!!
Σωστό και αυτό που λες, το έχω πει πολλές φορές ... όχι μπίλιες μονοβολιά ... δεν καταλαβαίνουν τίποτα τα καθαρόαιμα αχαχαχ
.sarcastic.
80-100 πόντους περίπου στα 35-40m μια χαρά είναι για εμένα.
Το απόγευμα μπορεί να δοκιμάσω κανένα να δω ...
Κάπου εκεί πρέπει να βγαίνουν με LM ... είχα ρίξει 2 παλιότερα ...
 
Σε δοκιμές που κάναμε με φίλους την Κυριακή με εντυπωσίασαν τα Remington τα 10βολα μάγκνουμ με benelli rafaelo και 3* τσοκ ..... Απόσταση 55 μέτρα. Σε κατανομή -συγκεντρωση άψογα ..... Ταχύτητα και διάτρηση δεν ξέρω.......
Βαγγέλη τι είδατε από κατανομή;
 
Στα μέτρα που έγραψα 6 βόλια σε ένα 50x50 τα άλλα 4 βόλια περιφερειακά πιο έξω.......
Τα έριχνα τα φυσιγγια αρκετά χρόνια σε συνδυασμό με winchester 3" Supreme 10βολο και ρεμινγκτον 3" 15βολο.
Δεν μου τα πήγαιναν τόσο καλά τα όπλα μου σε αυτά τα μέτρα αλλά έχουν πέσει γουρούνια σε αυτές τις αποστάσεις από δράμια στα σωστά σημεία...
 
ναι αλλα απο ταχυτητα !!αστο σερνωνται
Είπα από ταχύτητα δεν ξέρω..... Τα παιδιά της παρέας εκεί επιμένουν ότι παίρνουν γουρούνια σ αυτές τις αποστάσεις με αυτά τα φυσίγγια........
Αυτό που μου έδωσες με mb36 πήγε πολύ καλά επίσης στα 55 μέτρα με 3* με την δικιά μου..... Και πάλι σε ευχαριστώ......
Σήμερα βρήκα δαχτυλίδι μπρούτζινο και βγαίνουν α' εθνική....... Έκανα αυτό με τη mb36 με 8βολια 12/0 και συγκεντρωτηρα giovani 12 με κομμένα πτερύγια Καί βγήκε εξαιρετικό...... Την Κυριακή θα το δοκιμάσω......
 
Γουρουνας εδώ μόνο ΑΤ ρίχνει 8βολα κ πρώτο φυσιγγι μονοβολο αμερικανικό ‼️στα γρουνια παίρνει την Μπένελι κ στα παπιά την Μπλάκ Μάτζικ‼️γιατί ρε του λέω,δεν σκοτώνει η Μπένελι παπιά❓του χέρισ μι λέει δεν σκουτων όχι του όπλου‼️
πάει με την Μπένελι γρουνι μόνο κ μόνο επειδή είναι μάγκνουμ‼️
 
Περισσότερα των 10 δραμιών χρησιμοποιεί κάποιος για κυνήγι αγριόχοιρου;
12βολα, 16βολα, 27βολα ;

Στα υδρόβια χρησιμοποιεί κάποιος δράμια;
34βολα, 41/2βολα, 50βολα, 60βολα, 66/7βολα, 82βολα, 105βολα ;

Επίσης, αυτό το 6βολο+μονοβολο της NS το έχει χρησιμοποιήσει κανένας;
 
Παιδιά η s4 σε 8βολο 12/0(35.5g) λετε να δουλεψει σε καλυκα magnum?

Μαικ , βρες αλλη ποιο προοδευτικη πυριτιδα για τα 12/0 βολια...
Με ς4 το φυσιγγιο ''ΜΠΑΜ'' θα κανει....ταχυτητες δεν θα εχεις....και αν το φορτωσεις σε πυριτιδα...
θα παιζεις με την ''φωτια'' φιλε !!!
 
Περισσότερα των 10 δραμιών χρησιμοποιεί κάποιος για κυνήγι αγριόχοιρου;
12βολα, 16βολα, 27βολα ;

Στα υδρόβια χρησιμοποιεί κάποιος δράμια;
34βολα, 41/2βολα, 50βολα, 60βολα, 66/7βολα, 82βολα, 105βολα ;

Επίσης, αυτό το 6βολο+μονοβολο της NS το έχει χρησιμοποιήσει κανένας;
Για τον αγριόχοιρο μπορώ να σου απαντήσω ότι με remington 3" 00buck 15βολα έχω θηρευσει πολλα σε αποστάσεις λογικές και με τσοκαρισμα 2* , μάλιστα αρκετά μεγάλα ζώα.

Για τα υδρόβια δεν έχω ιδέα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top