Δράμια - Μονόβολα

Ναι βασίλη.75 μέτρα διαφορά.Σιγα τα ωά! Παρεπιπτόντως χαζευα αρχικές που δίνουν οι κατασκευαστές σε διάσταση μπίλιας 00(11/0)
Win 9βολο 1325(403)
Win doubleX 9p 1450(441)
Win buckshot 8p 415
Federal 8p 1325(403)
Remington από ~1200-1325(365-403)
Nsi 9p 366
Nsi minibuck 6p 381
Nsi 12p 393...
 
Ομάδα υπάρχει κάποιο σεταπ για δράμια σε ρελιαστο με το συγκεντρωτηρα στοκα;
Μου έστειλε ένα φίλος 100τεμαχια αλλά δεν έχω ιδέα πως πρέπει να στηθεί.
Διαθέσιμες πυρίτιδες τέκνα, mg2, m92s, mbx32.
Ευχαριστώ
 

Attachments

  • Screenshot_20230904_194902_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230904_194902_com.android.chrome.jpg
    78,7 KB · Προβολές: 31
Ομάδα υπάρχει κάποιο σεταπ για δράμια σε ρελιαστο με το συγκεντρωτηρα στοκα;
Μου έστειλε ένα φίλος 100τεμαχια αλλά δεν έχω ιδέα πως πρέπει να στηθεί.
Διαθέσιμες πυρίτιδες τέκνα, mg2, m92s, mbx32.
Ευχαριστώ
Για τι βόλια προορίζεται αυτό Κώστα ;
 
Για τι βόλια προορίζεται αυτό Κώστα ;
Απ ότι είδα πάει για 12βολο με 9/0.
Εγώ δεν εμπιστεύομαι τα 9/0 σε γουρούνι και σκέφτηκα 8βολο 11/0.Επειδη όμως ο χρόνος μου είναι περιορισμένος δεν προλαβα να βάλω για δοκιμή ούτε 2 δράμια μέσα.
 
Απ ότι είδα πάει για 12βολο με 9/0.
Εγώ δεν εμπιστεύομαι τα 9/0 σε γουρούνι και σκέφτηκα 8βολο 11/0.Επειδη όμως ο χρόνος μου είναι περιορισμένος δεν προλαβα να βάλω για δοκιμή ούτε 2 δράμια μέσα.
Θα σου πάρει τα 6 και τα δύο θα είναι από πάνω.Ή το έχεις σκεφτεί διαφορετικά;
 
Θα σου πάρει τα 6 και τα δύο θα είναι από πάνω.Ή το έχεις σκεφτεί διαφορετικά;
Θα σου πω τι σκέφτηκα χωρίς να δω πως κάθονται στον κάλυκα.
Φούστα από θωδη ή κάποια άλλη που είναι επίπεδη, μάλλινη 10mm και πάνω το βύσμα με τα δράμια...

Από την άλλη να σας πω και την "εξυπνάδα μου" τι θα γίνει εάν το στήσω ανάποδα;;;;; θα πάει μονοβολο;;; (σαν αποκεντρωτηρα εννοώ)
 
Θα σου πω τι σκέφτηκα χωρίς να δω πως κάθονται στον κάλυκα.
Φούστα από θωδη ή κάποια άλλη που είναι επίπεδη, μάλλινη 10mm και πάνω το βύσμα με τα δράμια...

Από την άλλη να σας πω και την "εξυπνάδα μου" τι θα γίνει εάν το στήσω ανάποδα;;;;; θα πάει μονοβολο;;; (σαν αποκεντρωτηρα εννοώ)
Μπορεί να βάλεις και μια bior ή φούστα με αμορτισέρ μαζί,κομμένο το ποτηράκι Δεν το έχω πιάσει καθόλου στα χέρια μου να το δω.Με τις πυρίτιδες που διαθέτεις ,θα σου πρότεινα να πάρεις Καρδαρά magnum και να το στήσεις 10 βολο με 11/0...
 
Μπορεί να βάλεις και μια bior ή φούστα με αμορτισέρ μαζί,κομμένο το ποτηράκι Δεν το έχω πιάσει καθόλου στα χέρια μου να το δω.Με τις πυρίτιδες που διαθέτεις ,θα σου πρότεινα να πάρεις Καρδαρά magnum και να το στήσεις 10 βολο με 11/0...
Το δουλεύω του καρδαρα, απλά ήθελα να δω τι παίζει με αυτό το βύσμα.
Κάποιος θα το έχει δουλέψει εδώ μέσα.
 
Απ ότι είδα πάει για 12βολο με 9/0.
Εγώ δεν εμπιστεύομαι τα 9/0 σε γουρούνι και σκέφτηκα 8βολο 11/0.Επειδη όμως ο χρόνος μου είναι περιορισμένος δεν προλαβα να βάλω για δοκιμή ούτε 2 δράμια μέσα.
Δεν χορανε μεσα τα 11/0 ειναι για 9/0
 
Όπως είπε ο Δημήτρης είναι μόνο για τετράδες με δραμια 9/0, έχω πολλά τέτοια και έκανα δοκιμές και με κανονικό στήσιμο και ανάποδα. Δεν πήρα μεγάλη συγκέντρωση σε καμία περίπτωση.
Να μην χαλάσω υλικά επομένως... Μέσα και αυτά στο ντουλάπι χαχαχαχ
 
Καλησπέρα σε όλους θέλω να αγοράσω δύο τρία κουτιά δράμια 41βολα magnum και είμαι ανάμεσα στα Remington και τα federal τα vital shok τα επιχαλκωμενα χωρίς flitecontrol, το federal έχει 1100 fps και το Remington 1225 fps ποιο να προτιμήσω τα έχει δοκιμάσει κάποιος; ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος τα μονοβολα saulvester να μου πει γνώμες είναι ευθύβολο όσο λένε??Γτ μου έχουν φάει τα αυτιά 5 άτομα είναι το ποιο ευθύβολο γυρνά λένε το οπλο ματιασε πάτα σκανδάλη το γουρούνι έπεσε τόσο ευθύβολο είναι
 
Back
Top