Δράμια - Μονόβολα

Καλημέρα!! Μια πρωινή δοκιμή σε ένα 10βολο που εστησα.
Εάν έχει κλείσει κάποιος παρόμοιο θα ήθελα τις συμβουλές του για να το βελτιωσω.
Δεν έχω ιδέα από ταχύτητες γιατί δεν έχω χρονογράφο, πάντως στο στόχο ήταν δυνατό.
Δεν θα έλεγα ότι κλωτσάει και δεν άφησε κατάλοιπα.
Βολή στα 45 μέτρα με Beretta 391 optima plus 61cm, αυλό 18,5mm και τσοκ kicks buck kicker xfull.

Cheddite 69mm-64,5mm
Cx2000 Tekna 2,10 x 10 11/0 νικελ + 1,85 αλεύρι.
Φούστα από θωδη 16 super, μάλλινη 10mm-ποτηρι Sg magnum και τζαμακι 1,2mm με τα 6 κοψίματα.
Όπως παραπάνω.
 
Τυχαία μπορεί να είναι.
Με ένα φυσίγγι δεν βγάζεις συμπέρασμα ... το 13/0 θα κάνει την δουλειά.
Μόνιμα μου φεύγουν κάνα 2 σε ότι και να ρίξω 😀... Μου έχει τύχει να ανεβάσω πυρίτιδα και να μαζευτούν.
Εδώ όμως φοβάμαι να πάω παραπάνω την mg2, για αυτό και την άφησα στο 2,30...
 
Μόνιμα μου φεύγουν κάνα 2 σε ότι και να ρίξω 😀... Μου έχει τύχει να ανεβάσω πυρίτιδα και να μαζευτούν.
Εδώ όμως φοβάμαι να πάω παραπάνω την mg2, για αυτό και την άφησα στο 2,30...
Αν δεν φεύγουν πολύ μην ασχολείσαι!
Μπορεί να είναι τα τυχερά...🙂
 
4,85gr- 4,9gr περίπου.
Τα 8 δράμια 13/0 βγαίνουν στα 39,15 με 39,20 gr.
Έχεις 30gr γόμωση...θέλω να πιστεύω ότι η MG2 δεν θα σου δώσει "αυτό# πού είναι κατασκευασμενη να κάνει....γνώμη μου μην ανεβάζεις άλλο και κοίτα για ακαυτη.Τα αποτελέσματα της βραδυφλογιας είναι επικίνδυνα.
 
Έχεις 30gr γόμωση...θέλω να πιστεύω ότι η MG2 δεν θα σου δώσει "αυτό# πού είναι κατασκευασμενη να κάνει....γνώμη μου μην ανεβάζεις άλλο και κοίτα για ακαυτη.Τα αποτελέσματα της βραδυφλογιας είναι επικίνδυνα.
Δεν είχε καθόλου ακαυτη! Ήταν πεντακάθαρη η κάνη πέρα από τις μολυβδωσεις αχαχαχχα
 
Back
Top