Επαγγελματίες - θετικές & αρνητικές εμπειρίες

Όντος...αλλά γενικά καθηστερουν πολύ κούριερ και πρακτορεία δεν ξέρω τον λογο
Πρόσφατα παραγγελία από Αθήνα για Λάρισα έκανε 1 μέρα να έρθει Λάρισα και από Λάρισα 4 μέρες να έρθει σπίτι μου που τελικά αν δεν πήγαινα εγώ να παραλάβω ακόμα θα περίμενα…
Δεν είναι τυχαία τα τόσα αρνητικά σχόλια σε όλες τις κούριερ…
 
Πρόσφατα παραγγελία από Αθήνα για Λάρισα έκανε 1 μέρα να έρθει Λάρισα και από Λάρισα 4 μέρες να έρθει σπίτι μου που τελικά αν δεν πήγαινα εγώ να παραλάβω ακόμα θα περίμενα…
Δεν είναι τυχαία τα τόσα αρνητικά σχόλια σε όλες τις κούριερ…
Επίτηδες το κάνουν Αντρέα. Για να κάνουν οι αγοραστές αυτό που έκανες εσύ, να πηγαίνουν να τα παραλαμβάνουν. Με αυτόν τον τρόπο χαμηλώνουν πολύ το κόστος λειτουργίας τους και γίνεται και η δουλειά. Δεν τους ενδιαφέρει κάτι άλλο.
 
Επίτηδες το κάνουν Αντρέα. Για να κάνουν οι αγοραστές αυτό που έκανες εσύ, να πηγαίνουν να τα παραλαμβάνουν. Με αυτόν τον τρόπο χαμηλώνουν πολύ το κόστος λειτουργίας τους και γίνεται και η δουλειά. Δεν τους ενδιαφέρει κάτι άλλο.
Καλά αυτό είναι γνωστό.. Γι αυτό και ακούν μπόλικα κάθε φορά που πάω από εκεί να παραλάβω δέμα....
 
... Με αυτόν τον τρόπο χαμηλώνουν πολύ το κόστος λειτουργίας τους...
Μιλαμε για γυφτους .
Βγαζουν ενα σωρο κερδη και δεν θελουν να επενδυσουν ουτε σε εξοπλισμο ουτε σε προσωπικο.
Εδω στην Χαλκιδα η Γ Τ το εχει τερματισει.
Εφυγαν απο κεντρικο δρομο και πηγαν εξω απο την Χαλκιδα σε εναν χωρο στο πουθενα , πρωην συνεργειο αυτοκινητων, με παρκινγ χωραφι, και δεν εχουν βαλει ουτε μια ταμπελα !!
Ψαχνει ο κοσμος ρωτωντας δεξια και αριστερα για να βρει την κουριερ!!
Τα αυτοκινητα τους σαραβαλα χιλιοτρακαρισμενα και το προσωπικο τους εξαθλιωμενο.
Μιλαμε για χαλι !!
 
Μιλαμε για γυφτους .
Βγαζουν ενα σωρο κερδη και δεν θελουν να επενδυσουν ουτε σε εξοπλισμο ουτε σε προσωπικο.
Εδω στην Χαλκιδα η Γ Τ το εχει τερματισει.
Εφυγαν απο κεντρικο δρομο και πηγαν εξω απο την Χαλκιδα σε εναν χωρο στο πουθενα , πρωην συνεργειο αυτοκινητων, με παρκινγ χωραφι, και δεν εχουν βαλει ουτε μια ταμπελα !!
Ψαχνει ο κοσμος ρωτωντας δεξια και αριστερα για να βρει την κουριερ!!
Τα αυτοκινητα τους σαραβαλα χιλιοτρακαρισμενα και το προσωπικο τους εξαθλιωμενο.
Μιλαμε για χαλι !!
😂😂😂 Δίκιο έχεις....
Να με έβλεπες 6ο η 7ο στην σειρά να περιμένω να πάρω δέμα μέσα στον ήλιο του Αυγούστου με 37 βαθμούς...
Και γιατί δεν το φέρνετε, ρώτησα
Κάθε Πέμπτη πάμε Βασιλικο, απαντηση
Η μέρα ήταν Παρασκευή... 🤯🤯🤯
 
😂😂😂 Δίκιο έχεις....
Να με έβλεπες 6ο η 7ο στην σειρά να περιμένω να πάρω δέμα μέσα στον ήλιο του Αυγούστου με 37 βαθμούς...
Και γιατί δεν το φέρνετε, ρώτησα
Κάθε Πέμπτη πάμε Βασιλικο, απαντηση
Η μέρα ήταν Παρασκευή... 🤯🤯🤯
Ασε ρε φιλε...εγω τον σταματησα μεσα στο Βασιλικο και μου λεει : δεν εχω pos
- Που πας ρε καραμητρο ???
Βεβαια δεν φταιει ο υπαλληλος...
 
Έχουν αρχίσει οι καθυστερήσεις από τον αλαγιαννη,παραγγελία από Δευτέρα πρωί και ερχετε μετά από μια εβδομάδα το λιγότερο,είτε πρακτορείο ,είτε κούριερ,μάλλον έχει πήξει και δε προλαβαίνει ή από τις παραγγελίες μπερδεύεται η δουλειά.
Μπορεί να χρειάζεται πρώτα να παραλάβει ,να μην είναι όλη η παραγγελία ετοιοπαραδοτη.Καλα είναι να μην αφήνεις τη παραγγελία για μέσα στη φούρια.
 
Εδω στην Χαλκιδα η Γ Τ το εχει τερματισει.
H Γενική Ταχυδρομική δεν παραδίδει ούτε στο κέντρο της Αθήνας.
Μου έστειλε μήνυμα ότι ήρθαν και δε με βρήκαν και ότι πρέπει να πάω να το παραλάβω. Αυτό όμως ήταν ψέμα διότι ήμουν όλη μέρα εκεί σπίτι και δεν ήρθε κανένας. Πλέον δεν παραδίδουν.

Για αυτό επιλέγω Box Now, Skrouts Lockers και άλλες υπηρεσίες που το αφήνουν σε μία θυρίδα και πάω οποτε θέλω να το παραλάβω.
 
Απο την στιγμη που μπηκαν στο παιχνιδι οι εταιρειες/ πλατφορμες διανομης φαγητου, το delivery γυρισε σελιδα. Οι γνωστοι ντελιβεραδες μετετραπησαν σε ελευθερους επαγγελματιες παροχης υπηρεσιων, πληρωνοντας τις εισφορες τους και δηλωνοντας ετοιμοι προς εργασιαν οταν αυτοι επιθυμουν. Οι καλυτερες αποδοχες, το «ελευθερο» ωραριο τους, ειναι οι κυριες αιτιες που δυσκολα πλεον βρισκεις διανομεις, τοσο απλα. Οι εξυπνες πλατφορμες εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια και θα ειναι οι σημαντικοτεροι παραγοντες στις αναμενομενες εξελιξεις της αγορας.
Ειναι σπουδαιο πραγμα να καθεσαι στο κλιματιζομενο γραφειο σου και με ενα απλο κουνημα του δαχτυλου σου να ελεγχεις ολοκληρη την αγορα γυρω απο τις βασικες αναγκες του ανθρωπου…
Δεν ειναι αυτο το θεμα της συζητησης, το αναφερω ομως διοτι εκει οδηγουμαστε, αυτος ειναι ο στοχος…
 
Back
Top