Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Από Κέρκυρα είναι ο Ηλίας! Είπαμε θέλουμε βροχές , αγαπάμε βροχές με χίλια αλλά εδώ δείχνει δέκα μέρες συνέχεια να ρίχνει κατά διαστήματα! Να ανοίξει να περάσουν και οι πιτσιλωτες ρε γαμωτο!!!
Ρε συ Ηλία ..
Δεν μιλάμε για Κέρκυρα ..
Η Κέρκυρα δυστυχώς θα έχει ένα δύσκολο 3 μερο ...
 
Από Κέρκυρα είναι ο Ηλίας! Είπαμε θέλουμε βροχές , αγαπάμε βροχές με χίλια αλλά εδώ δείχνει δέκα μέρες συνέχεια να ρίχνει κατά διαστήματα! Να ανοίξει να περάσουν και οι πιτσιλωτες ρε γαμωτο!!!
Δύσκολα να ανοίξει ο καιρός μέχρι την άλλη Πέμπτη.
Το πρωινό , ecmwf πάντως ,από 15/17 μας φέρνει ,ιδανικές καταστάσεις ..
.terror.
 
Να και τα χιόνια!!!! Μακρινά αλλά πέρισυ ούτε τον Δεκέμβριο δεν είχε δείξει κάτι τετοιο. Για πες Περικλή , βαδίζουμε καλα? Για μανιτες 1000% καλα!View attachment 33639
Όλα τα προγνωστικά τρέχουν το σενάριο για ψυχρή κάθοδο 15/17 του μήνα ..
Είναι όμως νωρίς ...
Επίσης θέλουμε και καθαρό καιρό ..
Το ζητούμενο είναι να περάσει το χαμηλό από πάνω μας ,προς ανατολικά και να γυρίσει σε καθαρούς βοριάδες χωρίς φαινόμενα ..
Αυτό δείχνει το ευρωπαϊκό και αυτό θέλουμε ..
 
Προς τα εδω κρητη θαρθει???να βρεξη να πιασουμε και κανενα λαγο .big smile. πολη ξεραειλα:mad::mad:
Καλέ μου φίλε είστε εκτός από τα πολλά φαινόμενα..Χανιά που είναι δυτικά ,ίσως έχουν κάτι παραπάνω ...Αλλά γενικά λίγα πράγματα ..
 
@periklis-ath και εύβοια κυρίως κεντρική δεν το βλέπω να μας πιάνει πολύ.Παρασκευή ίσως περισσότερο και μετά μέχρι δευτέρα που είδα ψιλοπράγματα το κόβω σαν μπόρες.
Δεν έχει μπασιματα με τέτοιο καιρο. Πολύ δύσκολο. Να είχαν μπει πουλιά και να ξεκιναγαν παλι με τα ανοίγματα τοπικά ναι. Αλλά τώρα θέλουμε να βρέξει 3-4 μέρες και έχουμε διαστήματα με καθαρό καιρό. Όπως λέει ο Περικλής φαίνεται να ήρθε για να μείνει πολλές μέρες η βροχοκαιρια. Άλλες χρόνιες την παταγαμε με ζεστη και ξερα. Να δούμε φετος θα την πατήσουμε από την πολύ βροχη?????
 
Δεν έχει μπασιματα με τέτοιο καιρο. Πολύ δύσκολο. Να είχαν μπει πουλιά και να ξεκιναγαν παλι με τα ανοίγματα τοπικά ναι. Αλλά τώρα θέλουμε να βρέξει 3-4 μέρες και έχουμε διαστήματα με καθαρό καιρό. Όπως λέει ο Περικλής φαίνεται να ήρθε για να μείνει πολλές μέρες η βροχοκαιρια. Άλλες χρόνιες την παταγαμε με ζεστη και ξερα. Να δούμε φετος θα την πατήσουμε από την πολύ βροχη?????
Μην βιάζεσαι είναι καταραμένο μέρος εδώ...
 
Κοίτα να δεις .
Έκει που κάναμε μαγια,voodoo και βασκανίες ,μπας και ρίξει καμία στάλα ,
Θα κάνουμε τα ίδια να φύγουν οι βροχές ...
Έχασα το μέτρημα με το πόσα χαμηλά βγάζει τις επόμενες 7 μέρες ...
Βάλαμε υπερδόση στα voodoo :D
Εγώ δεν ανησυχώ από το βροχερό δεκαήμερο, χρειαζόμαστε πολύ νερό ... και φαίνεται να έχουμε και ανοίγματα ενδιάμεσα ... :)
 
Βάλαμε υπερδόση στα voodoo :D
Εγώ δεν ανησυχώ από το βροχερό δεκαήμερο, χρειαζόμαστε πολύ νερό ... και φαίνεται να έχουμε και ανοίγματα ενδιάμεσα ... :)
Μετά από τους καύσωνες ,και από μια ξηρή σχετικά άνοιξη που πέρασε ,πραγματικά ούτε εμένα με νοιάζει ..
Ημερολογιακά είμαστε οριακά , οκ..
Είχα γράψει πριν μέρες το αργότερο που θελουμε τις βροχές ήταν 7-8 του μήνα ,να μας πάει μέχρι 15/17 ...Και να γυρίσει μετά πάλι βοριάδες
Εγώ σου λέω και 20 να πάει...έχει χρόνο να κάνει μετά ωραία πράγματα...
Για τις μπεκάτσες δεν το συζητώ , τροχανε τις μύτες τους ήδη ... Ιδανική αυτή η κατάσταση ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top