Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν είναι Αριέλ αλλά Άριελ δηλαδή η μικρή γοργόνα…
Παπαριελ είναι!!! Εδώ υποτίθεται ότι θα είχαμε έντονα φαινόμενα το απόγευμα και σταμάτησε τελείως! Δεν μας χαλάει όμως! Εχει ήδη κάνει ποτιστικο νερό που έπιασε τον τόπο επιτέλους!!!
 
Παπαριελ είναι!!! Εδώ υποτίθεται ότι θα είχαμε έντονα φαινόμενα το απόγευμα και σταμάτησε τελείως! Δεν μας χαλάει όμως! Εχει ήδη κάνει ποτιστικο νερό που έπιασε τον τόπο επιτέλους!!!
Μην βιάζεσαι μωρέ πάλι.Εχει ακόμα
 
Μην βιάζεσαι μωρέ πάλι.Εχει ακόμα
Το ξέρω , το βλέπω να ανεβαίνει! Απλά ελεγα να κοιμηθώ σήμερα επειδή ΘΑ έβρεχε! Αλλά αφού ΔΕΝ έβρεχε με έτρωγε ο κωλος μου και πήγα απογευματινό! Δεν με χάλασε καθόλου ούτε το σκηνικό ούτε η καρπωση! Πάντως έχει πιάσει καλά τον τόπο. Ξεκίνησαν και τα ρυάκια σιγά σιγά...
 
δηλαδη?θα εχουμε πουθενα βροχες?
Γιατί μωρέ θα απλώσεις τραχανά πάλι .?
Είπαμε από χθες ..
Δεν θα έχει κάτι σημαντικό το σ.κ
Ίσως ένα πέρασμα Κυριακή βράδυ με κάποιες βροχές στα β.δ.
Το χαμηλό φεύγει Παρασκευή.πάει...🤣🤣🤣

Όσο αφορά τα ονόματα ,το έχω γράψει και παλιότερα ..
Ονόματα ξεκίνησαν να δίνουν στους Τυφώνες , και αυτό γιατί ,το όνομα μένει στο μυαλό του κόσμου με αποτέλεσμα να προσέχει περισσότερο...
Αλλιώς είναι να πεις έρχεται κακοκαιρία ..
Και αλλιώς είναι να πεις έρχεται η " Άριελ"
Αυτόματα το ανθρώπινο μυαλό δίνει περισσότερη βάση στο όνομα ,από ότι στο αφηρημένο ""κακοκαιρία ""
Με τα χρόνια άρχισαν να δίνουν και στην Ευρώπη ονόματα στις κακοκαιρίες με τον ίδιο στόχο ,να είναι πιο προσεκτικός ο κόσμος ..
Είναι κάτι που έχει επιστημονική βάση δεν είναι αρλουμπα..
Οκ εδώ δεν έχουμε τους τυφώνες του ειρηνικού, αλλά ξαναλέω υπάρχει επιστημονική βάση σε όλο αυτό..
 
Γιατί μωρέ θα απλώσεις τραχανά πάλι .?
Είπαμε από χθες ..
Δεν θα έχει κάτι σημαντικό το σ.κ
Ίσως ένα πέρασμα Κυριακή βράδυ με κάποιες βροχές στα β.δ.
Το χαμηλό φεύγει Παρασκευή.πάει...🤣🤣🤣

Όσο αφορά τα ονόματα ,το έχω γράψει και παλιότερα ..
Ονόματα ξεκίνησαν να δίνουν στους Τυφώνες , και αυτό γιατί ,το όνομα μένει στο μυαλό του κόσμου με αποτέλεσμα να προσέχει περισσότερο...
Αλλιώς είναι να πεις έρχεται κακοκαιρία ..
Και αλλιώς είναι να πεις έρχεται η " Άριελ"
Αυτόματα το ανθρώπινο μυαλό δίνει περισσότερη βάση στο όνομα ,από ότι στο αφηρημένο ""κακοκαιρία ""
Με τα χρόνια άρχισαν να δίνουν και στην Ευρώπη ονόματα στις κακοκαιρίες με τον ίδιο στόχο ,να είναι πιο προσεκτικός ο κόσμος ..
Είναι κάτι που έχει επιστημονική βάση δεν είναι αρλουμπα..
Οκ εδώ δεν έχουμε τους τυφώνες του ειρηνικού, αλλά ξαναλέω υπάρχει επιστημονική βάση σε όλο αυτό..
Την επόμενη να τους πεις θέλω να την ονομάσουν NIVEA… μην ρωτήσεις γιατί!!!!!:oops:
 
Δεν είναι Αριέλ αλλά Άριελ δηλαδή η μικρή γοργόνα…
Όταν το διαβάζεις σου έρχεται στο μυαλό το απορυπαντικό.....αν και το έχω τονίσει αλλού :D ... νομίζω ότι η μετάφραση είναι Κριός

Γράφουμε και κάνα αστείο να γελάσουμε λίγο...
 
Δεν έβρεξε τότε που έπρεπε και θα μας μουλιάσει Δεκέμβρη μήνα.
Πάει και η σημερινή μέρα μεσοβδόμαδα φαίνεται κάτι να έχει πάλι, όσο για το σαββατοκύριακο τα μαντάτα είναι μαύρα.
Καριόλης και ο καιρός !
 
Δεν έβρεξε τότε που έπρεπε και θα μας μουλιάσει Δεκέμβρη μήνα.
Πάει και η σημερινή μέρα μεσοβδόμαδα φαίνεται κάτι να έχει πάλι, όσο για το σαββατοκύριακο τα μαντάτα είναι μαύρα.
Καριόλης και ο καιρός !
σκιαχτηκες απο λιγο νερακι μωρε?? .hair.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top