Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βοτανισε τα ξερα χόρτα γυρω τους ΚΑΙ στους κορμους της ριζας τους, ριξε επιπλεον λιγο χωμα.....
Κώστα δεν υπάρχει περίπτωση να βγει ο χειμώνας και να μην παγώσουν , απλά ανέβασα τη φωτογραφία για να δείξω ότι οι καιρικές συνθήκες είναι πρωτόγνωρες εδώ αλλά και πιο βόρεια τουλάχιστον μέχρι τη Ρουμανία
 
Κώστα δεν υπάρχει περίπτωση να βγει ο χειμώνας και να μην παγώσουν , απλά ανέβασα τη φωτογραφία για να δείξω ότι οι καιρικές συνθήκες είναι πρωτόγνωρες εδώ αλλά και πιο βόρεια τουλάχιστον μέχρι τη Ρουμανία
Αυτη τη στιγμη, εχουν ήδη "μήλο" σαν βερικοκο απο κατω...το χωμα, σου ειπα να το βαλεις γιατι με τη βροχη, θα ξεφαυτει ο καρπος κ θα πρασινισει....κ επιδη εχεις μικρο κηπο, αν θες πραγματικα να τις γλυτωσεις, ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ με δρυμη ψυχος κ προθεση του καιρου για παγετό, φτιαξε απο βραδύς 3 εστιες φωτιάς ΤΡΙΓΩΝΙΚΑ του κηπου, καιγοντας, παλιοξυλα mix με πλαστικα αντικείμενα που κρατουν τη φωτια....:)...αν το κανεις, οι εστιες φωτιας να ειναι 2m μακρια απο τις πατατες...καλη επιτυχια αν το προσπαθησεις.

@Akboom βεβαιως κ μπορουν να θρεψουν αν συνεχισει ετσι ο καιρος...
 
Αυτη τη στιγμη, εχουν ήδη "μήλο" σαν βερικοκο απο κατω...το χωμα, σου ειπα να το βαλεις γιατι με τη βροχη, θα ξεφαυτει ο καρπος κ θα πρασινισει....κ επιδη εχεις μικρο κηπο, αν θες πραγματικα να τις γλυτωσεις, ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ με δρυμη ψυχος κ προθεση του καιρου για παγετό, φτιαξε απο βραδύς 3 εστιες φωτιάς ΤΡΙΓΩΝΙΚΑ του κηπου, καιγοντας, παλιοξυλα mix με πλαστικα αντικείμενα που κρατουν τη φωτια....:)...αν το κανεις, οι εστιες φωτιας να ειναι 2m μακρια απο τις πατατες...καλη επιτυχια αν το προσπαθησεις.

@Akboom βεβαιως κ μπορουν να θρεψουν αν συνεχισει ετσι ο καιρος...
Βρεγμένη μπαλα αχυρο μερες του μαρτη εδω σε εμας που φενονται επικίνδυνες σε θερ μεχρι _2 εχεις επιτυχία .
 
Έλα Δημήτρη παρακαλα να το κρατήσει το χιονακι στα βουνά , που δεν το βλέπω , να ευχαριστηθεις κυνήγι
Δεν βλέπω να είναι κάτι ιδιαίτερο Σταυρο , την Τρίτη δίνει βροχή με νοτιά και Τετάρτη βροχή με χιονάκια γιατί γυρίζει πάλι Βόρειος.
Έχω σιχαθεί φίλε φέτοςτη βροχή μετά από αυτό που έπαθα Δεν θέλω να ακούω.
 
Δεν βλέπω να είναι κάτι ιδιαίτερο , την Τρίτη δίνει βροχή με νότια και Τετάρτη βροχή με χιονάκια γιατί γυρίζει πάλι Βόρειος.
Έχω σιχαθεί φίλε φέτοςτη βροχή μετά από αυτό που έπαθα Δεν θέλω να ακούω.
Θα ήταν ιδανική συνθήκη από νότια με βροχή να το γυρίσει σε βοριά με χιόνι , τουλάχιστον στα βουνά έτσι ρίχνει πολύ χιόνι , απλά δεν έχει πολύ κρύο στην ατμόσφαιρα για να το κάνει , οπότε κλαφτα Δημήτρη
 
Θα ήταν ιδανική συνθήκη από νότια με βροχή να το γυρίσει σε βοριά με χιόνι , τουλάχιστον στα βουνά έτσι ρίχνει πολύ χιόνι , απλά δεν έχει πολύ κρύο στην ατμόσφαιρα για να το κάνει , οπότε κλαφτα Δημήτρη
Αυτο κάνω. .big smile.
 
Δεν βλέπω να είναι κάτι ιδιαίτερο Σταυρο , την Τρίτη δίνει βροχή με νοτιά και Τετάρτη βροχή με χιονάκια γιατί γυρίζει πάλι Βόρειος.
Έχω σιχαθεί φίλε φέτοςτη βροχή μετά από αυτό που έπαθα Δεν θέλω να ακούω.
Αμα κάτσει όπως το δείχνει ο Αμερικανός μπορεί να βουνα να βάλουν μπόλικο χιόνι ειδικά στα βόρεια.
 
Ο προβληματισμος μου ειναι ειναι , να αυριο ή το αλλο Σάββατο;
Δεν παίζω τζόκερ καλύτερα :cool:
Κατσε να πέσουν μέσα και για αυτό που έρχεται.... Ανετα γίνεται μια ψιχάλα και μια πασπαλα στις αετοφωλιες η όλη κατάσταση σε 2 μέρες...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top