Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιάννη πολλοί κοιτάζουν, λίγοι βλέπουν. Ενα εξασκημενο μάτι μπορεί να κάνει ακτινογραφία και ας είναι ντυμένη η άλλη σαν κρεμμύδι, ακόμη και αναλύοντας μόνο τις λεπτομέρειες του προσώπου μπορεί να αποφανθεί για το υπόλοιπο σώμα, όπως αναλογίες , ψηλοτακουνη ή μη ,κλπ. Ειναι επιστήμη για λίγους μύστες που διαρκώς λιγοστεύουν.
...my hat is off to you!!! ....shake hands....
 
...για να ευθυμήσουμε! ;) .sarcastic. !!!


topic.
Ροδανι παει το στομα της :eek::eek:
Φαντασου να της πεις οτι την κυριακη που ειναι ανοιχτα τα μαγαζια
εσυ εχεις κανονισει εξορμηση για τσιχλες στο Χιλιομοδι .think.

Πολυ απλα θα γυρισεις ατουφεκιστος
οταν οι αλλοι στα FB θα μιλανε για το ποιο τελειο μπασιμο της χρονιας .hair.
 
Θα επρεπε να φτασουμε στις 10/1/'23 για να δουμε χιονια στα Αχαϊκά βουνα...εχει ριξει αρκετο...ποσο θα το κρατησει ομως;;;
Μια χαρά είστε εκει! Αφου έκανε και χιόνι στο βουνα κομπλέ!!! Εδω μια ψιχαλα έριξε και η Διρφαρα μου είναι ξεστολιστη φετος☹️
 
Οι μέρες που έρχονται μέχρι και την Κυριακή θα είναι οι πιο κρύες σε διάρκεια του φετινού ""χειμώνα""..Ιδικά η Μακεδονία και περιοχές ευαίσθητες στην αναστροφή ιδικά τα πρωινά θα θυμηθούν λίγο χειμώνα ..
Κοιτώντας τις θερμοκρασίες καταλαβαίνουμε ότι φέτος και το νορμάλ ακόμα θεωρείται σπάνιο και χρειάζεται αναφορά ...
Από εβδομάδα 16/1 ένα εκτεταμένο χαμηλό δείχνει να επηρεάζει την κεντρο-δυτικη Ευρώπη ...
Δεν ξέρω πως θα το ονομάσουν πάλι ,αλλα θα πιάσει μεγάλο κομμάτι εκεί με πολλες βροχές και χιόνια ..
Εμείς στο Ν.α σκέλος του θα νιώσουμε άνοδο της θερμοκρασίας υγρασία και βροχές στα δυτικά ...
Το ανέβασμα "Επιτέλους '' του Αζορικου Αντικυκλωνα,θα σκάψει όλη την κάθοδο αυτην..
Εάν παραμείνει σε αυτά τα ύψη αυτος θεωρώ ότι θα δούμε και εμείς κάτι καλο μέχρι της 20 του μήνα ,μιας και βοηθάει την πορεία του κρύου προς τα Ν.Α της Μεσογείου...
Είναι καλός σύμμαχος για εμάς και ήταν απών ουσιαστικά φέτος...
 
Οι μέρες που έρχονται μέχρι και την Κυριακή θα είναι οι πιο κρύες σε διάρκεια του φετινού ""χειμώνα""..Ιδικά η Μακεδονία και περιοχές ευαίσθητες στην αναστροφή ιδικά τα πρωινά θα θυμηθούν λίγο χειμώνα ..
Κοιτώντας τις θερμοκρασίες καταλαβαίνουμε ότι φέτος και το νορμάλ ακόμα θεωρείται σπάνιο και χρειάζεται αναφορά ...
Από εβδομάδα 16/1 ένα εκτεταμένο χαμηλό δείχνει να επηρεάζει την κεντρο-δυτικη Ευρώπη ...
Δεν ξέρω πως θα το ονομάσουν πάλι ,αλλα θα πιάσει μεγάλο κομμάτι εκεί με πολλες βροχές και χιόνια ..
Εμείς στο Ν.α σκέλος του θα νιώσουμε άνοδο της θερμοκρασίας υγρασία και βροχές στα δυτικά ...
Το ανέβασμα "Επιτέλους '' του Αζορικου Αντικυκλωνα,θα σκάψει όλη την κάθοδο αυτην..
Εάν παραμείνει σε αυτά τα ύψη αυτος θεωρώ ότι θα δούμε και εμείς κάτι καλο μέχρι της 20 του μήνα ,μιας και βοηθάει την πορεία του κρύου προς τα Ν.Α της Μεσογείου...
Είναι καλός σύμμαχος για εμάς και ήταν απών ουσιαστικά φέτος...
Σαν το μάντη Τειρεσία μας τα λες Πέρι. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο χειμώνας είναι πίσω, μέχρι το Πάσχα κι ότι αρχίζει προς τα τέλη του μήνα. Τα έχω σημειώσει τα μερομήνια από τον Αύγουστο....
 
Οι μέρες που έρχονται μέχρι και την Κυριακή θα είναι οι πιο κρύες σε διάρκεια του φετινού ""χειμώνα""..Ιδικά η Μακεδονία και περιοχές ευαίσθητες στην αναστροφή ιδικά τα πρωινά θα θυμηθούν λίγο χειμώνα ..
Κοιτώντας τις θερμοκρασίες καταλαβαίνουμε ότι φέτος και το νορμάλ ακόμα θεωρείται σπάνιο και χρειάζεται αναφορά ...
Από εβδομάδα 16/1 ένα εκτεταμένο χαμηλό δείχνει να επηρεάζει την κεντρο-δυτικη Ευρώπη ...
Δεν ξέρω πως θα το ονομάσουν πάλι ,αλλα θα πιάσει μεγάλο κομμάτι εκεί με πολλες βροχές και χιόνια ..
Εμείς στο Ν.α σκέλος του θα νιώσουμε άνοδο της θερμοκρασίας υγρασία και βροχές στα δυτικά ...
Το ανέβασμα "Επιτέλους '' του Αζορικου Αντικυκλωνα,θα σκάψει όλη την κάθοδο αυτην..
Εάν παραμείνει σε αυτά τα ύψη αυτος θεωρώ ότι θα δούμε και εμείς κάτι καλο μέχρι της 20 του μήνα ,μιας και βοηθάει την πορεία του κρύου προς τα Ν.Α της Μεσογείου...
Είναι καλός σύμμαχος για εμάς και ήταν απών ουσιαστικά φέτος...
Παντως εγώ που είδα βροχή μετά από 40 μέρες ένιωσα ένα δέος μπροστά στο σπανιο αυτό καιρικό φαινόμενο! Αμα κάνει και κάνα σοβαρό κρύο μπορεί και να βάλω τα κλάματα από την συγκίνηση!!! Δεν στέλνουμε 5-6 πακέτα Βιάγκρα στον αζορικο μήπως και του σηκωθεί λιγάκι φέτος?????
 
Σαν το μάντη Τειρεσία μας τα λες Πέρι. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο χειμώνας είναι πίσω, μέχρι το Πάσχα κι ότι αρχίζει προς τα τέλη του μήνα. Τα έχω σημειώσει τα μερομήνια από τον Αύγουστο....
Ανέβασε τα εδώ να δούμε πόσο μέσα θα πέσουν οι ημερομηνίες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top