Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το περιεργο θα ηταν να ΜΗΝ φαμε φολα. Αν την φαμε , που θα την φαμε οπως δειχνει, συνηθισμενοι ειμαστε πλεον.
Ρε μιτσο ρε μιτσο τη φώλα Τρως παιδί μου που σας πνίγουν τα κυχλια κάθε χρόνο φωνάζουν η χήρες φωνάζουν και η παντρεμένες λένε στο χωριό μου :)
 
Ρε μιτσο ρε μιτσο τη φώλα Τρως παιδί μου που σας πνίγουν τα κυχλια κάθε χρόνο φωνάζουν η χήρες φωνάζουν και η παντρεμένες λένε στο χωριό μου :)
Ηλια εχω να δω μπασιμο απο τον Νεομβριο του 16. Μπασιμο ομως , οχι 50 πουλια μεχρι τις 8 στον θεο και τερμα. Να διαλλεγω πουλια να πεφτουν στα ποδια μου και να μην πανε χαμενα και να χαζευω το περασμα. Πιο μετα μεσα στην σεζον, θα τις βρω με ποδαρι η πονηρα απογευματινα . Λιγες η πολλες θα τις βρω. Αλλα ο καιρος τα τελευταια χρονια ειναι εχθρος στα περασματα και φετος φοβαμαι οτι θα ειναι κοντρα τελειως. Ελπιζω βεβαια να γινει το αντιθετο και να χεστουμε στο τουφεκιδι.
 
Ηλια εχω να δω μπασιμο απο τον Νεομβριο του 16. Μπασιμο ομως , οχι 50 πουλια μεχρι τις 8 στον θεο και τερμα. Να διαλλεγω πουλια να πεφτουν στα ποδια μου και να μην πανε χαμενα και να χαζευω το περασμα. Πιο μετα μεσα στην σεζον, θα τις βρω με ποδαρι η πονηρα απογευματινα . Λιγες η πολλες θα τις βρω. Αλλα ο καιρος τα τελευταια χρονια ειναι εχθρος στα περασματα και φετος φοβαμαι οτι θα ειναι κοντρα τελειως. Ελπιζω βεβαια να γινει το αντιθετο και να χεστουμε στο τουφεκιδι.
Ώπα, και το 2021 έγινε χαμός ,ξέχασες? Η βροχές θα σταματήσουν?
 
Ώπα, και το 2021 έγινε χαμός ,ξέχασες? Η βροχές θα σταματήσουν?
Πεστα ρε Κωστα.....που τουφεκαγα απ'την ταρατσα να πούμε.....θα εχουμε κι αλλες βροχες μου ειπαν αποψε....δε ξερω ομως τι κ πως.
 
βροχες τελος. το 21 τα εχασα τα μεγαλα μπασιματα λογω δουλειας. Ψοφια ηταν μετα το τριημερο μπαμ. Τα περισσοτερα εμπαιναν νυχτα.
Το 21 ήταν για εμάς εδώ από τα μεγαλητερη μπασηματα που έχω δει απλά απηστευτα αλλά δεν έμεινε τίποτα μετά
 
Το 21 ήταν για εμάς εδώ από τα μεγαλητερη μπασηματα που έχω δει απλά απηστευτα αλλά δεν έμεινε τίποτα μετά
Εδω τρεις μερες χαμος. Στο εργοστασιο ενα τσιγαρο εκανες εξω και περναγαν αμετρητες. Μετα εκοψαν αλλα επιασαν πολλα πουλια εδω.
 
Έτσι, τρεις μέρες σερί απίστευτες. Ήμουν τυχερός που έζησα τις δύο τελευταίες. Την τρίτη έφυγα απ' τις 9, με μισό όριο, μόλις πήρα μία φάσσα. Ήμουν υπέρ πλήρης. Τη δεύτερη είχε έρθει εύκολα το όριο και όσοι ήταν την πρώτη μου είπαν ότι ήταν κι ακόμα καλύτερα.
 
βροχες τελος. το 21 τα εχασα τα μεγαλα μπασιματα λογω δουλειας. Ψοφια ηταν μετα το τριημερο μπαμ. Τα περισσοτερα εμπαιναν νυχτα.
Εκείνη την Δευτέρα το 2021 επειδη ημουν ψηλα και με πολυ καλη θεα γενικα.. Ειδα ισως και τις περισσότερες τσίχλες που εχω δει ταυτόχρονα στον ουρανο ...
Ιδικα Δυτική Ελλάδα ηταν ιστορικό περασμα 4ημερο ..
 
Δεν γραφω για τον καιρο ..
Γιατί για τον μηνα που έχουμε ειναι τραγωδία ,οπως ειπα.και τις προάλλες
Εαν ηταν Οκτώβριος θα φαινοταν και κανενα πουλακι ..
Μιλαμε οι χαρτες για Σεπτέμβριο με λιακαδες και βοριαδες ..Ελεος..
Θα φαμε νοτιαδες οταν δεν θα τους θελουμε..
 
Εκείνη την Δευτέρα το 2021 επειδη ημουν ψηλα και με πολυ καλη θεα γενικα.. Ειδα ισως και τις περισσότερες τσίχλες που εχω δει ταυτόχρονα στον ουρανο ...
Ιδικα Δυτική Ελλάδα ηταν ιστορικό περασμα 4ημερο ..
Μεχρι τις 3 το μεσημερι περνουσαν 4αδες 5αδες εκεινη την ημερα.Πονεμενη ιστορια...
 
Λενε σε συζητησεις, για αλλαγη πάλι του καιρού, με βροχούλες την άλλη εβδομαδα...ισχύει κατι τέτοιο εσεις που έχετε τα μέσα;;;;
Από ότι βλέπω για της επόμενες 10 μέρες τίποτα το σοβαρο
 
Από ότι βλέπω για της επόμενες 10 μέρες τίποτα το σοβαρο
Για κοιτα και αυτο.... Παλι τα ιδια ρε γαμωτο?? @periklis-ath ειναι δυνατον ρε φιλε? Θα αποτελειωσει τον κοσμακη αν τυχει και βγει. Ευτυχως ειναι μακρια και μπορει να αλλαξει και να βγαλει 35 βαθμους. 318-779GR.gif
 
Μιτσο μεχρει τέλος σεμπτεβρη σιγουρα θα έχουμε βροχι ποσό δεν ξέρω δεν μπορι να Πάει έτσι….. εγώ το αποκλείω να στεγνώσουν τόσα νερά στους πλυμηρωπαθης θα έχουν δύσκολες μέρες δυστηχως
Το φυσιολογικο ειναι να κανει βροχη. Το αφυσικο ειναι να εχουμε γαιδουροκαλοκαιρο μεχρι τον Νοεμβρη. Λυπαμαι για τον κοσμο στον καμπο αλλα ετσι ειναι.
 
Για κοιτα και αυτο.... Παλι τα ιδια ρε γαμωτο?? @periklis-ath ειναι δυνατον ρε φιλε? Θα αποτελειωσει τον κοσμακη αν τυχει και βγει. Ευτυχως ειναι μακρια και μπορει να αλλαξει και να βγαλει 35 βαθμους. View attachment 79182
Αυτή πιστεύω είναι καλύτερη απεικόνιση
Screenshot_20230914-205954119.jpg
Τι να κάνουν τα 100 χιλιοστά μετά τα 700-1100 που έφαγε η περιοχή...
 
Αυτή πιστεύω είναι καλύτερη απεικόνιση
View attachment 79189
Τι να κάνουν τα 100 χιλιοστά μετά τα 700-1100 που έφαγε η περιοχή...
Σκεψου ομως σε ενα τοπο που το εδαφος εχει περασει καθε οριο κορεσμου τι μπορει να συμβει με 100 χιλιοστα νερου που θα πεσουν σε λιγες ωρες παλι. Ο κοσμος εκει ψιχαλα θα βλεπει και θα τρεμει η καρδια του.
 
Για κοιτα και αυτο.... Παλι τα ιδια ρε γαμωτο?? @periklis-ath ειναι δυνατον ρε φιλε? Θα αποτελειωσει τον κοσμακη αν τυχει και βγει. Ευτυχως ειναι μακρια και μπορει να αλλαξει και να βγαλει 35 βαθμους. View attachment 79182
Ναι το ειδα ..
Αλλα ειναι μακρια..
Η κυκλοφορία ειναι χαλια..
Ο Αντικυκλωνας πανω στο κεφάλι μας ..
Εαν ειχαμε Οκτώβριο θα ηταν καλα..
Γενικα δεν μου αρέσει τιπτ απο οτι βλεπω ..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top