Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μακαρι ρε Ηλια αλλα δεν το βλεπω..
Αντε να τραβηξει μεχρι τριτη..
Μετα χαλαει ολη η κυκλοφορία, άρχιζει και ψυχραινει η δυτική Ευρώπη..
Δεν μας βοηθαει καπου αυτο.

Να σου πω αληθεια καλες βροχες θελουμε πλεον , γιατί βλέπω οτι καποιες περιοχες θα χτυπήσουν την πορτα της ξηρασιας σιγά σιγα
Νερο επειγοντως!!! Μπορει να ριχνει ποτιστικη 3 μερονυχτα? Οσο για τα πουλια αφου εχουν ροτα προς τα εδω φετος , οταν δεν βρεχει ολο και κατι θα μπαινει.
 
Μακαρι ρε Ηλια αλλα δεν το βλεπω..
Αντε να τραβηξει μεχρι τριτη..
Μετα χαλαει ολη η κυκλοφορία, άρχιζει και ψυχραινει η δυτική Ευρώπη..
Δεν μας βοηθαει καπου αυτο.

Να σου πω αληθεια καλες βροχες θελουμε πλεον , γιατί βλέπω οτι καποιες περιοχες θα χτυπήσουν την πορτα της ξηρασιας σιγά σιγα
πηστευω η β.δ Ελλάδα είναι οκ από βροχές… βλέπω από Δευτέρα τα προινα και βράδι πέφτει η θερμοκρασια κατο 12/14 βαφμους από 20 που έχουμε τωρα
 
Νερο επειγοντως!!! Μπορει να ριχνει ποτιστικη 3 μερονυχτα? Οσο για τα πουλια αφου εχουν ροτα προς τα εδω φετος , οταν δεν βρεχει ολο και κατι θα μπαινει.
Ο Νοέμβριος είναι ο μήνας τον βροχών θα έρθουν και αυτές το θέμα είναι μην το ξεκωλιαση και βρέχει ολλο τον μήνα!!!!
 
πηστευω η β.δ Ελλάδα είναι οκ από βροχές… βλέπω από Δευτέρα τα προινα και βράδι πέφτει η θερμοκρασια κατο 12/14 βαφμους από 20 που έχουμε τωρα
Ηλια μου..
Εδω γράφω και αναφέρομαι σε ολη την χωρα , δεν κοιταω μονο το χωριο μου..
Χρειάζονται επειγόντως βροχές καποιες περιοχές
 
Ηλια μου..
Εδω γράφω και αναφέρομαι σε ολη την χωρα , δεν κοιταω μονο το χωριο μου..
Χρειάζονται επειγόντως βροχές καποιες περιοχές
Το επειγον ειναι λιγο για να περιγραψει την κατασταση σε μερικες περιοχες. Ακομα και εδω που εχει ριξει 2 νερακια και ειναι καλυτερα απο περσι , ο τοπος εχει αρχισει και τσιμεντωνει παλι. Θελουμε νερα ηπια και ποτιστικα.
 
Το επειγον ειναι λιγο για να περιγραψει την κατασταση σε μερικες περιοχες. Ακομα και εδω που εχει ριξει 2 νερακια και ειναι καλυτερα απο περσι , ο τοπος εχει αρχισει και τσιμεντωνει παλι. Θελουμε νερα ηπια και ποτιστικα.
Η χρησιμη βροχη,ειναι η 12ωρη καταρρακτωδης,που πεφτει τα ΣΚ και τις αργιες...7 με 19:00....
Τοτε πιανει καλα,να ξες...
 
Μπαινουμε στο τελευταίο κομμάτι των περασματων σιγα σιγα..
Ουσιαστικά εμειναν 4 μέρες ακομα..
Οτι ανοιγμα υπάρχει ειναι μεχρι Τρίτη..

Απο εκει και περα το κρυο κατεβαίνει στην Δυτική Ευρώπη,κατι που δεν μας βοηθαει πουθενα εμας ,οσον αφορα τις μετακινήσεις...
Θα δωσει ομως πιο Ν.Α ροη στα β.χαμηλα...
Δειχνει η κατάσταση αυτη τις πρωτες 5-7 μερες του Νοεμβρίου να εχουμε επιτέλους αξιόλογες βροχες..
 
Μπαινουμε στο τελευταίο κομμάτι των περασματων σιγα σιγα..
Ουσιαστικά εμειναν 4 μέρες ακομα..
Οτι ανοιγμα υπάρχει ειναι μεχρι Τρίτη..

Απο εκει και περα το κρυο κατεβαίνει στην Δυτική Ευρώπη,κατι που δεν μας βοηθαει πουθενα εμας ,οσον αφορα τις μετακινήσεις...
Θα δωσει ομως πιο Ν.Α ροη στα β.χαμηλα...
Δειχνει η κατάσταση αυτη τις πρωτες 5-7 μερες του Νοεμβρίου να εχουμε επιτέλους αξιόλογες βροχες..
περι απο Λέσβο μερια πως τα βλέπεις?το καλο καρτέρι ειναι μακρια απο την βαση ,να κανω κηνηση Δευτέρα ,Τρίτη να παρω την greystone η το ραβδιστηκο και να παω για ελιες?
 
χαχαχαδεν ειναι στο ίδιο μερος ρε Δημήτρη ,πρέπει να κηνηθω νοτια μια ωρα δρομος,λεω να παω τρίτη εχει βορια σε εμας και αν κάτσει.
Εγω ειμαι μαθημενος αλιως απο το χωραφι μου ειμαι 10 λεπτα μακρια και απο το σπιτι και απο τον κυνηγοτοπο !! Οποτε αν δεν μου κατσει το ενα κανω το αλλο !!
 
εδω στο νοτιο τμημα ειναι τα καλύτερα περασματα για κυριαρινες και φάσσες και εγω ειμαι κεντρο ελπίζω να το πετύχω φετος ,πέρσι περασαν 8 Νοεμβρίου των ταξιαρχων και δεν ειχε κανέναν ουτε ντόπιους που ειναι δίπλα.
 
Μπαινουμε στο τελευταίο κομμάτι των περασματων σιγα σιγα..
Ουσιαστικά εμειναν 4 μέρες ακομα..
Οτι ανοιγμα υπάρχει ειναι μεχρι Τρίτη..

Απο εκει και περα το κρυο κατεβαίνει στην Δυτική Ευρώπη,κατι που δεν μας βοηθαει πουθενα εμας ,οσον αφορα τις μετακινήσεις...
Θα δωσει ομως πιο Ν.Α ροη στα β.χαμηλα...
Δειχνει η κατάσταση αυτη τις πρωτες 5-7 μερες του Νοεμβρίου να εχουμε επιτέλους αξιόλογες βροχες..
Ελα, σειρα εχουν τα παρυδάτια τωρα σιγα-σιγά...
 
Καλημερα σας απο Κομοτηνη και χρονια πολλα για την ημερα ,εδω η καλοκαιρια συνεχιζει με 16 βαθμους ξεκινα η μερα και πολυ υγρασια,απο βροχες κατι ψιχαλες..Αρκετες πιασμενες τσιχλες ,φασες λιγες, μπεκατσες στα ψηλα σηκωνουν απο καμια ,παπια οχι πολλα πραγματα αλλα στον Εβρο εχει αρκετα πουλια οποτε οταν σφιξει ο καιρος κατι θα ερθει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top