Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω αν υπάρχει η δεν υπάρχει κληματικη αλλαγή ο χρόνος θα δείξει ..
Λιάκο αν δεν το δεις μεμονωμένα ,δηλαδη πως πηγε φέτος,περσι η και προπερσι και το δεις απο 30, η 40 χρονια πριν η και περισσότερο για όσους ειναι μεγαλύτεροι ,η αλλαγή ειναι δραματική..
Τωρα αν το λένε κύκλο ,η τετράγωνο , ,κλιματική αλλαγή η όπως αλλιώς δεν με ενδιαφέρει. Το θεμα ειναι οτι ζούμε μια αλλη κατάσταση καθολου φυσιολογική .
 
Λιάκο αν δεν το δεις μεμονωμένα ,δηλαδη πως πηγε φέτος,περσι η και προπερσι και το δεις απο 30, η 40 χρονια πριν η και περισσότερο για όσους ειναι μεγαλύτεροι ,η αλλαγή ειναι δραματική..
Τωρα αν το λένε κύκλο ,η τετράγωνο , ,κλιματική αλλαγή η όπως αλλιώς δεν με ενδιαφέρει. Το θεμα ειναι οτι ζούμε μια αλλη κατάσταση καθολου φυσιολογική .
Η μεγαλητερη θερμοκρασια που εχει μετριθει στην ελλαδα ειναι :48 °c στην Ελευσινα και το τατοι ,το 1977 κληματικη αλλαγη το 77 ;; Το 1912 πεθαιναν στον πειραια απο τον καυσωνα !!
 
Νομίζω ότι μερικοί ψάχνετε το δέντρο αλλά χάνετε το δάσος. Είχε λες 48 βαθμούς το 77. Πριν από το 77 και μετα το 77 πόσες χρονιές κύλισαν στα κανονικά? Το θέμα είναι ότι εγώ θυμάμαι την Δίρφη να έχει χιονουρες μέχρι τέλος Ιουνίου τις περασμένες δεκαετίες. Τώρα μέσα Απριλίου είναι ξεχιονη εντελώς. Η κανονικότατα είναι παρελθόν. Τώρα αν φταίει ο Σορος, ο Μητσοτάκης, ο Γιαραμπης , οι Ελ , ο Ελοχιμ η μιλαμε για φυσικη διαδικασια δεν το ξέρω. Πάντως τα πράγματα έχουν αλλάξει και οι αριθμοί που το δείχνουν είναι αμείλικτοι και το κυριότερο το νιώθουμε στο πετσί μας κάθε χρόνο που περνάει.
 
η μιλαμε για φυσικη διαδικασια δεν το ξέρω. ..
Αυτο.
Οποιος πιστευει οτι θα αλλαξει ο ανθρωπος αυτην την φυσικη διαδικασια, αλλαζοντας φρεον στα κλιματιστικα, η μειωνοντας τις αγελαδες γιατι κλανουν ειναι αφελης η εχει συμφεροντα.
Το ιδιο και οποιος πιστευει οτι η σωτηρια θα ερθει κλεινοντας τους λιγνιτες και βαζοντας ανεμογεννητριες ενω εχει καταστρεψει το μισο βουνο για αυτες.
 
Νομίζω ότι μερικοί ψάχνετε το δέντρο αλλά χάνετε το δάσος. Είχε λες 48 βαθμούς το 77. Πριν από το 77 και μετα το 77 πόσες χρονιές κύλισαν στα κανονικά? Το θέμα είναι ότι εγώ θυμάμαι την Δίρφη να έχει χιονουρες μέχρι τέλος Ιουνίου τις περασμένες δεκαετίες. Τώρα μέσα Απριλίου είναι ξεχιονη εντελώς. Η κανονικότατα είναι παρελθόν. Τώρα αν φταίει ο Σορος, ο Μητσοτάκης, ο Γιαραμπης , οι Ελ , ο Ελοχιμ η μιλαμε για φυσικη διαδικασια δεν το ξέρω. Πάντως τα πράγματα έχουν αλλάξει και οι αριθμοί που το δείχνουν είναι αμείλικτοι και το κυριότερο το νιώθουμε στο πετσί μας κάθε χρόνο που περνάει.
Αυτο λεμε οτι σε μια περιοδο 50 ετιας εχει και προοδευτικη αυξηση θερμοκρασιας και μετα ξανα πεφτει η θερμοκρασια !! Ολλοι μιλανε για ανωδο της θερμοκρασιας και λιωσιμο των παγων ! Στο βορειο ημισφαιριο γιατι στον νοτιο πολο οι παγοι αυξανονται ! Αλλα κανεις δεν το λεει απο αυτους που κονομανε απο αυτην την κατασταση ! τα 50-100 χρονια για τον κυκλο της γης ειναι μια τριχα απο τα αρ@@@@δια της
 
Εγώ μόνο στριγκακια βλέπω στο Δρόμο γεμησαμε ανατολικό μπλοκ που θα δουλέψουν στα ξενοδοχεία
να τις αφήνετε να ξεκουράζονται στον ελεύθερο χρόνο τους . όχι να τις εξαντλείτε σε διάφορες στάσεις και να υπονομεύετε έτσι τη βαριά μας βιομηχανία 😜😜😜😜
 
να τις αφήνετε να ξεκουράζονται στον ελεύθερο χρόνο τους . όχι να τις εξαντλείτε σε διάφορες στάσεις και να υπονομεύετε έτσι τη βαριά μας βιομηχανία 😜😜😜😜
Αν πέσεισ στα χέρια τους δεν υπάρχει ελεοσ θα πασ για δουλειά μετά από μια βδομάδα ☺️
 
Η ανωμαλία σε όλο της το μεγαλείο. Καθαρά χειμωνιάτικη κακοκαιρία στην καρδιά της άνοιξης. Πολύ νερό αφού όμως έχουν ξεραθεί τα πάντα και τρελός βοριάς. Έχουμε μαζέψει 32 χιλιοστά βροχης αλλά ρίχνει τώρα με ραγδαιοτητα 60 χιλιοστά ανά ώρα και στα πολύ ψηλά της Διρφης σίγουρα χιονίζει αφού η Σεττα αυτή την στιγμή έχει 4 βαθμούς.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top