Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δικιο εχεις αλλα ελα που τα καναλια εχουν καταντησει σαν Τζουκ Μποξ και παιζουν οτι πληρωνει η κυβερνηση
Νομιζα οτι τα ειχα δει ολλα με την προπαγνδα του Τσίπρα.......ποσο αδικο ειχα .......δεν θα ξανακανο τετοιο λαθος ποτε
 
Καμία σχέση ο Τσίπρας κ η υποστήριξε που είχε από τα κανάλια σε σύγκριση με τον Κούλη..Μν μπερδευομαστε...πρέπει να μας απαντ.για ποιο λόγο απαγορεύεται το κυνήγι γτ πλέον η απντ του χαρδαλια δν έχει καμία βάση....αν πάμε στο βουνό κ οι κυνηγοί κ οι ποδηλάτες κ οι πεζοπόροι κ οι μοτοκροσαδες συν τους φυσιολάτρες πείτε Μ εσείς τι νόημα έχει.....ααρα κάποιος πρέπει να βγει να μας απαντ υπεύθυνα....θέλουν να κόψουν το κυνήγι ως δραστηριότητα ας το πουν....για ποιο λόγο να κάτσει από Δευτέρα ο οποιοσδήποτε κυνηγός σπίτι του...ας Μ πει ένας έναν λόγο....
 
ρε παιδεςςςς σε ενα ΣΑΛΕ να πηγαινατε σαβατοκυριακο ενα 300αρη ευρωπουλακια θα τα τρωγατε,,,και γιατι δεν πατε στο κυνηγι ;; 3 4 μπεκατσουλες δεν τα αξειζουνε τα 300κοσια.sarcastic.
Σακηηηη πρεπειιι νααα τοοο φυσααααςςςς εσυυυυ πολυυυυ τοοο χρημαααααα
Θα σουυ ρθωωω φετοςςςς για καλανταααα
.love..love..love.
 
Χθες είπε στο Μέγκα ο Άδωνις ότι ενθαρρύνουμε να πηγαίνουν στο βουνό ανεξάρτητως αποστάσεις !! .hair. μετά και από αυτό εμείς τί περιμένουμε?
Αυτός είναι ο ΠΙΟ "ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟΣ" ολονών τους...!!! Εγώ ανέκαθεν τον είχα γραμμένο "εκεί που δεν πιάνει μελάνι"...!!! ΜΗΝ λαμβάνετε ΚΑΘΟΛΟΥ υπ' όψιν αυτά που λέει...!!!
 
Το παράξενο και μαζί ηλίθιο είναι ή αναλγητικότιτα της ΚΣΕ.....σκατα έχουν μέσα στο κεφάλι τους???? Φυσικά και όχι είναι η απάντηση.....όπου εμφανισθεί ξανά αυτός ο Αραμπατζης και ο μουσάτος πρέπει να φάνε πολύ γιαούρτι!!!!
 
Η ΚΣΕ και οι Σύλλογοι δεν μπορούν να ασκήσουν πίεση γιατί η διαμαρτυρία στα χαρτιά δεν τους χαλάει το αφήγημα ότι έχουν περιορίσει τις μετακινήσεις του κόσμου, αφήστε δε ότι και στο πλαίσιο της "ροζοποίησης" της κοινωνίας πουλάει και το "θα σκοτωθούν λιγότερα ζώα".
όταν ο κόσμος κατέβηκε στους δρόμους στα πρώτα μνημόνια, φρόντισαν και τους έπνιξαν στα χημικά. το μήνυμα στάλθηκε " με 151 βουλευτές γράφω στα @..... μου σύνταγμα και νόμους και βάζω την διορισμένη από εμένα δικαστική εξουσία να πει ότι όλα αυτά είναι αναγκαία και νόμιμα λόγω οποιασδήποτε κρίσης με βολεύει να επικαλεστώ". Γιαυτό μην λέτε μεγάλα λόγια για μαζικές διαμαρτυρίες. Μόνο οι Γάλλοι έχουν τα κότσια, εμείς αποδειχθήκαμε πολύ φοβισμένοι. θυμηθείτε τους όταν θα έρθει η ώρα της ψήφου.
και σας τα λέει αυτά κάποιος που για 27 χρόνια φορούσε στολή.
Υ.Γ Θέλω να δώ πόσοι από εσας που γράφετε ότι δεν θα ξαναβγάλετε άδεια, όταν θα έρθει η 1-8-21 θα γράψετε..."αντε παιδιά, 18 και σήμερα"
 
Υ.Γ Θέλω να δώ πόσοι από εσας που γράφετε ότι δεν θα ξαναβγάλετε άδεια, όταν θα έρθει η 1-8-21 θα γράψετε..."αντε παιδιά, 18 και σήμερα"
Λευτέρη δεν είδα κανέναν να λέει δεν θα ξαναβγάλω άδεια. Είδα πολλούς να λένε δεν θα ξαναβγάλω άδεια σε σύλλογο της συνομοσπονδίας...
 
Η ΚΣΕ και οι Σύλλογοι δεν μπορούν να ασκήσουν πίεση γιατί η διαμαρτυρία στα χαρτιά δεν τους χαλάει το αφήγημα ότι έχουν περιορίσει τις μετακινήσεις του κόσμου, αφήστε δε ότι και στο πλαίσιο της "ροζοποίησης" της κοινωνίας πουλάει και το "θα σκοτωθούν λιγότερα ζώα".
όταν ο κόσμος κατέβηκε στους δρόμους στα πρώτα μνημόνια, φρόντισαν και τους έπνιξαν στα χημικά. το μήνυμα στάλθηκε " με 151 βουλευτές γράφω στα @..... μου σύνταγμα και νόμους και βάζω την διορισμένη από εμένα δικαστική εξουσία να πει ότι όλα αυτά είναι αναγκαία και νόμιμα λόγω οποιασδήποτε κρίσης με βολεύει να επικαλεστώ". Γιαυτό μην λέτε μεγάλα λόγια για μαζικές διαμαρτυρίες. Μόνο οι Γάλλοι έχουν τα κότσια, εμείς αποδειχθήκαμε πολύ φοβισμένοι. θυμηθείτε τους όταν θα έρθει η ώρα της ψήφου.
και σας τα λέει αυτά κάποιος που για 27 χρόνια φορούσε στολή.
Υ.Γ Θέλω να δώ πόσοι από εσας που γράφετε ότι δεν θα ξαναβγάλετε άδεια, όταν θα έρθει η 1-8-21 θα γράψετε..."αντε παιδιά, 18 και σήμερα"
Η μη πολιτικοποιημενη ΚΣΕ αυτη που με στοιχεια 30 χρονων και βαλε
για απελευθερωσεις θηραματων
εμπλουτισμους βιοτοπων
προσφορας κατασβεσης και επιβλεψη δασων απο λαθροθηρες-καταπατητες και πυρομανης
προσφορας 180.000 Κυνηγων που με το υστερημα τους προσφερουν
ανασα καθε χρονο στα ταμεια του κρατους
θα μπορουσε ανετα να ασκηση πιεση στον καθε διωκτη αντικυνηγο Υπουργο
και να τον στησει στα πεντε μετρα ωστε να βρεθει απολογουμενος
στην κυβερνηση που εκπροσωπει
Δεν μπορει εν ετη 2020 να δικαιωνονται και να αναγνωριζονται απο την πολιτεια
δεκαδες οργανωσεις ΜΚΟ συλλογικοτητες και
διαφοροι παρατρεχαμενοι
και εμεις να βρισκομαστε απολογουμενοι με σκυμμενο το κεφαλι
περιμενοντας ποτε θα κανει ξαστερια
Ελπιζω καποια στιγμη να αναλαβουν νεες φωνες με ορεξη για δουλεια
που δεν θα εχουν καμια σχεση με γραφεια κλικες και κομματκες υποχρεωσεις
για να δωσουν στο κυνηγι και στην κυνηγετικη οικογενεια
την αξια και τον σεβασμο που τους αναλογουν στην κοινωνια
 
Μηλησα με τον κ.συλλογο ..τα πραγματ εινσι πολυ δύσκολα μονο αν καταργηθουν τα sms θα κυνηγισουμε.....και το χειρότερο ειναι οτι θα αρχηζουν πολυ κυνηγοι να βγενουν αν ανηξοι η αγωρα μηνουν τα sms και παλη δεν μας επητρεπουν....θα γινει της ποπης ε ρε γλεντια
 
Μηλησα με τον κ.συλλογο ..τα πραγματ εινσι πολυ δύσκολα μονο αν καταργηθουν τα sms θα κυνηγισουμε.....και το χειρότερο ειναι οτι θα αρχηζουν πολυ κυνηγοι να βγενουν αν ανηξοι η αγωρα μηνουν τα sms και παλη δεν μας επητρεπουν....θα γινει της ποπης ε ρε γλεντια
Καλά είπα εγώ θα κόψουμε όλοι αλυσο!!!
 
Η ΚΣΕ και οι Σύλλογοι δεν μπορούν να ασκήσουν πίεση γιατί η διαμαρτυρία στα χαρτιά δεν τους χαλάει το αφήγημα ότι έχουν περιορίσει τις μετακινήσεις του κόσμου, αφήστε δε ότι και στο πλαίσιο της "ροζοποίησης" της κοινωνίας πουλάει και το "θα σκοτωθούν λιγότερα ζώα".
όταν ο κόσμος κατέβηκε στους δρόμους στα πρώτα μνημόνια, φρόντισαν και τους έπνιξαν στα χημικά. το μήνυμα στάλθηκε " με 151 βουλευτές γράφω στα @..... μου σύνταγμα και νόμους και βάζω την διορισμένη από εμένα δικαστική εξουσία να πει ότι όλα αυτά είναι αναγκαία και νόμιμα λόγω οποιασδήποτε κρίσης με βολεύει να επικαλεστώ". Γιαυτό μην λέτε μεγάλα λόγια για μαζικές διαμαρτυρίες. Μόνο οι Γάλλοι έχουν τα κότσια, εμείς αποδειχθήκαμε πολύ φοβισμένοι. θυμηθείτε τους όταν θα έρθει η ώρα της ψήφου.
και σας τα λέει αυτά κάποιος που για 27 χρόνια φορούσε στολή.
Υ.Γ Θέλω να δώ πόσοι από εσας που γράφετε ότι δεν θα ξαναβγάλετε άδεια, όταν θα έρθει η 1-8-21 θα γράψετε..."αντε παιδιά, 18 και σήμερα"
18 και σήμερα....χωρίς άδεια.....μια χαρά γίνεται!!!
 
Όταν ανοίξει η αγορά δηλαδή σε 15 μερες από την Δευτέρα θα μπορούμε να βγουμε.
Δεν πιστεύω πως θα ανοίξει η αγορά σταδιακά βέβαια αλλά σχεδόν πλήρως (εκτός νυχτερινων κέντρων) και θα υπάρχει το μνμ.
Αυτά βέβαια για τους πλήρως νομοταγείς γιατί εγώ όπως είπα από το άλλο ΣΚ ξεκινάω.
 
Μηλησα με τον κ.συλλογο ..τα πραγματ εινσι πολυ δύσκολα μονο αν καταργηθουν τα sms θα κυνηγισουμε.....και το χειρότερο ειναι οτι θα αρχηζουν πολυ κυνηγοι να βγενουν αν ανηξοι η αγωρα μηνουν τα sms και παλη δεν μας επητρεπουν....θα γινει της ποπης ε ρε γλεντια
Και καλά θα κάνουν φίλε...εγώ προσωπικά με το που κατέβω στο χωριό για γιορτές (γιατί θα κατέβω).....το οπλακι μου και στα χωράφια και στα μέζεα Μ και ο Χαρδαλοβλακας και ο καθένας από αυτούς!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top