Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Κ. Μητσοτάκης: Οι κυρώσεις σε βάρος της Τουρκίας δεν είναι αυτοσκοπός -Η απειλή των κυρώσεων το πιο ισχυρό μας εργαλείο........​

Αυτό κι'άλλα ανέκδοτα για ιθαγενείς όπως το '' Σας προστατεύω απο τον δασοκορωνοιό ,μένουμε ασφαλείς '' (κυνηγούς )
 
Πιστευεις στην θεωρία του νέου ιού με ποσοστο θνησιμότητας 30% ;
Πρωτη φορα το ακουω αυτο!Απλα τα εμβολια για πρωτη φορα στην ιστορια
της ανθρωποτητας ειναι RNA,θα δουμε τις αποδοσεις-αποτυχιες-βλαβες.Ο κοσμος
δεν θα τρεξει να το κανει,ο ιος θα κανει τον κυκλο του και θα επανελθει τον Οκτωβρη
με το ηδη σκατεμενο νοσοκομειακο συστημα.Μετα θα παιζουμε φαπες μεταξυ μας
εμβολιασμενοι και μη για το καλο της ανθρωποτητας και της κανονικοτητας.
 
Last edited:
Γιώργο,

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που άργησα να καταλάβω.....αλλά εσύ ίσως ξέρεις καλύτερα.

Εγώ δεν δίνω καμία πολιτική προέκταση στην σημερινή κατάσταση. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι ο Μητσοτάκης ή ο Τσίπρας στην πρωθυπουργία.

Άλλωστε είναι πολύ πρόσφατες οι ανύσηχίες που είχαμε όταν ανέλαβε την διακυβένρηση ο ΣΥΡΙΖΑ ότι θα έκοβαν το κυνήγι κατ' υπόδειξη της οικολογούντος συνιστώσας ρόζα η οποία και αποσχίστηκε όταν έφυγε ο Λαφαζάνης από το κόμμα. Πράγμα το οποίο βεβάιως δεν έγινε.

Αυτό που προσπάθησα να αναφέρω είναι ότι είμάστε όμηροι των λοιμοξιολόγων και των εισηγήσεων τους. Όποιος θέλει να βλέπει πίσω από τις απαγορεύσεις μόνο τους πολιτικούς......τότε χάνει τελείως νόημα η έννοια του ηθικού αυτουργού της απόφασης.

Αυτά....
Ας μην ξεχνάμε όμως ότι ήταν και οι πρώτη φορά που είχαμε ρυθμιστική μέρες πριν και όχι την τελευταία στιγμή όπως γινόταν τα προηγούμενα χρόνια .
 
Ας μην ξεχνάμε όμως ότι ήταν και οι πρώτη φορά που είχαμε ρυθμιστική μέρες πριν και όχι την τελευταία στιγμή όπως γινόταν τα προηγούμενα χρόνια .
Ε και.....???? Τα πήρες τα ρέστα σου.....σου υπέγραψαν την ρυθμιστική νωρίς......και σου κόψανε το κυνήγι απλά με τσαμπουκα....χωρίς καν να ανακαλέσουν την ρυθμιστική!!!
 

Κ. Μητσοτάκης: Οι κυρώσεις σε βάρος της Τουρκίας δεν είναι αυτοσκοπός -Η απειλή των κυρώσεων το πιο ισχυρό μας εργαλείο........​

Αυτό κι'άλλα ανέκδοτα για ιθαγενείς όπως το '' Σας προστατεύω απο τον δασοκορωνοιό ,μένουμε ασφαλείς '' (κυνηγούς )
Πω πω τι τους κάνανε στους Τούρκους ,μιλάμε χέστηκαν από τις κυρώσεις τελικά και εκεί διαπρέπει η ΝΔ .
 
Ιακωβε λες οτι βρεθηκες κοντα με τον παπαδοδημα , υπαρχει περιπτωση να ηταν αυτος προεδρος της ΚΣΕ και να ειχαμε τέτοια αντιμετώπιση απο την πολιτεια , τετοια απαξιωση της κυνηγετικης οικογένειας;
Δυστυχως αγαπητε Σταυρο, δεν υπηρχε ΠΟΤΕ τετοια περιπτωση να απαξιωνοταν η ΚΣΕ.
Βλεπεις ομως, οι καιροι αλλαζουν, ολα αλλαζουν.
 
Πρωτη φορα το ακουω αυτο!Απλα τα εμβολια για πρωτη φορα στην ιστορια
της ανθρωποτητας ειναι RNA,θα δουμε τις αποδοσεις-αποτυχιες-βλαβες.Ο κοσμος
δεν θα τρεξει να το κανει,ο ιος θα κανει τον κυκλο του και θα επανελθει τον Οκτωβρη
με το ηδη σκατεμενο νοσοκομειακο συστημα.Μετα θα παιζουμε φαπες μεταξυ μας
εμβολιασμενοι και μη για το καλο της ανθρωποτητας και της κανονικοτητας.
Στα γρήγορα θα στο πω.
Είναι μια θεωρία που λέει πως όταν βγει το εμβόλιο θα υπάρξει άλλος ιός με μεγαλύτερη θνησιμότητα ώστε να αναγκάσουν τον κόσμο να το κάνει. Ειδικά όσους το αρνούνται.
Τώρα αλήθεια η ψέμματα θα δείξει.
 
Ας μην ξεχνάμε όμως ότι ήταν και οι πρώτη φορά που είχαμε ρυθμιστική μέρες πριν και όχι την τελευταία στιγμή όπως γινόταν τα προηγούμενα χρόνια .
Αν θυμασαι καλα Λευτερη, ειχαμε ρυθμιστικη μερες πριν, αλλα δεν δημοσιευόταν στο ΦΕΚ.....θυμαμαι χαρακτηριστικά οτι σε σχεση με προπερσι απλα πηρα την αδεια στα χερια μου 5-10 μερες νωρίτερα.... Και ειμαι απο αυτους που πάνε και σκανε πρωτοι πρωτοι το μπαγιοκο, γτ στις ημερομηνίες αυτες ετοιμαζομαι για χωριο συνηθως...
Αρα μην λεμε και ευχαριστω για σαχλαμαρες
 
Στα γρήγορα θα στο πω.
Είναι μια θεωρία που λέει πως όταν βγει το εμβόλιο θα υπάρξει άλλος ιός με μεγαλύτερη θνησιμότητα ώστε να αναγκάσουν τον κόσμο να το κάνει. Ειδικά όσους το αρνούνται.
Τώρα αλήθεια η ψέμματα θα δείξει.
Σιγα μην χρειάζεται να υπάρξει νέος ιός. Πολύ απλά θα έρθει ο εργοδότης μου μια μέρα και θα μου πει , Μητσακο κάνεις το εμβόλιο αλλιώς τον πουλο απο την εταιρεία. Το κάνεις μετά ναι η ου;;;;;
 
Ναι οι εισηγήσεις φταίνε και όχι το αντικυνηγετικό μένος που διακατέχει το τρίο της μαλακίας που τους φέρνει...Χαρδαλιάς-Δρακουμελ-Χατζηδακοβλακας. Έχουν χάσει το έλεγχο της "πανδημίας" από δικά τους λάθη έτσι και αλλιώς.....ποιος ήταν αυτός που έκλεισε 14 νοσοκομεία και απέλυσε περίπου 5000 υγειονομικούς?? Βλέπε Δρακουμέλ....και τώρα έρχεται και σου λέει δεν αντέχει το σύστημα!!! Βρε ουστ!!!! Το πρόσχημα είναι ο ιός και ο στόχος τους είναι ο τρόπος ζωής μας. Τι click away και πουτσες μπλε που μου βγενει το μ@λ@κιστηρι ο Πέτσας και με επιτακτικό ύφος σου το παίζει ειδήμονας!!! Βρε ουστ!!! Έρχονται εκλογές.....ας μην ξεχάσουμε!!!!
Γειά σου ρε Θόδωρα τά είπες όλα σε δύο αραδες λόγια.
 
Νέα ανάρτηση από τον κύριο Atsonios Kostas:
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους κυνηγούς και επαγγελματίες!!!
Εχθές έβγαλα μια ανακοίνωση και είπα για το κυνήγι και ξεκαθάρισα ότι τις επόμενες μέρες θα έχουμε ανακοίνωση από τον πρόεδρο για τα καλά νέα που έχουμε για το κυνήγι.... Ξέρεις ποια είναι τα καλά νέα??? Ότι το κυνήγι σε κάποια ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα, θα ανοίξει.... Τα κακά νέα ξέρεις ποια είναι??? Ότι θα το ανοίξουν όταν θα έχουμε χάσει το μεγαλύτερο κομμάτι του κυνηγιού.... Και ξέρεις κάτι άλλο??? Δεν ήθελαν να το ανοίξουν καθόλου φέτος γιατί μας έχουν γραμμένους όλους τους κυνηγούς.... Αλλά σαν κυνηγός έστω και το λίγο είναι καλύτερα από το τίποτα.... Όμως αυτό δεν αλλάζει την τραγική κατάσταση που ζούμε. Εχθές δεν έδωσα ημερομηνία γιατί δεν είναι δικιά μου δουλειά.... Εγώ προσπάθησα να μοιραστώ με όλους εσάς τη χαρά μου από αυτο πού έμαθα από την ΚΣΕ εχθές.
Μερικοί όμως προσπαθούν σήμερα να με βάλουν στον τοίχο για αυτό με δημοσιεύσεις τους σε σελίδες.... Όμως να σας θυμίσω ότι εγώ δεν ανέφερα ποτέ ότι σήμερα θα μας πουν για το κυνήγι και μάλιστα από αυτό που έγραψα δεν αφίσα ούτε ένα περιθώριο ότι θα ανοίξει το κυνήγι στις 14/12 ίσα ίσα ότι θα πάρει ακόμα αρκετές μέρες.
Εγώ είμαι ένας κυνηγός σαν και εσάς και μου έκοψαν την ζωή μου το κυνήγι... Ξέρετε όμως και κάτι άλλο??? Είμαι και επαγγελματίας στο χώρο του κυνηγιού με τεράστιες επενδύσεις ειδικά φέτος όπως βέβαια και πολλοί άλλοι συνάδελφοί..... Αυτό ξέρετε τη πάει να πει..... Ότι μας καταστρέφουν..... Και είδη κάποιοι συνάδελφοι ετοιμάζουν να κλείσουν και πρέπει να τους βοηθήσουμε όλοι..... Όπως πρέπει να βοηθήσουμε και τον συνάνθρωπο μας, τον γείτονά μας που έχασε την δουλειά του και θα μείνει η οικογένεια του χωρίς γιορτινό τραπέζι....
Σταματήστε την έχθρα.... Εδώ πρέπει να είμαστε όλοι μαζί για να πάμε ενάντια σε όλους αυτούς που μας κόβουν την ζωή μας.......
Υγεία σε όλων των κόσμο και δύναμη σε όσους περνάνε δύσκολα αυτή την εποχή....
Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα σε όλων των κόσμο!!!!
 
Ναι πίσω από όλα ειναι οι επιστήμονες αλλά την απόφαση δεν την παίρνουν αυτοί.
Οι πολιτικοί που εμπιστευτηκαμε για να κυβερνήσουν παίρνουν τις αποφάσεις.
Αυτό είπαν πιο πάνω οι συνάδελφοι.
Αν θες παράδειγμα για να καταλάβεις τι γίνεται και με την αντίθετη περίπτωση(να μην ακούν τις εισηγήσεις) θυμήσου τα Ίμια.
Άλλες εισηγήσεις έκαναν οι στρατηγοί και το γεεεθα και οι πολιτικοί πήραν άλλες αποφάσεις.
Κ αν δν κάνω λάθος επιστήμονας κ μάλιστα λοιμωξιολογος δννειπς ότι το κυνήγι δν βοηθάει στη διασπορά...να χάνει να λέγαμε δικαιολογίες...εδώ λένε θα ανοίξουν τα βιβλιοπωλεία γν αγοράσουμε βιβλία αλλά δν θα μπορείς να αγοράσεις στιλό πχ....θεε Μ τι άλλο θα ζήσω σε αυτή τηχωρα
 
Νέα ανάρτηση από τον κύριο Atsonios Kostas:
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους κυνηγούς και επαγγελματίες!!!
Εχθές έβγαλα μια ανακοίνωση και είπα για το κυνήγι και ξεκαθάρισα ότι τις επόμενες μέρες θα έχουμε ανακοίνωση από τον πρόεδρο για τα καλά νέα που έχουμε για το κυνήγι.... Ξέρεις ποια είναι τα καλά νέα??? Ότι το κυνήγι σε κάποια ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα, θα ανοίξει.... Τα κακά νέα ξέρεις ποια είναι??? Ότι θα το ανοίξουν όταν θα έχουμε χάσει το μεγαλύτερο κομμάτι του κυνηγιού.... Και ξέρεις κάτι άλλο??? Δεν ήθελαν να το ανοίξουν καθόλου φέτος γιατί μας έχουν γραμμένους όλους τους κυνηγούς.... Αλλά σαν κυνηγός έστω και το λίγο είναι καλύτερα από το τίποτα.... Όμως αυτό δεν αλλάζει την τραγική κατάσταση που ζούμε. Εχθές δεν έδωσα ημερομηνία γιατί δεν είναι δικιά μου δουλειά.... Εγώ προσπάθησα να μοιραστώ με όλους εσάς τη χαρά μου από αυτο πού έμαθα από την ΚΣΕ εχθές.
Μερικοί όμως προσπαθούν σήμερα να με βάλουν στον τοίχο για αυτό με δημοσιεύσεις τους σε σελίδες.... Όμως να σας θυμίσω ότι εγώ δεν ανέφερα ποτέ ότι σήμερα θα μας πουν για το κυνήγι και μάλιστα από αυτό που έγραψα δεν αφίσα ούτε ένα περιθώριο ότι θα ανοίξει το κυνήγι στις 14/12 ίσα ίσα ότι θα πάρει ακόμα αρκετές μέρες.
Εγώ είμαι ένας κυνηγός σαν και εσάς και μου έκοψαν την ζωή μου το κυνήγι... Ξέρετε όμως και κάτι άλλο??? Είμαι και επαγγελματίας στο χώρο του κυνηγιού με τεράστιες επενδύσεις ειδικά φέτος όπως βέβαια και πολλοί άλλοι συνάδελφοί..... Αυτό ξέρετε τη πάει να πει..... Ότι μας καταστρέφουν..... Και είδη κάποιοι συνάδελφοι ετοιμάζουν να κλείσουν και πρέπει να τους βοηθήσουμε όλοι..... Όπως πρέπει να βοηθήσουμε και τον συνάνθρωπο μας, τον γείτονά μας που έχασε την δουλειά του και θα μείνει η οικογένεια του χωρίς γιορτινό τραπέζι....
Σταματήστε την έχθρα.... Εδώ πρέπει να είμαστε όλοι μαζί για να πάμε ενάντια σε όλους αυτούς που μας κόβουν την ζωή μας.......
Υγεία σε όλων των κόσμο και δύναμη σε όσους περνάνε δύσκολα αυτή την εποχή....
Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα σε όλων των κόσμο!!!!
Μάλιστα, δεν θέλουν να το ανοίξουν καθόλου φέτος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top