Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν με το όποιο τρόπο μπορείς να καβατζώσεις 300 ευρώ για να πληρώσεις ένα κυνήγι.......τότε να μην γκρινιάζουμε για το κόστος της άδειας!

Εγώ δυστηχώς....300 ευρώ/κυνήγι....δεν μπορώ να καβατζώσω. Και δεν μένω σε μεγάλη πόλη!
Καταρχήν φίλε επδ βλέπω ότι είσαι πολύ ενεργός σε ότι πει ο οποιωσδήποτε συνάδελφος κ σε βλέπω κ λίγο απόλυτο έως καθετο στις απόψεις σ θα ήθελα να σ πω ότι οι περισσότεροι κυνηγοί γκρινιάζουν για λοιπά έξοδα του κυνηγιού κ όχι τόσο για την άδεια...καλό είναι να είμαστε διαλλακτικοί γν μπορούμε να κάνουμε λίγο διάλογο...
 
Last edited:
Παιδιά, "χέστηκε" η Ε.Ε. - και ειδικά οι "μεγάλοι" αυτής (βλ. Γερμανία) - για τις κ@ύλες και τις ψευτοπαλληκαριές του γυφτότουρκου στις θάλασσες της Κύπρου και της Ελλάδας...!!! Τον έχουν ανάγκη τον γυφτότουρκο για καθαρά πελατειακούς λόγους, αφού είναι μια πολύ μεγάλη χώρα και συνάμα πολύ καλή πελάτισσα ειδικά των Γερμανών αλλά και της Ε.Ε. ως σύνολο...!!!

Με άλλα λόγια, οι Γερμανοί και η Ευρωπαϊκή τους Ένωση (γιατί αυτοί κάνουν κουμάντο εκεί) δεν θέλουν να τιμωρήσουν πραγματικά τους γυφτότουρκους, διότι τους γουστάρουν σαν πελάτες τους και τους έχουν ανάγκη, μόνο και μόνο για την κονόμα τους...!!! Επίσης, οι "μεγάλοι" της Ε.Ε. βρίσκουν φθηνά ψώνια, αλλά και φθηνά χέρια στους κακούς μας γείτονες...!!!

Ας αφήσουμε λοιπόν το ρομαντισμό, ότι τάχα μου θα έρθουν οι "μεγάλοι" να "καθαρίσουν" για μας και να μας σώσουν από τους κακούς γυφτότουρκους!!! Μαγικοί σωτήρες και μεσσίες δεν θα έρθουν ποτέ να μας σώσουν...!!! Ας γίνουμε επιτέλους ρεαλιστές: εάν κι όποτε συμβεί κάτι "χοντρό" μεταξύ ημών και δαύτων των βρομότουρκων, θα μας αφήσουν όλοι ολομόναχους να φαγωθούμε και να σφαχτούμε σαν τα σκυλιά και να "βγάλουμε τα μάτια μας" (βλ. τι έγινε προσφάτως στο Ναγκόρνο Καραμπάχ)...!!! Έπειτα θα έρθουν οι "μεγάλοι", και με το πρόσχημα των κομιστών της ειρήνης και της εκεχειρίας, θα επισφραγίσουν τα "τετελεσμένα" που λιγουρεύεται αιώνες τώρα ο γυφτότουρκος...!!! Κι ύστερα... "κλάψτα Χαράλαμπε" με μαύρο δάκρυ για την Ελλαδίτσα και την Κύπρο μας (την οποία ήδη "ξεπούλησαν" οι "μεγάλοι" το '74)...!!!

Τι πρέπει, λοιπόν, να κάνει η πατρίδα μας, έστω και με αυτούς τους ανίκανους κι επικίνδυνους κυβερνήτες μας (τους εκάστοτε, όχι μόνο τους νυν)...? Να "κόψει το λαιμό της" να γίνει ένα δεύτερο Ισραήλ...!!! Δηλαδή, να οπλιστεί σαν "αστακός" με τα καλύτερα όπλα που υπάρχουν και να στελεχώσει και εκπαιδεύσει τέλεια όλο το στράτευμα σε γη, θάλασσα και ουρανό, ούτως ώστε ο γυφτότουρκος να μην διανοηθεί καν να μάς ενοχλήσει ποτέ στον αιώνα τον άπαντα...!!! Μόνον έτσι θα βρούμε την ησυχία μας...! Διότι εάν τότε τολμήσουν να μας πειράξουν, θα τους λειώσουμε και θα τους θάψουμε στην κυριολεξία...!!!
 
Last edited:
Μάλιστα, δεν θέλουν να το ανοίξουν καθόλου φέτος.
Ε ναι, πόσο πιο καθαρά θέλουμε να μας το πουν για να το καταλάβουμε; Τώρα πάμε και καλά για 7/1, μέχρι να μας πουν στις αρχές Γενάρη ότι ανέβηκαν τα κρούσματα και πάμε πάλι σε καραντίνα. Γιατί, για όποιον δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα, η καραντίνα δεν είναι μέσο, είναι σκοπός.
 
εν τω μεταξύ μίλαγα με φίλο πριν λίγο που σπουδάζει Βουλγαρία κ Μ λέει ότι κυκλοφορούν με μάσκα φυσικά όλοι έξω κ το μόνο που είναι κλειστό είναι η εστίαση κ τα μεγάλα πολυκαταστήματα στυλ mall. Κλπ.κ για κυνήγι φυσικά πάνε κανονικά...κ μιλάμε για 5000 κρούσματα ημερησιως....τα συμπεράσματα δικά σας...
 
Ε ναι, πόσο πιο καθαρά θέλουμε να μας το πουν για να το καταλάβουμε; Τώρα πάμε και καλά για 7/1, μέχρι να μας πουν στις αρχές Γενάρη ότι ανέβηκαν τα κρούσματα και πάμε πάλι σε καραντίνα. Γιατί, για όποιον δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα, η καραντίνα δεν είναι μέσο, είναι σκοπός.
Αυτό!!!
 
Παιδιά, "χέστηκε" η Ε.Ε. - και ειδικά οι "μεγάλοι" αυτής (βλ. Γερμανία) - για τις κ@ύλες και τις ψευτοπαλληκαριές του γυφτότουρκου στις θάλασσες της Κύπρου και της Ελλάδας...!!! Τον έχουν ανάγκη τον γυφτότουρκο για καθαρά πελατειακούς λόγους, αφού είναι μια πολύ μεγάλη χώρα και συνάμα πολύ καλή πελάτισσα ειδικά των Γερμανών αλλά και της Ε.Ε. ως σύνολο...!!!

Με άλλα λόγια, οι Γερμανοί και η Ευρωπαϊκή τους Ένωση (γιατί αυτοί κάνουν κουμάντο εκεί) δεν θέλουν να τιμωρήσουν πραγματικά τους γυφτότουρκους, διότι τους γουστάρουν σαν πελάτες τους και τους έχουν ανάγκη, μόνο και μόνο για την κονόμα τους...!!! Επίσης, οι "μεγάλοι" της Ε.Ε. βρίσκουν φθηνά ψώνια, αλλά και φθηνά χέρια στους κακούς μας γείτονες...!!!

Ας αφήσουμε λοιπόν το ρομαντισμό, ότι τάχα μου θα έρθουν οι "μεγάλοι" να "καθαρίσουν" για μας και να μας σώσουν από τους κακούς γυφτότουρκους!!! Μαγικοί σωτήρες και μεσσίες δεν θα έρθουν ποτέ να μας σώσουν...!!! Ας γίνουμε επιτέλους ρεαλιστές: εάν κι όποτε συμβεί κάτι "χοντρό" μεταξύ ημών και δαύτων των βρομότουρκων, θα μας αφήσουν όλοι ολομόναχους να φαγωθούμε και να σφαχτούμε σαν τα σκυλιά και να "βγάλουμε τα μάτια μας" (βλ. τι έγινε προσφάτως στο Ναγκόρνο Καραμπάχ)...!!! Έπειτα θα έρθουν οι "μεγάλοι", και με το πρόσχημα των κομιστών της ειρήνης και της εκεχειρίας, θα επισφραγίσουν τα "τετελεσμένα" που λιγουρεύεται αιώνες τώρα ο γυφτότουρκος...!!! Κι ύστερα... "κλάψτα Χαράλαμπε" με μαύρο δάκρυ για την Ελλαδίτσα και την Κύπρο μας (την οποία ήδη "ξεπούλησαν" οι "μεγάλοι" το '74)...!!!

Τι πρέπει, λοιπόν, να κάνει η πατρίδα μας, έστω και με αυτούς τους ανίκανους κι επικίνδυνους κυβερνήτες μας (τους εκάστοτε, όχι μόνο τους νυν)...? Να "κόψει το λαιμό της" να γίνει ένα δεύτερο Ισραήλ...!!! Δηλαδή, να οπλιστεί σαν "αστακός" με τα καλύτερα όπλα που υπάρχουν και να στελεχώσει και εκπαιδεύσει τέλεια όλο το στράτευμα σε γη, θάλασσα και ουρανό, ούτως ώστε ο γυφτότουρκος να μην διανοηθεί καν να μάς ενοχλήσει ποτέ στον αιώνα τον άπαντα...!!! Μόνον έτσι θα βρούμε την ησυχία μας...! Διότι εάν τότε τολμήσουν να μας πειράξουν, θα τους λειώσουμε και θα τους θάψουμε στην κυριολεξία...!!!
Καλά..πολύ καλά τα λες φίλε μου Νικόλα. Σκέφτηκες όμως αν εξοπλιστουμε,που ΠΡΈΠΕΙ, και βγουν στην tv τίποτα 15αχρονα και μας βάλουν χέρι κάνοντας κατάληψη;;;;;;;
 
Οι παλιό κερατάδες μας κάναν έτσι πουαντί να συζητάμε και να χαβαλεδιαζουμε για θηραματα και τουφεκιες....να γκρινιάζουμε και να βγάζεις τα ψυχολογικά μας ο ένας στον άλλον εδώ μέσα!!! Όπου τους βρίσκουμε φτύσιμο θέλουν παιδιά!!! Και εμείς να μείνουμε ενωμένοι!!
 
Νέα ανάρτηση από τον κύριο Atsonios Kostas:
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους κυνηγούς και επαγγελματίες!!!
Εχθές έβγαλα μια ανακοίνωση και είπα για το κυνήγι και ξεκαθάρισα ότι τις επόμενες μέρες θα έχουμε ανακοίνωση από τον πρόεδρο για τα καλά νέα που έχουμε για το κυνήγι.... Ξέρεις ποια είναι τα καλά νέα??? Ότι το κυνήγι σε κάποια ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα, θα ανοίξει.... Τα κακά νέα ξέρεις ποια είναι??? Ότι θα το ανοίξουν όταν θα έχουμε χάσει το μεγαλύτερο κομμάτι του κυνηγιού.... Και ξέρεις κάτι άλλο??? Δεν ήθελαν να το ανοίξουν καθόλου φέτος γιατί μας έχουν γραμμένους όλους τους κυνηγούς.... Αλλά σαν κυνηγός έστω και το λίγο είναι καλύτερα από το τίποτα.... Όμως αυτό δεν αλλάζει την τραγική κατάσταση που ζούμε. Εχθές δεν έδωσα ημερομηνία γιατί δεν είναι δικιά μου δουλειά.... Εγώ προσπάθησα να μοιραστώ με όλους εσάς τη χαρά μου από αυτο πού έμαθα από την ΚΣΕ εχθές.
Μερικοί όμως προσπαθούν σήμερα να με βάλουν στον τοίχο για αυτό με δημοσιεύσεις τους σε σελίδες.... Όμως να σας θυμίσω ότι εγώ δεν ανέφερα ποτέ ότι σήμερα θα μας πουν για το κυνήγι και μάλιστα από αυτό που έγραψα δεν αφίσα ούτε ένα περιθώριο ότι θα ανοίξει το κυνήγι στις 14/12 ίσα ίσα ότι θα πάρει ακόμα αρκετές μέρες.
Εγώ είμαι ένας κυνηγός σαν και εσάς και μου έκοψαν την ζωή μου το κυνήγι... Ξέρετε όμως και κάτι άλλο??? Είμαι και επαγγελματίας στο χώρο του κυνηγιού με τεράστιες επενδύσεις ειδικά φέτος όπως βέβαια και πολλοί άλλοι συνάδελφοί..... Αυτό ξέρετε τη πάει να πει..... Ότι μας καταστρέφουν..... Και είδη κάποιοι συνάδελφοι ετοιμάζουν να κλείσουν και πρέπει να τους βοηθήσουμε όλοι..... Όπως πρέπει να βοηθήσουμε και τον συνάνθρωπο μας, τον γείτονά μας που έχασε την δουλειά του και θα μείνει η οικογένεια του χωρίς γιορτινό τραπέζι....
Σταματήστε την έχθρα.... Εδώ πρέπει να είμαστε όλοι μαζί για να πάμε ενάντια σε όλους αυτούς που μας κόβουν την ζωή μας.......
Υγεία σε όλων των κόσμο και δύναμη σε όσους περνάνε δύσκολα αυτή την εποχή....
Χρόνια πολλά καλά Χριστούγεννα σε όλων των κόσμο!!!!
Το ψέμα έχει κοντά ποδαρια,οι κυνηγοί δεν έχουν χάσει τις δουλειές τους ,δεν είναι πλητομενοι από τον ιό ,δεν έχουν το άγχος πως θα ζήσουν τις οικογένειες τους ,ξεπουλανε τις επιχειρήσεις τους όσο όσο έχει κανένας όρεξη να στοκαρει φυσίγγια;
 
Έτσι είναι! Οι λοιμώξειολογη κάθονται στης καρεκλιτσες τους και προτείνουν της μπαρουφες τούς , εσύ γιατί κάθεσαι και τούς ακούς όμως? ( Μίλησα με τον σύλλογο,τα ίδια.αλλη μια αποτυχία της κσε.τελος.)
Πιστεύεις άν έκαναν κουμάντο καθαρά οι λοιμωξιολογοι θα άνοιγαν τον τουρισμό όπως άνοιξε ή θα περίμεναν να φτάσουν τρεις χιλιάδες και κάτι κρούσματα την μέρα για να παρθούν τα μέτρα που πάρθηκαν;
 
Εχω βαλει ενα Jack
Εχω ανοιξει google earth
Η καταδρομική εχει κανονιστεί.

Τα φιλιά μου στον Κυριάκο, τον Νικο μετα των κυριών τους αλλα και στον Κωστη.
*Οσοι ξερουν πληροφορίες εκ των εσω, ξερουν το παιχνιδι που εχει στηθεί και απο ποιούς.
 
Εχω βαλει ενα Jack
Εχω ανοιξει google earth
Η καταδρομική εχει κανονιστεί.

Τα φιλιά μου στον Κυριάκο, τον Νικο μετα των κυριών τους αλλα και στον Κωστη.
*Οσοι ξερουν πληροφορίες εκ των εσω, ξερουν το παιχνιδι που εχει στηθεί και απο ποιούς.
Γίνε λίγο πιο αναλυτικός....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top