Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προφανώς η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση μεταξύ λοιμοξιολογων και κυβέρνησης........
Χθές ημουν στο κτήμα και εκπαιδευα το κουτάβι.....για τρίτη φορά μεσα σε 10 μέρες περσασαν 10 ή 11 ποδηλάτες μες στη τρελή χαρά και μπραβο τους δηλαδή......αλλα ένιωσα ολίγον μαλακας.....οπότε μαζεύω σιγα σιγα καβατζα το 300αρι και ας με συγχωρήσουν οι συνάδελφοι στις μεγάλες πόλης.......
 
Προφανώς η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση μεταξύ λοιμοξιολογων και κυβέρνησης........
Χθές ημουν στο κτήμα και εκπαιδευα το κουτάβι.....για τρίτη φορά μεσα σε 10 μέρες περσασαν 10 ή 11 ποδηλάτες μες στη τρελή χαρά και μπραβο τους δηλαδή......αλλα ένιωσα ολίγον μαλακας.....οπότε μαζεύω σιγα σιγα καβατζα το 300αρι και ας με συγχωρήσουν οι συνάδελφοι στις μεγάλες πόλης.......
Εγω δεν συμφωνω μαζι σου μαζευω το 300αρι να παω να αγορασω βιβλια Αδωνις.
 
Ωραιο το παραμυθακι...για ολα φταινε οι λοιμοξιολογοι...μαλιστα...
Θα σε παραπάμψω στην πολιτική Τραμπ απέναντι στον Φάουτσι.

Πέρα από το τι δείχνουν τα κανάλια....προσπάθησε να καταλάβεις τις διαφορετικές οπτικές της κάθε πλευράς. Αν μπορείς να το αναλύσεις....τότε θα καταλάβεις πολλά.

Επίσης....αντίστοιχες επιτροπές με την δική μας.....έχουν και οι Αυστριακοί...οι Ολλανδοί....οι Ελβετοί....οι Πορτογάλλοι....οι Τσέχοι....κτλ κτλ....

Αναρωτήθηκες γιατί δεν έχουν την ίδια τύχη με εμάς??? γιατί αυτοί δεν έχουν SMS και click away???
 
Προφανώς η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση μεταξύ λοιμοξιολογων και κυβέρνησης........
Χθές ημουν στο κτήμα και εκπαιδευα το κουτάβι.....για τρίτη φορά μεσα σε 10 μέρες περσασαν 10 ή 11 ποδηλάτες μες στη τρελή χαρά και μπραβο τους δηλαδή......αλλα ένιωσα ολίγον μαλακας.....οπότε μαζεύω σιγα σιγα καβατζα το 300αρι και ας με συγχωρήσουν οι συνάδελφοι στις μεγάλες πόλης.......
Φίλε , μάζεψε κι άλλα και πήγαινε να τα φας με την οικογένειά σου , αρκετά τους έχουμε πληρώσει ούτε ένα ευρώ παραπάνω κοροιδιστικα
 
Ωραιο το παραμυθακι...για ολα φταινε οι λοιμοξιολογοι...μαλιστα...
Μα ειναι δυνατον;Θα πει ενας επιστήμονας ότι επιτρέπεται να κολυμπάς αλλά όχι να κάνεις ψαροτουφεκο;;;; Θα πει ένας επιστήμονας αφηστε ορειβατες να ανεβαίνουν στο βουνο και όχι κυνηγους;;;; Καθαρά πολιτική απόφαση είναι αυτό που μας έχουν επιβάλλει και όταν έρθει η ώρα να έρθουν σαν καλοί γλυφτες να ζητιανεψουν ψηφαλακια , να τους θυμόμαστε καλα.
 
Γιατί ήταν καλύτερος ο συχωρεμενος από τον τωρινό πρόεδρο ,που μάλλον πληρώνει τις παλιές μ@λ@κιες.Ισχυροποιηθηκε το κυνήγι να μην είναι έρμαιο του κάθε ζωοφιλου ψεφτοοικολογου; .Να πρέπει κάθε χρόνο να αποδεικνύεις ότι δεν θα βλάψεις τη πανίδα
Ενα κυρος παραπάνω το ειχε αλλα τι να το κανεις
Οταν ο πρωθυπουργός σου χτυπαει την πλατουλα και εσυ γελας νομιζοντας οτι εισαι κολλητός του και δεν καταλαβαινεις οτι το κανει επειδη σε θεωρει υπαλληλο του τι να πεις
Ετσι νομιζε και ο Τσίπρας οταν η μερκελ του χτυπαγε την πλατουλα , πιστευε οτι εγινε ισαξιος της, ηγετης διεθνούς κυρους και οχι απλος υπαλληλος της
που οσο της κανεις την δουλειά εισαι καλος μετα τον μπουλο
Ας παραιτηθεί η σημερινή ηγεσια της ΚΣΕ μηπως και ανακατευτουν τα λιμναζοντα νερα και ας αναλάβουν νεοι άνθρωποι με κεφι και ιδεες για κατι καλυτερο , ας παρουν παραδειγματα απο το εξωτερικο
Εμεις ολοι οι παλιογεροι για κανενα καρτερι στο καραουλι ειμαστε ή οπου αλλου
 
Last edited:
οπότε μαζεύω σιγα σιγα καβατζα το 300αρι και ας με συγχωρήσουν οι συνάδελφοι στις μεγάλες πόλης.......
Αν με το όποιο τρόπο μπορείς να καβατζώσεις 300 ευρώ για να πληρώσεις ένα κυνήγι.......τότε να μην γκρινιάζουμε για το κόστος της άδειας!

Εγώ δυστηχώς....300 ευρώ/κυνήγι....δεν μπορώ να καβατζώσω. Και δεν μένω σε μεγάλη πόλη!
 
Φίλε , μάζεψε κι άλλα και πήγαινε να τα φας με την οικογένειά σου , αρκετά τους έχουμε πληρώσει ούτε ένα ευρώ παραπάνω κοροιδιστικα
Δεν έχεις άδικο, να τους δωσω το 300αρι.....αλλα ενιωσα τοσο μακακας βλέποντας τιυς ποδηλάτες.....
 
Μα ειναι δυνατον;Θα πει ενας επιστήμονας ότι επιτρέπεται να κολυμπάς αλλά όχι να κάνεις ψαροτουφεκο;;;; Θα πει ένας επιστήμονας αφηστε ορειβατες να ανεβαίνουν στο βουνο και όχι κυνηγους;;;; Καθαρά πολιτική απόφαση είναι αυτό που μας έχουν επιβάλλει και όταν έρθει η ώρα να έρθουν σαν καλοί γλυφτες να ζητιανεψουν ψηφαλακια , να τους θυμόμαστε καλα.
Για την αποφυγή παρεξηγήσεων.......ξεκαθάρισα ότι η αρχική μου τοποθέτηση κοιτά το δάσος (σύνολο κοινωνίας) και όχι το δέντρο (κυνήγι).

Κατανοητό ότι συζητάμε με το κυνήγι....αλλά η τοποθέτηση μου αφορά την μεγάλη εικόνα της κοινωνίας.
 
Αν με το όποιο τρόπο μπορείς να καβατζώσεις 300 ευρώ για να πληρώσεις ένα κυνήγι.......τότε να μην γκρινιάζουμε για το κόστος της άδειας!

Εγώ δυστηχώς....300 ευρώ/κυνήγι....δεν μπορώ να καβατζώσω. Και δεν μένω σε μεγάλη πόλη!
Φίλε μου δεν μου περισσεύουν αλλα αυτη η κοροϊδία με εχει θυμώσει πολλή. Δεν είναι άνθρωπος των άκρων, προσπαθω να ειναι ψύχραιμος και να σκέφτομαι λογικά...εγω πρωτος σεβάστηκα την απαγόρευση αλλα στη πορεία βλέπω οτι ολα λειτουργούν με δυο μέτρα και δυο σταθμά......τα κυνηγοτοπια ειναισυα 5 λεπτά αλλα βγαίνω μόνο με τα σκυλάκια αοπλος ......να δω μεχρι ποτέ...
 
Φίλε μου δεν μου περισσεύουν αλλα αυτη η κοροϊδία με εχει θυμώσει πολλή.
Σε καταλαβαίνω!

Στο ίδιο καζάνι βράζω και εγώ! 200 μέτρα από το σπίτι έχω καρτέρι απογευματινό. Μόλις 5 λεπτά με το αμάξι έχω μπεκατσότοπο. Παρόλα αυτά....οχι 300.....ουτε ενα σέντς του ευρώ δεν τους δίνω!

Με την ψήφο μου δεν ξέρω τι θα κάνω....αλλά σίγουρα στο θέμα της πανδημίας και ότι αφορά το 2o lockdown έχουν αποτύχει!
 
Πριν απο λιγο ο πετσας ανακοινωσε οτι ανοιγουν κομωτηρια και βιβλιοπολεια ενω τα σχολεια ειναι κλειστα κοροιδευουν τον κοσμο ,για το κυνηγι αχνα τσιμουδια. Η ομοσπονδια του εστειλε και εχθες επιστολη.
Ο ηγετης πρεπει να ειναι αγαπητος στους πολιτες και οχι να τον φυλανε 50 ατομα οπιος χρειαζετε πτοστασια απο αυτους που τον ψιφισαν τοτε στανταρ κατι δεν παει καλα εδω και καιρο
 
Θα σε παραπάμψω στην πολιτική Τραμπ απέναντι στον Φάουτσι.

Πέρα από το τι δείχνουν τα κανάλια....προσπάθησε να καταλάβεις τις διαφορετικές οπτικές της κάθε πλευράς. Αν μπορείς να το αναλύσεις....τότε θα καταλάβεις πολλά.

Επίσης....αντίστοιχες επιτροπές με την δική μας.....έχουν και οι Αυστριακοί...οι Ολλανδοί....οι Ελβετοί....οι Πορτογάλλοι....οι Τσέχοι....κτλ κτλ....

Αναρωτήθηκες γιατί δεν έχουν την ίδια τύχη με εμάς??? γιατί αυτοί δεν έχουν SMS και click away???
Εσύ δηλαδη γνωριζεις τις εισηγησεις ολων αυτων των επιτροπων σε καθε χωρα και τι αποφασεις πηρε καθε κυβερνηση με βαση αυτες...μαλιστα...
 
Ναι οι εισηγήσεις φταίνε και όχι το αντικυνηγετικό μένος που διακατέχει το τρίο της μαλακίας που τους φέρνει...Χαρδαλιάς-Δρακουμελ-Χατζηδακοβλακας. Έχουν χάσει το έλεγχο της "πανδημίας" από δικά τους λάθη έτσι και αλλιώς.....ποιος ήταν αυτός που έκλεισε 14 νοσοκομεία και απέλυσε περίπου 5000 υγειονομικούς?? Βλέπε Δρακουμέλ....και τώρα έρχεται και σου λέει δεν αντέχει το σύστημα!!! Βρε ουστ!!!! Το πρόσχημα είναι ο ιός και ο στόχος τους είναι ο τρόπος ζωής μας. Τι click away και πουτσες μπλε που μου βγενει το μ@λ@κιστηρι ο Πέτσας και με επιτακτικό ύφος σου το παίζει ειδήμονας!!! Βρε ουστ!!! Έρχονται εκλογές.....ας μην ξεχάσουμε!!!!
 
Εσύ δηλαδη γνωριζεις τις εισηγησεις ολων αυτων των επιτροπων σε καθε χωρα και τι αποφασεις πηρε καθε κυβερνηση με βαση αυτες...μαλιστα...
Δεν χρειάζεται να γνωριζεις τις εισηγήσεις.

Βλέπεις τα μέτρα και καταλαβαίνεις!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top