Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα σε ολους...
Ωφειλω να ομολογησω οτι ο αλεπουδιαρης ειναι η προσωποποιηση της ηρεμιας οταν κυνηγαγαμε... Απο το σινιαλο μεχρι κ την επωμιση σε κατι ανυποψιαστα ψηλωμενα κοπαδακια....well done.
Αυτα ομως οταν εχει κυνηγι... Γιατι οταν δεν εχει... Μια ξεφυσαει, μια πεταει τα ρουχα του, ιδρωνει-ξειδρωνει, λεει τα γαλλικα του κ γενικα ειναι ο γνωστος γκρινιαρης και περιεργος (που λεει κ ο Πανουστος) που ολοι γνωριζεται... .yelling..sarcastic..banana..banana.
ΕΕεεεε... συγνωμη... συγνωμη ε..... .xm.
Top spinners???? .buy buy..buy buy..buy buy..buy buy..buy buy.Μη φατε... εχουμε γαλροσουπα... .buy.
Ακου top spinners ο νεος... .yelling.
 
Α ..για εδώ μιλάτε ;και γω νόμιζα ότι θα εκδράμετε προς Νότο...
Πάνε αυτά, τα όλη την ώρα στον Νότο, τα κόψαμε τα "περιττά" μπας και βγει ο μήνας.
Κάτι που είχα ξεχάσει να αναφέρω, επιστροφή το 3ήμερο του Αγίου Πνεύματος, Δευτέρα στις 20:00, εθνική οδό Κορίνθου-Αθήνας, στο ύψος των Μεγάρων αν ήθελες πήγαινες με 140km την ώρα. Όποιος ήταν της εκδρομής και ήξερε τι σήμαινε κάποτε επιστροφή, καταλαβαίνει ότι μάλλον τα κόψανε πολλοί τα "περιττά".
Και η περιττή ζωή μας συνεχίζετε...
 
Πάνε αυτά, τα όλη την ώρα στον Νότο, τα κόψαμε τα "περιττά" μπας και βγει ο μήνας.
Κάτι που είχα ξεχάσει να αναφέρω, επιστροφή το 3ήμερο του Αγίου Πνεύματος, Δευτέρα στις 20:00, εθνική οδό Κορίνθου-Αθήνας, στο ύψος των Μεγάρων αν ήθελες πήγαινες με 140km την ώρα. Όποιος ήταν της εκδρομής και ήξερε τι σήμαινε κάποτε επιστροφή, καταλαβαίνει ότι μάλλον τα κόψανε πολλοί τα "περιττά".
Και η περιττή ζωή μας συνεχίζετε...

Φίλε μας έκαναν να θεωρούμε απαγορευμένη -περιττή - κάθε μας μετακίνηση.
Είναι απαγορευμένη η βόλτα με την οικογενειά σου γιατί ι θα πρέπει να σκάσεις χοντρά σε διόδια και καύσιμα.Πως αλλοώς θα κάνεις το σκατό σου παξιμάδι για να πληρώσεις τους φόρους ,τους φόρους επι φόρων -εισφορά αλληλεγγύης - ΕΝΦΙΑ ,φόρος πολυτελείας και τόσα άλλα ;
Μπορείς να σώσεις την χώρα σου και το κάνεις ....
 
  • Like
Reactions: jnp
Μπορείς να σώσεις την χώρα σου και το κάνεις ....
Σου μιλάω ειλικρινά, αν έβλεπα ότι με αυτόν τον τρόπο σώνεται η χώρα δεν θα μίλαγα. Εδώ και 5 χρόνια μας έχουν γαμήσει στους φόρους και παρόλαυτά ακούς ότι αν δεν πάρουν την δόση δεν υπάρχουν λεφτά για μισθούς και συντάξεις τον άλλον μήνα. Γιατί δηλαδή αυτό να αλλάξει τα επόμενα 5 χρόνια;
 
Σου μιλάω ειλικρινά, αν έβλεπα ότι με αυτόν τον τρόπο σώνεται η χώρα δεν θα μίλαγα. Εδώ και 5 χρόνια μας έχουν γαμήσει στους φόρους και παρόλαυτά ακούς ότι αν δεν πάρουν την δόση δεν υπάρχουν λεφτά για μισθούς και συντάξεις τον άλλον μήνα. Γιατί δηλαδή αυτό να αλλάξει τα επόμενα 5 χρόνια;
Πιστεύω να κατάλαβες την ειρωνεία μου.
Και ποιος θα μίλαγε τότε ρε Γιώργο ;
Συμφωνούμε απολύτως και απορώ πως μερικοί θέλουν να το βλέπουν από την ανάποδη
 
Να προσθέσω ότι εκτός ότι μας έχουν γαμήσει στους φόρους, στο σπίτι μπαίνουν 40% λιγότερα από αυτά που έμπαιναν λίγα χρόνια νωρίτερα. Βγάζω μαζί με την γυναίκα, ότι έβγαζα μόνος πριν από 2-3 χρόνια.
 
  • Like
Reactions: jnp
Να προσθέσω ότι εκτός ότι μας έχουν γαμήσει στους φόρους, στο σπίτι μπαίνουν 40% λιγότερα από αυτά που έμπαιναν λίγα χρόνια νωρίτερα. Βγάζω μαζί με την γυναίκα, ότι έβγαζα μόνος πριν από 2-3 χρόνια.

Και οι τιμές στα βασικά είδη διατροφής και αναγκών του σπιτιού στα ύψη.
Θυμάμαι το 2008 που είμουνα στο Μόναχο και είχαμε πλάκα με τις τιμές στα σουπερ μαρκετ. Τα ίδια πράγματα και να είναι 30 % και περισσότερο φθηνότερα απ'οτι στην Ελλάδα και φαντάσου ότι ο Γερμανός έχει άλλη αγοραστική δύναμη.
Οι ίδιες πολυεθνικές των φίλων και πιστωτών μας είναι αυτές που πουλάνε στην Ελλάδα πολύ παραπάνω απ ότι στην κεντρική και βόρεια Ευρώπη.Οι δε δικοί μας ,εδώ και χρόνια λαμβάνουν μέτρα για την συγκράτηση των τιμών .
.sarcastic.
Οπως κάποτε τα 40 και με τα τα 60 μετρά του Φώλια .Οπως επίσης και ο Γιακουμάτος που τήρησε τις υποσχέσεις του σαν υφυπουργός ανάπτυξης και έριξε τις τιμές στην αγορά..evil.
Αναφέρομαι σ αυτούς μόνο και μόνο γιατί το είχαν κάνει σημαία.
Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω.Αυτό που ξέρω είναι ότι ο κόσμος δεν αντέχει άλλο αλλά τσιμπάει απο φόβο και άγνοια στα διλήμματα που του βάζουν μια ζωή.
 
  • Like
Reactions: jnp
Όσο διάβαζα αυτά που έγραψες στο μυαλό μου είχα τον Γιακουμάτο, αυτόν τον αλήτη που ακόμα έχει μούτρα και βγαίνει στα μμε. Θα έριχνε τις τιμές στο καλάθι της νοικοκυράς .... .kkk.

Οι ίδιες πολυεθνικές των φίλων και πιστωτών μας είναι αυτές που πουλάνε στην Ελλάδα πολύ παραπάνω απ ότι στην κεντρική και βόρεια Ευρώπη.
Μην λες τέτοια και γίνει καμιά μαλακία και φύγουμε από την Ευρώπη, έχουμε μαζέψει αρκετό λίπος στην τράπεζα και δεν πρέπει να το χάσουμε... ;)
 
Δύσκολη μέρα η χθεσινή για μένα, ακόμα πιο δύσκολη για έναν φίλο που τον έχω σαν αδερφό μου. Ξαφνικά έφυγε ο πατέρας του και χθες ήταν η κηδεία έτσι κατεβήκαμε όλη η παρέα στην Αθήνα για να είμαστε κοντά στον φίλο μας και να τον στηρίξουμε όσο μπορούμε. Δεν θυμάμαι ποτέ να έχω λυγίσει έτσι σε κηδεία ούτε για κοντινά μου πρόσωπα και αυτό έγινε χειρότερο όταν αντίκρισα τον φίλο μου να σπαράζει.

Μερικές φορές δεν μας αρκούν τα λίγα και θέλουμε πολλά τα όποια τελικά δεν έχουν νόημα.

Ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του, θα σε θυμάμαι για πάντα κύριε Γιώργο σε ευχαριστώ για όσα μου πρόσφερες.


Καλό απόγευμα από τον Βόλο, όπου πραγματικά βρέχει καρέκλες.

Μάκη χθες δεν σε ξαναπήρα τηλέφωνο, γύρισα τα ξημερώματα σήμερα, θα τα πούμε όμως σύντομα γιατί οπως σου είπα είμαι γαμπρός στην Αθήνα.
 
κωστη οντως πολυ δυσκολο για ενα παιδι να χανει τον πατερα του...το περασα πριν 5 χρονια φιλε κ ειναι κατι που δεν θα το ξεπερασω ποτε....ο θεος να αναπαυσει την ψυχη του....
 
αντε να αλαφρυνουμε λιγο την κατασταση.....
10476298_1006352506042979_6176998996494870213_n.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top