Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα.
Μια γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω καινούργιο τοπικ.
Αν είχατε ενα ποζέ με 66 κάνη και θέλατε δεύτερο μια καραμπίνα για λιγότερο recoil και μεγαλύτερη σκοπευτική γραμμή θα πηγαίνατε στα 71 ή στα 76; Πόσοι εχουν 76 και είναι ευχαριστημένοι και βολεύονται; Μήπως ειναι λιγο υπερβολή;
Κλίνω στο 71 αλλά θα ήθελα και τον αντίλογο.
 
Καλησπερα.
Μια γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω καινούργιο τοπικ.
Αν είχατε ενα ποζέ με 66 κάνη και θέλατε δεύτερο μια καραμπίνα για λιγότερο recoil και μεγαλύτερη σκοπευτική γραμμή θα πηγαίνατε στα 71 ή στα 76; Πόσοι εχουν 76 και είναι ευχαριστημένοι και βολεύονται; Μήπως ειναι λιγο υπερβολή;
Κλίνω στο 71 αλλά θα ήθελα και τον αντίλογο.
Η καραμπίνα έχει ήδη και 10-15 πόντους επιπλέον σκοπευτική γραμμή λόγο βάσης, άρα με 66 εκ. κάννη πάλι βγαίνεις "οφελιμένος"...
Πιστεύω το 66 είναι ιδανικό για καραμπίνες για όλα τα κυνήγια, ούτε μακρύ να εμποδίζει στο περπατητό και κατάλληλα μακρύ για καρτέρι.
 
Καλησπερα.
Μια γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω καινούργιο τοπικ.
Αν είχατε ενα ποζέ με 66 κάνη και θέλατε δεύτερο μια καραμπίνα για λιγότερο recoil και μεγαλύτερη σκοπευτική γραμμή θα πηγαίνατε στα 71 ή στα 76; Πόσοι εχουν 76 και είναι ευχαριστημένοι και βολεύονται; Μήπως ειναι λιγο υπερβολή;
Κλίνω στο 71 αλλά θα ήθελα και τον αντίλογο.
66εκ για γενική χρήση.
71εκ για καρτέρι.
76 εκ για παπια η φασσα στον καμπο.
Αυτά για αερίων,για αδρανείας κόψε πέντε πόντους.
 
Φίλος το πρωί τρακαρε την προεδραρα μας στη Γλυφάδα και του είπε ότι ακόμα γίνεται παιχνίδι και δεν έχει υπογραφει τίποτα. Και να μην ακούμε τον κίτρινο τύπο.
Αρχίζω και αισθάνομαι λίγο Κινέζος....
 
Καλησπέρα στην τρελοπαρέα. Όσο κάνει ζέστη δεν κατεβαίνει εύκολα το φαγητό το μεσημέρι, με το ζόρι τρώω μια σαλάτα.
 
Καλησπέρα στην τρελοπαρέα. Όσο κάνει ζέστη δεν κατεβαίνει εύκολα το φαγητό το μεσημέρι, με το ζόρι τρώω μια σαλάτα.
Μια από τα ίδια Κώστα! Το καλό είναι ότι θέλω να χάσω μερικά κιλά, το κακό είναι ότι έχω πλακωθεί στις μπύρες και δεν πρόκειται... :D
 
Καλησπερα..το μενού είχε παραγαδάκι σημερα..πρωτη μέρα αδειούχος..η συνεχεια στο ανάλογο thread..
Δώσε πόνο φίλε! Και εγώ στην άδειά μου θα προσπαθήσω να πάω βαρκαδοψαρέματα...
 
Ειπαμε να παμε ενα σκοπευτηριο κ σκοτεινιασε ο ουραννος... Κ μετα μου λετε οτι δεν ξερετε ποιος ειναι ο γκαντεμης... .hit. Ψηλο παλικαρακι να παιξουμε κανα τζοκερ παρεουλα....buy buy..sarcastic.
Θωμα 71 ποντους... τελος... ;)
 
Καλησπερίζω τα φιλαράκια.
Μόλις επέστρεψα απο το αεροδρόμιο όπου πήγα την αλεπού με το αλεπουδάκι που πετάνε για Αλεξανδρούπολη.
Η πτήση πήγε 3 ώρες πίσω λόγω στάσης εργασίας των ελεγκτών και αφού τους άφησα γιατί θα φεύγανε μόλις έφτασε σπίτι μου τηλεφωνήσανε πως τελικά ακόμη η πτήση δεν έγινε και θα πάει ακόμη πιο πίσω.
Ποιός παλιόπουστας τους γκαντέμιασε ;
.xm.
 
καλησπέρα σας :)
Μια από τα ίδια Κώστα! Το καλό είναι ότι θέλω να χάσω μερικά κιλά, το κακό είναι ότι έχω πλακωθεί στις μπύρες και δεν πρόκειται... :D
κι εγώ Βασίλη πρέπει να προσέξω γιατί έχασα 3-4 κιλά τώρα με τις ζέστες
θα φροντίσω στην άδεια να τα πάρω πίσω .yelling.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top