Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα και από μένα από τον κόλπο του Μαλιακου ή αλλιώς την μάνα της τσιχλας... :-)
Πίνω καφέ με θέα τα Λιχαδονησια.
Είχαμε μια αλλαγή στο πρόγραμμα, της τελευταίας στιγμής και δεν πήγα με τον Πανουτσο για ατιθασα τορτορια κ αγριοπιτσουνα :-)
 
Καλημέρα και από μένα από τον κόλπο του Μαλιακου ή αλλιώς την μάνα της τσιχλας... :)
Πίνω καφέ με θέα τα Λιχαδονησια.
Είχαμε μια αλλαγή στο πρόγραμμα, της τελευταίας στιγμής και δεν πήγα με τον Πανουτσο για ατιθασα τορτορια κ αγριοπιτσουνα :)

Καλύτερα που έκατσες εκεί φίλε δεν έχασες και τπτ..
 
καλημέρα παρεούλα :)

Είχαμε μια αλλαγή στο πρόγραμμα, της τελευταίας στιγμής και δεν πήγα με τον Πανουτσο για ατιθασα τορτορια κ αγριοπιτσουνα :)
να σαι καλά που μου τον φόρτωσες .yel.
περάσαμε όμως ωραία με κουβεντούλα καφέ μια καρακάξα και ένα τρυγόνι που δεν το πρόλαβε ο κος Πάνος να το τουφεκίσει όπως θα ήθελε διότι ήτο σίφουνας
3 αγριοπερίστερα πέρασαν σχετικά κοντά αλλά μας έβαλαν ανάμεσα μας κάποιες ελιές :):)
 
1mFNeuI.png

Κεράστε τον @BeReT ένα αλμυρό φυστίκι να ισιώσει .crying smile..vah..ban.

Να ξέρεις στην έχω στημένη στην γωνία...buy.
 
  • Like
Reactions: DrV
Καλημέρα και από μένα από τον κόλπο του Μαλιακου ή αλλιώς την μάνα της τσιχλας... :)
Πίνω καφέ με θέα τα Λιχαδονησια.
Είχαμε μια αλλαγή στο πρόγραμμα, της τελευταίας στιγμής και δεν πήγα με τον Πανουτσο για ατιθασα τορτορια κ αγριοπιτσουνα :)
Βρήκες τρυγονοκαρτερο κάτω από καμμια κεραία;
 
καλημέρα παρεούλα :)


να σαι καλά που μου τον φόρτωσες .yel.
περάσαμε όμως ωραία με κουβεντούλα καφέ μια καρακάξα και ένα τρυγόνι που δεν το πρόλαβε ο κος Πάνος να το τουφεκίσει όπως θα ήθελε διότι ήτο σίφουνας
3 αγριοπερίστερα πέρασαν σχετικά κοντά αλλά μας έβαλαν ανάμεσα μας κάποιες ελιές :):)
Η κουβέντα κλείνει δύο σπίτια έλεγαν και δεν είχαν άδικο.
Το λέγανε για τις κουτσομπολες νοικοκυρές που τους καιγοταν το φαγητό όταν ξεχνιοντουσαν από την κουβέντα.
 
Όχι, καλεσμένοι ήμασταν για μονοήμερο και επειδή περνάγαμε καλά, κάτσαμε και σήμερα.
 
  • Like
Reactions: jnp
Καλησπέρα αγόρια. Μόλις επέστρεψα απο το σκοπευτήριο. Ρίξαμε τις πουλες μας και χαλαρωσαμε με ωραίες βολές καιτο χαβαλέ μας. Σημερα δεν εχει μπανακι (ευτηχως) .sarcastic. γιατι χθες το ξενυχτησαμε και ο πιτσιρίκος βαριεται. Καλη συνεχεια σε ολους.
 
Καλημέρα και πάλι από τα Δυτικά της χώρας.......διώχτε με, δε φεύγω να γυρίσω στα τσιμέντα.......
Καλημέρα σε όλους! Μπιλ έλα στα τσιμέντα και να σκέφτεσαι τι χειμώνας έρχεται φίλε! Θα γράψουμε ιστορία πάλι σαν χώρα και επίσης θα πάμε να φάμε και καμία μπεκατσούλα πάλι! ;)
 
Καλησπέρα αγόρια. Μόλις επέστρεψα απο το σκοπευτήριο. Ρίξαμε τις πουλες μας και χαλαρωσαμε με ωραίες βολές καιτο χαβαλέ μας. Σημερα δεν εχει μπανακι (ευτηχως) .sarcastic. γιατι χθες το ξενυχτησαμε και ο πιτσιρίκος βαριεται. Καλη συνεχεια σε ολους.
Γιάννη ρίξε και καμία και με την 16αρα να μας πεις εντυπωσεις :);)
 
Γιάννη ρίξε και καμία και με την 16αρα να μας πεις εντυπωσεις :);)
Καλησπερα Τάσο. Εριξα φιλε την πρωτη πουλα σε μπηχτες,μακρινες και ντουμπλεδες, επεσε πολλη γελιο γιατι μου ελεγαν τα παιδια κατι για πασσαλους,σκουποξυλα και τα σχετικα πειράγματα, μολις ομως βγηκα απο τη πουλα με 23/25 καποιοι πηραν "υπογλωσια" .ha ha ha..sarcastic..sarcastic. τα κοντινα φιλε στα 20 μετρα περιπου τα "καπνιζε". Αστα επεσε πολλή γελιο.
 
Καλησπερα Τάσο. Εριξα φιλε την πρωτη πουλα σε μπηχτες,μακρινες και ντουμπλεδες, επεσε πολλη γελιο γιατι μου ελεγαν τα παιδια κατι για πασσαλους,σκουποξυλα και τα σχετικα πειράγματα, μολις ομως βγηκα απο τη πουλα με 23/25 καποιοι πηραν "υπογλωσια" .ha ha ha..sarcastic..sarcastic. τα κοντινα φιλε στα 20 μετρα περιπου τα "καπνιζε". Αστα επεσε πολλή γελιο.
Καλησπερα Γιαννη.Χα Χα Χα Χα Χα!!! ΑκουΠασσάλους και σκουποξυλα!!
Μην τους ακούς μια χαρά τουφέκι είναι..εξάλλου το απόδειξε και κυνηγετικά και σκοπευτικα;) Πως και δεν πηγές καμια βόλτα το πρωί?μάλλον περιμένεις και συ τα περάσματα..Άντε να δούμε...xm.
 
Καλησπερα Γιαννη.Χα Χα Χα Χα Χα!!! ΑκουΠασσάλους και σκουποξυλα!!
Μην τους ακούς μια χαρά τουφέκι είναι..εξάλλου το απόδειξε και κυνηγετικά και σκοπευτικα;) Πως και δεν πηγές καμια βόλτα το πρωί?μάλλον περιμένεις και συ τα περάσματα..Άντε να δούμε...xm.
Τα τελευταία 5-6 χρόνια Τάσο σπάνια πηγαίνω στα Σεπτεμβριανά περάσματα,λίγο ή δουλειά, λίγο να βγάλω τα σκυλακια, λίγο και ή οικογένεια. Πρέπει να πηγαίνεις κάθε μέρα, τα πουλιά δε περνάνε μόνο Κυριακές. Εξάλλου τοσα χρόνια πριν ήμουν σχεδόν σε καθημερινή βάση, έχω κάψει βενζίνες για δύο ζωές .sarcastic.. Τα περάσματα θέλουν ελεύθερο χρόνο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top