Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λεβεντης ο Μπαρμπας παντα τετοια .congrats..congrats.
Γιαννη αν μπορεις και σε ακουσει κιολας γιατι δεν και πολλες συμβουλες :D
ενημερωσε τον να φοραει πορτοκαλι γιλεκο και για την ασφαλεια του αλλα και να μην τον ζωγραφισουν ειναι κριμα ;)
Κωστα σε ευχαριστω! Παραδοξος ακουει γενικα..ειναι ανοιχτομυαλος! Θα του παω εγω καπελο η γιλεκο πορτοκαλι και θα το φοραει σιγουρα.η επομενη φωτο την νεα σεζον θα ειναι με το μπαρμπα να φοραει καπελο η γιλεκο πορτοκαλι!
 
Δεν νομίζω....Τα αποτελέσματα αλλά μας λένε...buy.
Τασο εχει τρομερη εμπειρια σε τουφεκιες λαγου.τον εχω δει πολλες φορες να σκοτωνει λαγο.απλα τον βλεπει θαμπα οχι ολοκαθαρα.εχει χειρουργηθει τελευταια στα ματια.
 
Τασο εχει τρομερη εμπειρια σε τουφεκιες λαγου.τον εχω δει πολλες φορες να σκοτωνει λαγο.
Πως σημαδεύει Γιάννη ξέρεις?
Όλοι οι παλιοί λαγαδες(αλλά και οι νεότεροι) που εχω ρωτήσει δεν ήξεραν τι θα πει διοφθαλμη..
Ρωτάω μήπως αποτελεί εξαίρεση!!
 
Γιωργο αυτο ευχομαι και εγω ! Μακαρι να τυχει καποιος απο εσας εδω καποια μερα να παμε να τον γνωρισετε..στην πλατεια του χωριου στο πιο γραφικο σημειο στη φυσικη βρυση με πλατανια γυρω-γυρω εχει ενα μικρο ταβερνακι,που προσφερει οτι πιο παραδοσιακο εχει η Κρητη! Ευριπιδη-Στελιο-Βικτωρα εσεις που ειστε κοντά κανονιστε καμια μερα!
 
Πως σημαδεύει Γιάννη ξέρεις?
Όλοι οι παλιοί λαγαδες(αλλά και οι νεότεροι) που εχω ρωτήσει δεν ήξεραν τι θα πει διοφθαλμη..
Ρωτάω μήπως αποτελεί εξαίρεση!!
Ειναι πολυ μπροστα σου λεω...ολη την ριγα την εχει ζωγραφισει με μπογια κατασπρη..λογικα θα κλεινει ματι.αλλα θα τον ρωτησω δεν ξερω ακριβως.οταν ειδα βαμμενη τη ριγα ασπρη πριν χρονια απορησα..λεω κοιτα πατεντες ο μπαρμπας..
 
Ειναι πολυ μπροστα σου λεω...ολη την ριγα την εχει ζωγραφισει με μπογια κατασπρη..λογικα θα κλεινει ματι.αλλα θα τον ρωτησω δεν ξερω ακριβως.οταν ειδα βαμμενη τη ριγα ασπρη πριν χρονια απορησα..λεω κοιτα πατεντες ο μπαρμπας..
.well done..well done..well done..well done..well done..well done..well done..well done.
 
67phud.jpg


του τοπα οτη το καπνησμα βλαπτη αλα δεν μακουσε
 
Κ
Χρύσανθε σε ευχαριστω για τα καλα λογια! Ο μπάρμπας εχει σοβαρό προβλημα και με την όραση και με τα ποδια του,κοντεύει 80 χρ,αλλα δεν το βάζει κατω..ηταν αντράρα στα νιάτα του εχει περασει κακουχίες δεν μασάει ευκολα.. εχει μεγάλο παθος δεν θα σταματήσει ποτε το κυνηγι..μονο αν ειναι εντελώς κατάκοιτος..εισαι λαγόκυνηγος και καταλαβαινεις τι παει να πει παθος λαγοκυνηγου..πραγματικα ο λαγός παθιάζει πολυ το βλεπω αυτο σε λαγό κυνηγούς εδω.
Καταλαβαίνω κ πολυ φιλε μου.
Δυστυχώς κάποιοι ομως εχουν αναγάγει το πάθος- μεράκι σε αρρωστια καταστροφής.
Ο μπάρμπας αγαπα τον λαγο.
Τον πονει.
Τον εκτιμα.
Δεν τον κυνηγα μπαμπεσικα.
Κάποιοι ομως το κυνηγανε νυκτα με τ αυτοκινητο κ προβολεις.
Με τις θηλιες με τα υποβρυχια( παγιδες).
Αυτοι εχουν μανια ξαταστροφης.
Δεν είναι λαγοκυνηγοι.
Κ ας κομπιαζουν ταχα πως είναι.
Ανικσνοι είναι να τον κυνηγήσουν κ δεν έχουν τσ αρχιδια να ψαξουν να τον βρουν.
Οπως τους μηχανακηδες στα ορτυκια κ τους καρτεριτζιδες στις μπικατσες.

Τα κυνηγια που αγάπησα είναι ο λαγός η μπεκάτσα κ το ορτυκι.
Την μπεκατσα την εκοψα....εχω πολυ λιγες εξορμησεις πλεον κ δεν τις αφιερώνω καθολου σχεδόν χρονο αφού συμπεφτει με τον λαγο.
Το ορτυκι ομως κ τον λαγο με τιποτε.
Τα χω στην καρδιά μου.

Θα θελα σαν τρελος να βρεθουμε στην ταβέρνα του μπαρμπα.
Ειχα ερθει πριν τρια χρονια χανια 3 μερες αλλα τοτε δυστυχώς δεν ηξερα κανενα σας.....

Γιαννη κ... σε παω πολύ γιατί εχεις το μερακκι μου με τα πλαγιοκαννα.
Ολα τα κανεις με αυτό το οπλο κ περνεις αλλη χαρα να το χεις στα χερια σου.
Κ ας με βλεπουν υποτιμιτικα κατι ''τρανοι'' στο κυνηγοτοπο κ το σκοπευτήριο άμα παω.
Οταν δουν την τουμπα κ την σκονη η φατσα τους ειναι ολα τα λεφτά :-D
 
Καλο μεσημερι! Χρυσανθε συμφωνω σε ολα που λες! Εννοειται αν ξαναρθεις μην διστασεις να μου το πεις! Πριν δυο χρονια ειχε ερθει ο Αγγελος ο Αβρααμ απο τους καλυτερους Κυπριους στο sporting και καναμε παρεακι! Τωρα στην Ιταλια εκανε 167/200! Και αλλη μια φωτο με τον τελευταιο λαγο της περυσινης σεζον..μια ομορφη λαγινα..μου πεταχτηκε ενω κυνηγουσα τσιχλες..ειχε βρεξει και μετα εβγαλε ηλιο..καθοταν κατω απο μια ελια διπλα απο το πυκνο..βγηκε για να λιαστει..με αιφνιδιασε η πρωτη τουφεκια ηταν αλλου για αλλου..με την δευτερη επεσε..10αρια διασπορας παρακαλω (lampro classic)..σε πρωτο πλανο η beretta a304..
m024EXh.jpg
 
Κ

Καταλαβαίνω κ πολυ φιλε μου.
Δυστυχώς κάποιοι ομως εχουν αναγάγει το πάθος- μεράκι σε αρρωστια καταστροφής.
Ο μπάρμπας αγαπα τον λαγο.
Τον πονει.
Τον εκτιμα.
Δεν τον κυνηγα μπαμπεσικα.
Κάποιοι ομως το κυνηγανε νυκτα με τ αυτοκινητο κ προβολεις.
Με τις θηλιες με τα υποβρυχια( παγιδες).
Αυτοι εχουν μανια ξαταστροφης.
Δεν είναι λαγοκυνηγοι.
Κ ας κομπιαζουν ταχα πως είναι.
Ανικσνοι είναι να τον κυνηγήσουν κ δεν έχουν τσ αρχιδια να ψαξουν να τον βρουν.
Οπως τους μηχανακηδες στα ορτυκια κ τους καρτεριτζιδες στις μπικατσες.

Τα κυνηγια που αγάπησα είναι ο λαγός η μπεκάτσα κ το ορτυκι.
Την μπεκατσα την εκοψα....εχω πολυ λιγες εξορμησεις πλεον κ δεν τις αφιερώνω καθολου σχεδόν χρονο αφού συμπεφτει με τον λαγο.
Το ορτυκι ομως κ τον λαγο με τιποτε.
Τα χω στην καρδιά μου.

Θα θελα σαν τρελος να βρεθουμε στην ταβέρνα του μπαρμπα.
Ειχα ερθει πριν τρια χρονια χανια 3 μερες αλλα τοτε δυστυχώς δεν ηξερα κανενα σας.....

Γιαννη κ... σε παω πολύ γιατί εχεις το μερακκι μου με τα πλαγιοκαννα.
Ολα τα κανεις με αυτό το οπλο κ περνεις αλλη χαρα να το χεις στα χερια σου.
Κ ας με βλεπουν υποτιμιτικα κατι ''τρανοι'' στο κυνηγοτοπο κ το σκοπευτήριο άμα παω.
Οταν δουν την τουμπα κ την σκονη η φατσα τους ειναι ολα τα λεφτά :-D
ακρηβος αυτο φηλε.οταν πετιετε αυτο το πατ η διοξη και η τουφεκια η τουμπα και η μυρουδια του χαρτινου καληκα μεσα στην πρωηνη δροσουλα δεν πληρονοντε.φετος που θα κυνηγησο και με το κοκορωτουφεκο αλο οπλο στον λαγο δεν ξαναπερνο.σκετη απολαυση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top