Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ γιατί νομίζω ότι θες μπιφτέκια πρόβεια,δύο τηγανιες πατάτες με κοκκινιστό και ρακόμελο?
Με όποιον κάθεσαι να φας του φτιάχνεις και φάκελο με τις προτιμήσεις του μετά ρε Κούλη της γαστρονομίας;

Εθνική Υπηρεσία Περιδρομιάζματος
Πρώτος διοικητής
Όνομα:Αλέξανδρος........
Κωδική ονομασία:Άλεξ 37
 
Λένε ότι ήταν 110 κιλά και τον σκότωσαν πολύ παλιά στη γεωργία.
Αν είναι αλήθεια.
View attachment 62439
Χαζομάρες. Όλοι γνωρίζουν ότι πρόκειται για τυπικό λαγό από την περιοχή της Τρανσυλβανίας.
Πάνω στις σκάλες είναι δύο θείοι μου και εγώ κρατάω το σχοινί.:p
 
Ευχαριστώ παιδιά - δύο ραγισμένα παΐδια επειδή προσγειώθηκα πάνω στο μεταλλικό παγούρι που κουβαλούσα στην αριστερή τσέπη του μπουφάν. Το παγούρι έγινε διδιάστατο.
Αλλά, ότι δεν με σκοτώνει με κάνει δυνατότερο:cool:

BTW, το μόνο κακό με το χάρτινο Waidmannsheil είναι πως δεν μπορείς να το ξαναγεμίσεις... νομίζω.
Περαστικα και προσοχή …
Εγώ δεν έχω φορέσει αρβύλα ακόμη που δεν γλιστράει πάνω στην βρεγμένη πέτρα !!!!
 
Περαστικα και προσοχή …
Εγώ δεν έχω φορέσει αρβύλα ακόμη που δεν γλιστράει πάνω στην βρεγμένη πέτρα !!!!
Αγγελε ειχα τα magnum desert για 10 χρονια...κυριολεκτικα ειχα μεινει αφωνος για την αντιολισθητικη τους σολα ακομα και σε βρεγμενη πετρα (εξαιρετικα σπανια ειχα μικρα γλυστριματα)...αναγκαστηκα να τα αλλαξω διοτι περυσι εφαγα 2 καλες τουμπες που δεν ειχα φαει ολα τα προηγουμενα χρονια..ειχε αρχισει να μειωνεται το παχος της σολας....τωρα εχω κατι ιταλικα fusion και παταω σαν τη γατα στις πετρες ή τις αποφευγω..καμια σχεση η αμερικανικη με την ιταλικη σολα...
 
Αγγελε ειχα τα magnum desert για 10 χρονια...κυριολεκτικα ειχα μεινει αφωνος για την αντιολισθητικη τους σολα ακομα και σε βρεγμενη πετρα (εξαιρετικα σπανια ειχα μικρα γλυστριματα)...αναγκαστηκα να τα αλλαξω διοτι περυσι εφαγα 2 καλες τουμπες που δεν ειχα φαει ολα τα προηγουμενα χρονια..ειχε αρχισει να μειωνεται το παχος της σολας....τωρα εχω κατι ιταλικα fusion και παταω σαν τη γατα στις πετρες ή τις αποφευγω..καμια σχεση η αμερικανικη με την ιταλικη σολα...
Οι αμερικανοί είναι στον εξοπλισμό μανούλες είναι αλήθεια …
Εγώ εχθές όσες φορές πάτησα πάνω σε πέτρα βρεγμένη γλίστρισε και τα παπούτσια είναι σχεδόν καινούργια και από τα κορυφαία του χώρου …
 
Αγγελε ειχα τα magnum desert για 10 χρονια...κυριολεκτικα ειχα μεινει αφωνος για την αντιολισθητικη τους σολα ακομα και σε βρεγμενη πετρα (εξαιρετικα σπανια ειχα μικρα γλυστριματα)...αναγκαστηκα να τα αλλαξω διοτι περυσι εφαγα 2 καλες τουμπες που δεν ειχα φαει ολα τα προηγουμενα χρονια..ειχε αρχισει να μειωνεται το παχος της σολας....τωρα εχω κατι ιταλικα fusion και παταω σαν τη γατα στις πετρες ή τις αποφευγω..καμια σχεση η αμερικανικη με την ιταλικη σολα...
Desert = έρημος:oops: Εγώ άμα διάβαζα τ' όνομά τους δεν θα τα αγόραζα:D

Στο γλύστρημα φόραγα τα άρβυλα του ελληνικού στρατού, τα οποία και φορούσα επίσης πριν λίγες μέρες όταν επισκεύαζα μια παλιά κεραμοσκεπή χωρίς πρόβλημα! Επειδή έχει μείνει ακόμα ένα κομμάτι της σκεπής που πρέπει να αλλάχθούν τα κεραμίδια, θα βάλω μάλλον κάτι σαν αυτο:
Steigeisen-0-116671898_m.jpg


Κάνουν για πάγο, βράχο και σκαρφάλωμα στα δέντρα (με πλευρικές ακίδες)!

FR: Crampons pour randonnées en montagne
DE: Stegeisen für Bergtouren
EN: crampons for mountain hikes
EL: ?????
 
Last edited:
Ξερεις φηλε γιατη μαρεσης πολη??? Εισε νεος παραδοσιακος,ξερεις να χερεσε το κυνηγι αδρεναλινη φουλ,και ζεις τη καθε στηγμη οπως σε βλεπο.μπραβο σηνεχισε ετσει σου βγαζο το καπελο

Να σαι καλά φίλε μου ότι καλύτερο εύχομαι από καρδιάς και για σένα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top