Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
γιασας παιδεςςςς αλο ενα ωμορφω λαγοκυνηγι και σημερα,,,, ,με το που αμωλησαμε στο τεταρτο τα σκυλια τον σηκωσανεεεε και αρχησε μια ωμορφη καταδιωξη βγαζωνταστονα τελικα στον παππου της παρεαςμας, και με ενα τουφεκι στα μουτρα τον κρατησε λιγο στραπατσαρισμενω.hair.,,,, ο λαγος ητανε ΛΑΓΑΡΟΣΣΣΣΣ,,,,,,, στην πορεια του κυνηγιου αλαζουμε λαγοτοπι και παλη αρχηζη μια τρελη καταδιωξηηηηη που τελικα ητανε ενα μωναχικο ΚΑΠΡΙ και σε ενα,,μωνοπατι μου περασε καμια 15αρια μετρα πισωμουυυυυυυ.hair..hair..hair. ετσι τελειωσε περηπαιτειωδη η μεραμαςςςς.RESPECT.
 
γιασας παιδεςςςς αλο ενα ωμορφω λαγοκυνηγι και σημερα,,,, ,με το που αμωλησαμε στο τεταρτο τα σκυλια τον σηκωσανεεεε και αρχησε μια ωμορφη καταδιωξη βγαζωνταστονα τελικα στον παππου της παρεαςμας, και με ενα τουφεκι στα μουτρα τον κρατησε λιγο στραπατσαρισμενω.hair.,,,, ο λαγος ητανε ΛΑΓΑΡΟΣΣΣΣΣ,,,,,,, στην πορεια του κυνηγιου αλαζουμε λαγοτοπι και παλη αρχηζη μια τρελη καταδιωξηηηηη που τελικα ητανε ενα μωναχικο ΚΑΠΡΙ και σε ενα,,μωνοπατι μου περασε καμια 15αρια μετρα πισωμουυυυυυυ.hair..hair..hair. ετσι τελειωσε περηπαιτειωδη η μεραμαςςςς.RESPECT.
.well done. .shake hands.
 
γιασας παιδεςςςς αλο ενα ωμορφω λαγοκυνηγι και σημερα,,,, ,με το που αμωλησαμε στο τεταρτο τα σκυλια τον σηκωσανεεεε και αρχησε μια ωμορφη καταδιωξη βγαζωνταστονα τελικα στον παππου της παρεαςμας, και με ενα τουφεκι στα μουτρα τον κρατησε λιγο στραπατσαρισμενω.hair.,,,, ο λαγος ητανε ΛΑΓΑΡΟΣΣΣΣΣ,,,,,,, στην πορεια του κυνηγιου αλαζουμε λαγοτοπι και παλη αρχηζη μια τρελη καταδιωξηηηηη που τελικα ητανε ενα μωναχικο ΚΑΠΡΙ και σε ενα,,μωνοπατι μου περασε καμια 15αρια μετρα πισωμουυυυυυυ.hair..hair..hair. ετσι τελειωσε περηπαιτειωδη η μεραμαςςςς.RESPECT.
Ωραίος Σάκη και στα ταιρια του. Και μας φέτος όλο μας γυροφέρνει με τα γουρούνια αλλά δεν θέλει να μας το δώσει
 
Η μεσημεριανή βόλτα είχε... απροσδόκητα αποτελέσματα:)!
Ο συνδυασμός improved modified και b&p classic no 10 μας χάρισαν ακόμη ένα λαγό για φέτος.
Φυσικά το τσιχλοκυνήγι ματαιωθηκε για σήμερα, αφού το λόγο πήρε ένας opinel για το γδάρσιμο του λαγού...

saM39g3.jpg
 
Last edited by a moderator:
Η μεσημεριανή βόλτα είχε... απροσδόκητα αποτελέσματα:)!
Ο συνδυασμός improved modified και b&p classic no 10 μας χάρισαν ακόμη ένα λαγό για φέτος.
Φυσικά το τσιχλοκυνήγι ματαιωθηκε για σήμερα, αφού το λόγο πήρε ένας opinel για το γδάρσιμο του λαγού...
cTYTv

https://imgur.com/a/cTYTv
Bravo Σπύρο!!
Το εργαλείο το βλέπω λασπωμένο και δεν μασά καθόλου!! Ωραίοςςςςςς;);)
 
Και που σαι Σπύρο,
το εργαλείο αυτό γουστάρει τρίχα.. Να το ξέρεις :)
αν σου πω οτι μετά το φυσούσα με το κομφλέρ, θα με πιστέψεις??
ευκαιρία για βαθύ καθάρισμα.:)
επειδή είδα εχεις και εσυ bellmonte μηπως κατάφερες να ξεβιδωσεις την αποθήκη? έχει loctite στα πασα ?
 
αν σου πω οτι μετά το φυσούσα με το κομφλέρ, θα με πιστέψεις??
ευκαιρία για βαθύ καθάρισμα.:)
επειδή είδα εχεις και εσυ bellmonte μηπως κατάφερες να ξεβιδωσεις την αποθήκη? έχει loctite στα πασα ?
Οχι την αποθηκη δεν την ανοιξα. Καθαριζω καννη, κλείστρο και σκανδαλοθηκη μονο.
 
Eυχαριστω την παρεα μου σημερα στη βοιωτια στη σημερινη μας εξορμηση, και την βοηθεια να ανεβει η παραπανω φωτο και ειδικα τον Μακαρο, τον πατσαβουρακια και τον Χρησταρα που για πρωτη φορα βγαινω με θηραμα.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΥΡΙΟΙ .
Εκ μέρους του φίλου @leonidas

image-0-02-04-7219ec1155a4ddfc674486b879bcb91928a5d2f8e204825b9f.jpg

Μπράβο Λεωνίδα! .well done.
 
Εκ μέρους του φίλου @leonidas

image-0-02-04-7219ec1155a4ddfc674486b879bcb91928a5d2f8e204825b9f.jpg

Μπράβο Λεωνίδα! .well done.
Μπραβο Λεωνιδα! Φαντάζομαι θα τον χτυπήσες με τσιχλόφυσεκα,αφού κυνηγούσες τσίχλες! Μου έχει τύχει και εμένα και είναι πραγματικά ωραία εμπειρία από το πουθενά ενώ κυνηγάς τσίχλες να χτύπας λαγό...κάθε χρόνο παίρνω 1-2 στα περπατητα τσίχλας,συνήθως μου πετάγονται από τα πόδια ενώ περπατάω..πέρυσι πήρα ένα με lambro classic διασποράς Ν10..αυτά και όχι μόνο,είναι τα τυχερά του περπατητου τσίχλας που το θεωρώ ένα από τα καλύτερα και πιο αθλητικά κυνήγια!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top