Οι κήποι μας Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι το είδα αλλά δεν λένε τίποτα για φυλλοκνιστη.Μιλάνε για μελιγκρα και τετρανυχο.
Είσαι σίγουρος ότι έκανε δουλειά;
 
Δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό, πριν ένα μήνα τα ράντισα κ βλέπω ότι τα νέα πράσινα φυλλαράκια μεγαλώνουν χωρίς το γνωστό πρόβλημα. Μπορεί να είναι τυχαίο.
 
Νερό,πράσινο σαπούνι σκόνη,καθαρό οινόπνευμα,γκουγκλαρισε το.
απλά τα έπλυνες όπως λέει κι ο Γιάννης,παρακάτω αυτό το σκεύασμα δεν πιάνει τον φυλλοκνίστη
Ναι το είδα αλλά δεν λένε τίποτα για φυλλοκνιστη.Μιλάνε για μελιγκρα και τετρανυχο.
Είσαι σίγουρος ότι έκανε δουλειά;
 
Και εγω ετσι νομιζω ,γιατι το σκουληκι του φυλλοκνιστη ειναι μεσα στο φυλλο
και δεν ξεπλενεται οπως τα εντομα στο εξωτερικο του φυλλου.
 
Με κάνατε και πήγα και τα κοίταξα, φυλλοκνίστης πλέον δεν φαίνεται στα νέα φύλλα τα οποία μάλιστα μεγαλώνουν κανονικά. Μέχρι τώρα με το που φύτρωναν, τα πετσόκοβε. Το μόνο που βλέπω τώρα στα μεγάλα νέα φύλλα είναι κάτι δαγκωματιές αλλά μάλλον πρόκειται για ακρίδα. Δεν αντιλέγω ότι μάλλον πρόκειται για τυχαίο γεγονός. Ίσως να βοήθησε που μείωσα τα ποτίσματα. Θα δείξει ...
 
Ναι έχει ακριδες που τρώνε τα φρέσκα.
Άσε λίγες μέρες ακόμα και μας λες για τα φύλλα.
Εγώ έκανα το λαθος και ποτιζα αρκετά, τώρα το μείωσα.
 
Εδώ και δύο εβδομάδες μπήκαν και τα χειμωνιάτικα...
Λάχανα,μπρόκολα,κουνουπίδια και πράσα.
Το Σ/Κ ήθελα να βάλω και τα μαρούλια αλλά είχε πολύ λάσπη από τις βροχές που έκανε και το ανέβαλα.
γειά σου ρε Γιώργο νοικοκύρη .congrats.
 
Σημερα μπηκαν μπροκολα-κουνουπιδια-σελινο-ανηθος-μαιντανος. Οι πιπεριες ομως και οι μελιτζανες λιγοτερο, κρατανε ακομα, και δινουν παραγωγη, οποτε δεν ξεριζωθηκαν.
.well done.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top