Παλιά φυσίγγια

Το δικό σου έχει ασημί πάφυλα ή κάνω λάθος;
Και μωβίζει τόσο πολύ ή έτσι βγήκε στη φωτογραφία;
οχι χρυσός είναι...δυστηχώς βγαίνουν λίγο σκούρες οι φωτο, είναι λιγο πιο σκούρο κόκκινο απο το δικό σου!
 
Ο πάφυλας γράφει"SMI 12 made in Italy 12" και στο καψύλι πάνω NOC!
061.jpg
 
Μέχρι τότε...

Πότε τα έβγαζε έτσι Τάσο ο αείμνηστος;
Και πατέντα με τετραπλό κολονάτο συγκεντρωτήρα!!

hébergement gratuit d'images
téléchargement de photos
hebergement d image
image gratuite

Όταν έβαλες το ενιαβολο Γιώργο ήθελα να πω για το semi του Στοκα αλλά με προλαβες φίλε, και τα δύο πρέπει να κυκλοφόρησαν την δεκαετία του 90 ,το semi το εριχναν όλοι στο νησί και δεν είχα ακούσει ποτέ παράπονο το πρόλαβα και γω μόνο μια χρονιά, ίσως ένα από τα καλύτερα περδικοφυσιγγα και ήταν το best seller για χρόνια στο νησί. Αργότερα το γέμιζε στον κόκκινο κάλυκα και όλοι είπαν ότι το χάλασε, εγώ συνέχισα να το ρίχνω και δεν είχα παράπονο μέχρι που έβαλα μυαλό και κατέβηκα σε λιγότερα γραμμάρια.
 
Εδω θα σε γελασω...Για παλιο δεν φαίνεται..
Να ξερεις παντως οτι τα τελευταια χρονια ο στοκας γεμιζε οπου εβρισκε..
Πχ το max 32 το γεμιζε και σε γαλαζιο ημιδιαφανη καλυκα,και το max 40 σε κοκκινο καλυκα!!
Μέχρι τα τέλη του 90 γεμιζοταν σε τέτοιους κάλυκες και ήταν σταθερά και αξιόπιστα φυσίγγια μετά το 2000 άρχισε να γεμίζει τα πιο πολλά σε κόκκινους κάλυκες και μετά από κάποια χρόνια άρχισαν τα παράπονα για τα φυσίγγια του.
Βρήκα μερικά παλιά περιοδικά που έχω και η διαφήμιση είναι από το 2005.

picture host

Αργότερα σε αυτή την διαφήμιση το 2012 λέει και μόνος του ότι θα αναβαθμιζε τα προϊόντα του , κυκλοφόρησε μάλιστα και το επιτυχημένο S32 αλλά σε δίπλα νούμερα.

image uploading
 
Βγάλε πιο πολλές και καθαρές φωτογραφίες και από τον πάφυλα, εάν μπορείς φίλε!!
Μας έβαλες τα γυαλιά πάντως!! Μπράβο!!!
Θα προσπαθήσω! ...το κακό είναι οτι δεν ξέρω τόσες πολλές ΄πληροφορίες σαν εσάς...τα φυσιγγια απλά έτυχε και τα βρήκα....εγώ σας βγάζω το καπέλο για τις γνωσεις που έχετε .RESPECT.!
 
Back
Top