Παλιά φυσίγγια

Προσεξε λεπτομερεια στον παφυλα.
Σε όλα τα παλιά χάρτινα οι πάφιλες είναι έργα τέχνης, όχι μόνο να ξεχωρίζει το κουτί και το χαρτόνι του κάλυκα αλλά να ξεχωρίζουμε και στον πάφιλα!! όπου η ποιότητα τους φαίνεται παρασάγγας !!

Πολυ ωραιο φυσιγγι. Οταν τα ειχα αγορασει εγραφαν "Maionchi Italy" στο μεταλλο τους, επειτα ισως αλλαξαν to headstamp. Απο τα ελαχιστα που μου αρεσαν με διβασικη, ισως λογω παραδοσιακων υλικων.

Τώρα το βγάζει η NSI με τα αντίστοιχα λογότυπα!
 
ELEY- GOLDEN WING της τότε MAIONCHI - AMARCORD 20cal της CHEDDITE





Σειρά της θρυλικής REMINGTON σε cal12-cal16-cal20 χάρτινα και πλαστικά, απλά-magnum-supermagnum!!






Με αρωστησες με αυτά τα εικοσαρια, cheddite χάρτινο σαν πρώτο στην πέρδικα στην δικαννια, το remington το βυσινι έργο τέχνης, όλη η σειρά nitro τής remington έβγαινε έτσι με βερνικι στο αστεράκι και στο καψούλι πλήρης αδιαβροχοποιηση για φυσίγγια ειδικών αποστολών. Τα Holland Holland είναι ακόμα στην παραγωγή νομίζω τα βγάζει η εγγλεζικη Hull σε δύο τύπους 28γρ με συγκεντρωτήρα και 24γρ με μάλλινη.
 
Με αρωστησες με αυτά τα εικοσαρια, cheddite χάρτινο σαν πρώτο στην πέρδικα στην δικαννια, το remington το βυσινι έργο τέχνης, όλη η σειρά nitro τής remington έβγαινε έτσι με βερνικι στο αστεράκι και στο καψούλι πλήρης αδιαβροχοποιηση για φυσίγγια ειδικών αποστολών. Τα Holland Holland είναι ακόμα στην παραγωγή νομίζω τα βγάζει η εγγλεζικη Hull σε δύο τύπους 28γρ με συγκεντρωτήρα και 24γρ με μάλλινη.

Το 20άρι της cheddite πρέπει να βγαίνει ακόμα! Το αγόρασα πρω διετίας για την συλλογή.
Τα Holland τα έριξα το Μάρτη και όπως είπες τα βγάζει η Hull
Κυνηγάω και εγώ με 20άρι την πέρδικα! Απόλαυση..
 
Το 20άρι της cheddite πρέπει να βγαίνει ακόμα! Το αγόρασα πρω διετίας για την συλλογή.
Τα Holland τα έριξα το Μάρτη και όπως είπες τα βγάζει η Hull
Κυνηγάω και εγώ με 20άρι την πέρδικα! Απόλαυση..
Έ'''''"""" Εσυ είσαι δικός μου άνθρωπος τι μου κρυβεσαι τόσο καιρό γρήγορα στο θέμα cal 20 και εξομολογησου όπλο ,φυσίγγια .
 
Back
Top