Παλιά φυσίγγια

μια και το μονο οπλο που εχω μαγνουμ ειναι η καραμπινα που σπανια κυνηγαω , ουτε παπια κυνηγαω , οποτε δεχουμε ανταλαγη ολα η τιποτα , τα ειχα παρει παλια σε τημη ευκεριας απο εναν ηλικιομενο φιλο που βγηκε σε συνταξη
 
Μην τα σφαζεις, θα παθει κανα εμφραγμα ο Γιωργος... .sarcastic.
Δύο υπογλώσσια έχω πάρει μέχρι τώρα με 'σας που έμπλεξα!!!.sarcastic.
Φίλε Θεόφραστε ότι gevelot δε θες το παίρνει ο παλιατζής!
Τέτοια δεν έχω ρε φίλε!
Στείλε μου ένα εάν δε σου κάνει κόπο από τα όρθια.
 
μια και το μονο οπλο που εχω μαγνουμ ειναι η καραμπινα που σπανια κυνηγαω , ουτε παπια κυνηγαω , οποτε δεχουμε ανταλαγη ολα η τιποτα , τα ειχα παρει παλια σε τημη ευκεριας απο εναν ηλικιομενο φιλο που βγηκε σε συνταξη
Άσε μου ένα φίλε Νίκο και πάρε τα υπόλοιπα!
 
κυνηγαω με τα δυκανα μου που ειναι απλα , αναγκαστηκα καμια φορα περνω την καραμπινα που ειναι 3 ιντσον για να ρηχνω και τα βαρια που το βαζω 3 φθσιγγιο στης περδικες που τα ξαναφερνο πησω γιατι συνηθως ρηχνω μια τουφεκια και σπανια δευτερη
 
Δύο υπογλώσσια έχω πάρει μέχρι τώρα με 'σας που έμπλεξα!!!.sarcastic.
Φίλε Θεόφραστε ότι gevelot δε θες το παίρνει ο παλιατζής!
Τέτοια δεν έχω ρε φίλε!
Στείλε μου ένα εάν δε σου κάνει κόπο από τα όρθια.
Καλα στο τσακ το γλυτωσες, άφησα 3 για να τα θυμάμαι εβαλα χερι και στα όρθια οπως καταλαβες. Να σου δώσω 1-2 συγουρα θα τα αξιοποιήσει καλύτερα εγω θέλω να κρατήσω ένα
 
Κοιτα Θεο η φωτογραφια στα Πυρκαλακια δεν φαινεται αλλα η πυριτιδα πρεπει να ειναι ΜΒ36, απο αυτα που ξερω εγω ομως, οχι απο αυτα που βλεπω... Αν βαλεις μια πιο καθαρη θα σου πουμε σιγουρα...
 
.hair.....sarcastic....Αυτά ας τα σφάξει, εγώ εκείνα που έπρεπε τα τσίμπησα. Όχι ότι δεν ανησυχώ και γω αλλά εκείνο το magnum το Rem με το buffer και τα 46gr n.4 πονάει η καρδιά μου να το πετάξω. Άσε που είναι με σύντηξη, οπότε νερό δεν φάνηκε να έχουν πάρει μέσα. :cool:
Θα δούμε, το πολύ πολύ να ρίξω ένα για δοκιμή και να κοιτάω από την άλλη.

Κοιτα να μαζευουμε ελατηριακια, βιδακια κ ψιψιψψινια μεθαυριο... .hair.
 
Κοιτα Θεο η φωτογραφια στα Πυρκαλακια δεν φαινεται αλλα η πυριτιδα πρεπει να ειναι ΜΒ36, απο αυτα που ξερω εγω ομως, οχι απο αυτα που βλεπω... Αν βαλεις μια πιο καθαρη θα σου πουμε σιγουρα...
Η ΠΥΡ.ΚΑΛ,γεμιζε τις ΜΒ.Αυτη μπορει να ειναι η 209,νομιζω ετσι λεγοταν η αυτη που αντικατασταθηκε απο τη σημερινη ΜΒ 36.
 
Οσο αφορα το "λουκι"περιμετρικα της πατουρας του καλυκα,για αμορτισερ μου κανει.Δεν θυμαμαι να εχω ριξει φυσιγγι με τετοιο παφυλα.Οποιος εχει χρησιμοποιησει μπορει να μας διαφωτισει για την κατασταση του καλυκα,μετα την πυροδοτηση.Αν ερχεται "προσωπο" το μεταλλο της βασης,μαλλον εκει παραπεμπει.Δινει "ανασα" και προσθετο χωρο....
 
Οσο αφορα το "λουκι"περιμετρικα της πατουρας του καλυκα,για αμορτισερ μου κανει.Δεν θυμαμαι να εχω ριξει φυσιγγι με τετοιο παφυλα.Οποιος εχει χρησιμοποιησει μπορει να μας διαφωτισει για την κατασταση του καλυκα,μετα την πυροδοτηση.Αν ερχεται "προσωπο" το μεταλλο της βασης,μαλλον εκει παραπεμπει.Δινει "ανασα" και προσθετο χωρο....
Και εμένα μου φάνηκε σαν πρώιμος gordon
 
Back
Top