Παρουσίαση Φυσιγγίων

Όχι Λάμπη!!! Αυτή η τότε gm3 είχε μέσα και κάποιους κόκκινους κόκκους ,λίγους ,όπως η granular και στο Άρτεμις την γέμιζαν αν δε κάνω λάθος 1,75x34 με καψουλι 686
Το αρτεμις το ειχα βρει 1.50×34 No7 gm3....385m/s εγραφε το χαρτακι μεσα στο κουτι.
 
καλησπερα παιδια, επειδη ειμαι νεος κυνηγος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το καλυτερο φυσιγγι σε τσιχλα και φασσα. Ευχαριστω πολυ.
Δεν υπάρχει φιλε μου...Αν υπήρχε αυτό θα είχαν κλείσει όλες οι εταιρίες ...Είναι σαν να ρωτάς θέλω να πάρω αμαξι και θέλω να πάρω το καλύτερο...Το τι φυσιγγι κάνει για τον καθένα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
 
καλησπερα παιδια, επειδη ειμαι νεος κυνηγος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το καλυτερο φυσιγγι σε τσιχλα και φασσα. Ευχαριστω πολυ.
Το καλυτερο φυσιγγι ειναι το κοντακι αρχικα...επειτα, ρωτώντας πας στην πολη Χρηστο μου..
 
καλησπερα παιδια, επειδη ειμαι νεος κυνηγος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το καλυτερο φυσιγγι σε τσιχλα και φασσα. Ευχαριστω πολυ.
Το καλύτερο υπόκειται σε μεγάλη υποκειμενικότητα ένα νορμάλ ωραίο φυσιγγακια είναι το lampro A1 32 gr .Για τσίχλες για φάσα είναι ακόμη δυσκολότερη η απάντηση.Αλλα καλό είναι να μην υπερβαίνεις τα 35/36 gr δεν υπάρχει λόγος .
 
καλησπερα παιδια, επειδη ειμαι νεος κυνηγος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το καλυτερο φυσιγγι σε τσιχλα και φασσα. Ευχαριστω πολυ.
Το καλύτερο φυσίγγι είναι αυτό που βολεύει τον καθένα προσωπικά! Είτε από άποψη κατανομής, είτε από εικόνες προσκοπευσης, είτε από λάκτισμα είτε είτε... Εξαρτάται φυσικά από τις συνθήκες που επικρατούν στον κυνηγότοπο (αποστάσεις βολής, καιρός) καθώς και από την... ψυχολογία του κυνηγού!! Εδώ θα ακούσεις πολλές διαφορετικές προτάσεις, εγώ θα σου προτείνω για τσίχλες τα B&P classic για νορμάλ καιρό σε ν9 και B&P F2 classic σε ν8 για κρύο και υγρασία. Όσον αφορά τις φασσες, η καλύτερη αλλά και ακριβότερη επιλογή είναι τα αμερικάνικα (Remington, Federal, Winchester) στα 35,5 - 36gr, σε ν5 ή ν6.
 
Το καλύτερο φυσίγγι είναι αυτό που βολεύει τον καθένα προσωπικά! Είτε από άποψη κατανομής, είτε από εικόνες προσκοπευσης, είτε από λάκτισμα είτε είτε... Εξαρτάται φυσικά από τις συνθήκες που επικρατούν στον κυνηγότοπο (αποστάσεις βολής, καιρός) καθώς και από την... ψυχολογία του κυνηγού!! Εδώ θα ακούσεις πολλές διαφορετικές προτάσεις, εγώ θα σου προτείνω για τσίχλες τα B&P classic για νορμάλ καιρό σε ν9 και B&P F2 classic σε ν8 για κρύο και υγρασία. Όσον αφορά τις φασσες, η καλύτερη αλλά και ακριβότερη επιλογή είναι τα αμερικάνικα (Remington, Federal, Winchester) στα 35,5 - 36gr, σε ν5 ή ν6.
Χρήστο! Πήγαινε για ύπνο και εσύ παιδί μου! Ακου b&p.hair.
 
καλησπερα παιδια, επειδη ειμαι νεος κυνηγος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το καλυτερο φυσιγγι σε τσιχλα και φασσα. Ευχαριστω πολυ.
Εγώ στην τσίχλα φέτος δούλεψα navaro 30 και Express 32 κατά καιρούς Έχω μείνει ευχαριστημένος και το euromix στη φάσσα ρίχνω lambro καφέ και condor και έχω μείνει ευχαριστημένος μία φορά που έριξα lambro Α1 speciale 34gr 7αρι Αυτή είναι η άποψη μου αλλά κανονικά το φυσίγγι που σου πάει Θα πρέπει να το βρεις μόνος σου δοκιμάζοντας και μπορεί και να μην είναι το ίδιο κάθε χρονιά π.χ. εμένα μου έχει τύχει να ρίξω μία χρόνια champion 32 Με άριστα αποτελέσματα και μετά όταν ξαναπήρα ήταν πολύ μέτρια γενικά να ξέρεις πάντως ότι το πρόβλημα με τα φυσίγγια είναι να βρεις κάποιο να σου δουλεύει το πρωί με το κρύο και την υγρασία στα απογευματινά θα βγάλεις πιο εύκολα άκρη και ίσως κάνεις δουλειά και με 28 Άρια Μιας και είσαι νέος κυνηγός και είναι πολύ γρήγορα πιστεύω να σε βοήθησα φιλικά πάντα.
 
Back
Top