Παρουσίαση Φυσιγγίων

παντως η benelli m1 στα χερια μου εχει περασει το πιο δυσκολο τεστ... χιλιαδες χιλιαδες τουφεκιες... και σκοτωνει ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!! Εχετε αναρωτηθει γιατι ερχεται πρωτη σε πωλησεις η BENELLI ???:cool:
Δεν χαλαει , δεν ζηταει και ειναι η πιο ομορφη .
 
παντως η benelli m1 στα χερια μου εχει περασει το πιο δυσκολο τεστ... χιλιαδες χιλιαδες τουφεκιες... και σκοτωνει ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!! Εχετε αναρωτηθει γιατι ερχεται πρωτη σε πωλησεις η BENELLI ???:cool:
Επειδή είναι πολύ αξιόπιστο και απλό στη λειτουργία όπλο,επειδή είναι πολύ όμορφο και σωστά φινιρισμενο όπλο, επειδή πολλοί μα πολλοί λίγοι στο σύνολό τους κυνηγοί μπαίνουν σε διαδικασία δοκιμής, επειδή μετατρέπεται εύκολα σε όπλο με πολλά φυσίγγια και χίλιους δύο άλλους λόγους....... Οι πωλήσεις δε σημαίνουν τίποτα.... Δηλαδή τα perazi,τα merkel,τα blaser οι cosmi και άπειρα αλλά δεν είναι καλά όπλα?????
Και τα hundai και παλιότερα τα Lada ρεκόρ πωλήσεων είχαν αλλά δεν ήταν τα καλύτερα αυτοκίνητα........
 
Πολύ γέλιο πέφτει και καμία τουφεκιά με τέτοια όπλα ...
Μάλλον θα τα ακούσατε από σκοπευτές και εσείς ...

Αν έδινα και εγώ 10 χιλιάρικα για όπλο, ... εεε θα έβαζα και καμιά τουφεκιά έτσι για το καλό.
Από την άλλη δεν θα έβαζα καμία αν ήταν μια από τα ίδια.

ps
Θα σας στρώσω καλά το καλοκαίρι ... 🤣 😜
 
Βάρα καμιά τουφεκιά με κάνα τέτοιο και τα λέμε ... βρήκες 2 παλιομπενέλλι εκεί και μας έχεις τρελάνει στις συγκριτικές μόνο με αυτές
.yelling.
.sarcastic.
😍
Έχω και κάτι τέτοιο.........sauer & shon κατασκευάστηκε πριν τον πόλεμο στην πόλη Shul της Γερμανίας ολοκληρώθηκε η κατασκευή του μετά τον πόλεμο ........ Το είχε ο παππούς μου παραγγείλει με κάνες 75cm τσοκ full και extra full,ολόκληρες φωτιές αυτόματους εξωλκεις και παρότι έχει ρίξει ένα καράβι φυσίγγια στα παπιά είναι σε άριστη κατάσταση........ Ο παππούς έπαιρνε στη βάρκα δύο δίκανα αυτό και ένα κοκεριλ...... Αργότερα πήρε και μια καραμπίνα breda apollo ελλατηριου με εφτά φυσίγγια,αλλά προτίμησε τα δίκανα του και την παράτησε........ Έχω κι άλλα δίκανα Βασίλη ένα SIMSON αλλά με μισές φωτιές ,δύο saint ettien ένα 76cm και ένα 61 και δύο ισπανικά το ένα cal28 ...... Σαν το sauer όμως δεν είναι κανένα .......χειροποίητο με ωραία σκαλίσματα και μάγουλο στο κοντάκι....... Αυτό το κυνηγάω αρκετά στο καρτέρι και πότε πότε σκοπευτήριο.....
 
Έχω και κάτι τέτοιο.........sauer & shon κατασκευάστηκε πριν τον πόλεμο στην πόλη Shul της Γερμανίας ολοκληρώθηκε η κατασκευή του μετά τον πόλεμο ........ Το είχε ο παππούς μου παραγγείλει με κάνες 75cm τσοκ full και extra full,ολόκληρες φωτιές αυτόματους εξωλκεις και παρότι έχει ρίξει ένα καράβι φυσίγγια στα παπιά είναι σε άριστη κατάσταση........ Ο παππούς έπαιρνε στη βάρκα δύο δίκανα αυτό και ένα κοκεριλ...... Αργότερα πήρε και μια καραμπίνα breda apollo ελλατηριου με εφτά φυσίγγια,αλλά προτίμησε τα δίκανα του και την παράτησε........ Έχω κι άλλα δίκανα Βασίλη ένα SIMSON αλλά με μισές φωτιές ,δύο saint ettien ένα 76cm και ένα 61 και δύο ισπανικά το ένα cal28 ...... Σαν το sauer όμως δεν είναι κανένα .......χειροποίητο με ωραία σκαλίσματα και μάγουλο στο κοντάκι....... Αυτό το κυνηγάω αρκετά στο καρτέρι και πότε πότε σκοπευτήριο.....
Και το Rigarmi του '57 που έχω σφιχτά πήγαινε.
Αλλά δεν ασχολούμαι με όπλα 60 χρονών.
Προτιμώ να τα κοιτάω πλέον.

Δεν κάνω καθόλου πλάκα με τα όπλα που ακούστηκαν.
Δεν έχω βρει πουθενά ούτε μια τουφεκιά τους με εμπορικό.
Και αν βρεις να είσαι σίγουρος ότι θα βρεις με ανοιχτό τσοκ για να δείξουν τάχα μου την βλητική υπεροχή τους (άσχετα αν τρυπάνε ή όχι).

Θα τα βρω όμως πιστεύω το καλοκαίρι και δεν πρόκειται να ρίξω μόνο 8άρια σε πίνακα.
Καλά να είμαστε και θα βρεθεί η άκρη.

Τι ποσοστό λες να βάλει το dt11 στα 36,5m με φθηνά 7,5άρια (πχ Lambro Series 2) και σφιχτό τσοκ ?
Ή με τι θα ήσουν εσύ ικανοποιημένος ?
 
Το μεγαλύτερο καταγεγραμμένο ποσοστό το έχει μια Rem 870 με 81% μέσο όρο σε 10 φυσίγγια σκοπευτικά Winchester AA @36,5m.
Για να μην πεις κανένα τρελό νούμερο στο λέω.
Αν βγάζει 65-70% για εμένα είναι πολύ καλά.
 
Και το Rigarmi του '57 που έχω σφιχτά πήγαινε.
Αλλά δεν ασχολούμαι με όπλα 60 χρονών.
Προτιμώ να τα κοιτάω πλέον.

Δεν κάνω καθόλου πλάκα με τα όπλα που ακούστηκαν.
Δεν έχω βρει πουθενά ούτε μια τουφεκιά τους με εμπορικό.
Και αν βρεις να είσαι σίγουρος ότι θα βρεις με ανοιχτό τσοκ για να δείξουν τάχα μου την βλητική υπεροχή τους (άσχετα αν τρυπάνε ή όχι).

Θα τα βρω όμως πιστεύω το καλοκαίρι και δεν πρόκειται να ρίξω μόνο 8άρια σε πίνακα.
Καλά να είμαστε και θα βρεθεί η άκρη.

Τι ποσοστό λες να βάλει το dt11 στα 36,5m με φθηνά 7,5άρια (πχ Lambro Series 2) και σφιχτό τσοκ ?
Ή με τι θα ήσουν εσύ ικανοποιημένος ?
Περιμένω τις δοκιμές......... Άντε να δούμε τι θα γίνει.........
 
Το μεγαλύτερο καταγεγραμμένο ποσοστό το έχει μια Rem 870 με 81% μέσο όρο σε 10 φυσίγγια σκοπευτικά Winchester AA @36,5m.
Για να μην πεις κανένα τρελό νούμερο στο λέω.
Για να κάνεις σύγκριση θα χρειαστεί να έχεις την ίδια στιγμή τα δύο όπλα και τα ίδια φυσίγγια..........
 
κ με πολυτσοκ😆
την εβλεπα την διαφημηση , εκεινο που δεν καταλαβενα ηταν τα πολυτσοκ , που δεν ηξερε τοτε κανενας τι ειναι αυτα τα τσοκ, γιατι οι περισσοτεροι τοτε ειχαν δυκανα , και λιγοι καραμπινες με σταθερα τσοκ , τα εναλασομενα τσοκ τα εμαθα οτι υπαρχουν το 1989
 
Last edited:
Το .sex hard.πάλι το θέμα, μια με τα φυσιγγια ιδιογομωσης μια με τις μπενελι που δεν σκοτωνουν . Κανα εμπορικό έχετε να σφάξετε η αλλά λόγια να αγαπιόμαστε .
Η μπενελι είναι σαν τον εσπρέσο
Στην διάρκεια τις ημέρας ενός άνδρα πάντα υπάρχει χώρος για ένα εσπρέσο και μια γυναίκα Έτσι είναι και η μπενελι σε οποία ενότητα και να ανοίξεις τη βρίσκεις
 
Back
Top