Παρουσίαση Φυσιγγίων

Όχι Νίκο, δεν πιστεύω ότι οι τιμές θα βελιτωθούν. Δίκιο έχεις.
Όμως τα οικονομικά των Ελλήνων ίσως να είναι καλύτερα στο σύντομο μέλλον.
Η Ευρώπη έχει απεγνωσμένα ανάγκη τα κοιτάσματά μας και ελπίζω η επόμενη δεκαετία να είναι πολύ καλύτερη για την Ελλάδα από οικονομικής απόψεως.
Έτσι βρε Θαλή! Λίγο αισιοδοξία να έχουμε μην τα βλέπουμε όλα μαύρα. Αυτή η πατρίδα έχει περάσει πολύ δυσκολότερες καταστάσεις κι όμως αντέξαμε προχωρήσαμε μπροστά. Η γενιά του συγχωρεμενου του παππού μου πέρασε πόλεμο, κατοχή, εμφύλιο, φτώχεια φοβερή κι όμως ξανά πάτησαν στα πόδια τους και στήσανε όρθια την Ελλάδα που εμείς βλέπουμε σήμερα και γκρινιάζουμε
 
Καλημερα σε ολη την παρεα ..
Μετα απο χθεσινη δοκιμη σε πιατακια τα 28αρια του ΔΟΡΚΑ μου αφησαν πολυ καλες εντυπωσεις.
Αν και ειχε ζεστη η τουφεκια δεν ηταν κουραστικη οπως σε αλλα 28αρια.
Αρκετα γρηγορο θα το ελεγα με τη γνωστη κατανομη και τις πιεσεις που δινει ο συγκεντρωτηρας του Καρδαρα.
Εφοσον κρατησει την τιμη του και δεν αρχισουν τις ταρζανιες .. θα το προτιμαω..
View attachment 73838
Ξέρουμε υλικά μέσα??πάντως νομίζω γράφει 8mm κάλυκα αλλά φαίνεται μεγαλυτερος
 
Καλα τα λες Σπυρο !!! Δεν υπηρχαν θηραματα....Καθε μερα στο βουνο ημουν....Πολλες φορες γυριζα
χωρις να εχω ριξει τουφεκια....
Πανε οι καλες εποχες που εριχνα 3000-3500 ( 4500 ) χιλιαδες φυσιγγια....την σεζον. Περυσι ειναι ζητημα να εριξα
400-500 φυσιγγια...και ειχα και εχω πολυ μεγαλο στοκ φυσιγγιων και απο προηγουμενες χρονιες...
Καταντησα να ριχνω στα δισκακια για προπονηση 32 γραμμαρια....και εαν παει και ετσι ασχημα αυτη η
σεζον.....δεν ξερω τι θα τα κανω τοσα φυσιγγια...
Εαν περιμενεις να ''πεινασεις'' για να μαγειρεψεις.....τοτε αρχιζει το κλαμα για την ακριβεια των φυσιγγιων !!!

Παρτε το χαμπαρι....καθε ημερα ΟΛΑ τα πραγματα τον ανηφορο θα παιρνουν...
Ποιος μπορει να σας εγγυηθει οτι τα 28ρια του χρονου δεν θα εχουν 11-12 ευρω ??
Κανείς.....Οποτε ''φορτωστε'' απο τωρα για να γλυτωσετε το ''αυριανο'' κλαμα !!!

ΥΓ. Καποτε το σουβλακι ειχε ΜΙΑ ΔΡΑΧΜΗ....Σημερα εχει 4,5 ευρω....( 1.500 δρχ ) ετσι πανε τα πραγματα...και δεν θα
αλλαξουν !!!
Χειροτερα θα γινουν...καλυτερα οχι....

ΥΓ.2. Να παρακαλατε να εχουμε υγεια και θηραματα....ολα τα αλλα επονται.... :cool:
Συμφωνώ για υγεία και θηράματα.Χρειάζονται όμως και τα €:αν δεν έχουμε χρήματα ούτε κυνήγι μπορούμε να πάμε ΚΑΙ η υγεία μας θα καταστραφεί! :(
 
δεν μου λενε κατι αυτες η τουφεκιες ολες στο χωμα ειναι ουτε τα ποδια απο το γουρουνι θα παρη και εαν τα παρη κατα τυχηηηηη;)
Σάκη όλα τα μονοβολα με λειόκαννο όπλο αν δεις σε βλητικές δοκιμές που έγιναν στο youtube στα 50μ έχουν απόκλιση από το κέντρο του στόχου από 35 εκατοστά και άνω. Αυτός εδώ έχει αυτή την απόκλιση στα 145μ και άνω, βγάλε συμπέρασμα τώρα
 
7,50 ευρω
Δεν το λες καλη τιμη για 28 αλλα δεδομενης της καταστασης ειναι μια λογικη τιμη
Εφόσον υπάρχει ακόμα στην αγορά επώνυμο φυσίγγι 30 γρ στα 7.60 πάλι χάνει το τραίνο ο Δορκάς και λυπάμαι γιατί είναι από τις αγαπημένες μου εταιρίες. 8.80 το express 32 και μου βάζει τα Hit 8 (30 gr ) 8.90 τι να τους πεις τώρα;
 
Έτσι βρε Θαλή! Λίγο αισιοδοξία να έχουμε μην τα βλέπουμε όλα μαύρα. Αυτή η πατρίδα έχει περάσει πολύ δυσκολότερες καταστάσεις κι όμως αντέξαμε προχωρήσαμε μπροστά. Η γενιά του συγχωρεμενου του παππού μου πέρασε πόλεμο, κατοχή, εμφύλιο, φτώχεια φοβερή κι όμως ξανά πάτησαν στα πόδια τους και στήσανε όρθια την Ελλάδα που εμείς βλέπουμε σήμερα και γκρινιάζουμε
Είχανε πίστη στο Θεό‼️τωρα η πίστη βάλλεται κ εκ των έσω....η μασονία απλώθηκε ,βλεπε κοινά ποτήρια,οικουμενισμο,αποτοιχειση κλπ όλοι Εν τω μεταξύ μιλάνε για αγάπη ,ο θεός αγάπη κλπ αμ δε‼️‼️‼️είναι κ δίκαιος κ μακρωθυμος και και και.... κ σέβεται το αυτεξουσιο που δώρισε‼️αν σήμερα λοιπόν κάποιος ιερέας κ όχι μόνο αποκαλέσει την συναγωγή των Ιουδαίων συναγωγή διαβόλου ,φαντάσου τι έχει να γίνει‼️ο ίδιος ο Χριστός όμως έτσι τους αποκάλεσε‼️όταν δε,έμαθε το τι γίνεται στα Σόδομα,(αλλαξοκωλιες κ τρενάκια)λέει δεν μπορεί,πρέπει να πάω να το δω‼️θέλοντας να δείξει κατά τον ανθρώπινο τρόπο την δυσπιστία....βλέπε Αγία τριάς κ Αβραάμ‼️
 
Back
Top