Παρουσίαση Φυσιγγίων

Πήγα να πάρω δόλωμα και κάτω από 9,50 δεν υπήρχε φυσιγγι, μια από τα ίδια.
Εγώ πήγα σουπερ μάρκετ και μέσα σε μια εβδομάδα έχουν παρει από 0,80 μεχρει 1,50€ ολλα … πραγματικά ζουμε σε παράνοια οικονομική
 
Εγώ πήγα σουπερ μάρκετ και μέσα σε μια εβδομάδα έχουν παρει από 0,80 μεχρει 1,50€ ολλα … πραγματικά ζουμε σε παράνοια οικονομική
Μπαινουμε σε τουριστικη περιοδο... "δικαιολογημενα"...εισαι σε νησί μη ξεχνάς...;)
Απο σεπτεμβρη θα ξανα παισουν....οπως κ το ηλιέλαιο που ενω εφτασε στα υψοι, τωρα επαισε στα λογικα πλαίσια παλι...
 
Πήρα και από αυτά δύο κουτια, μιας και διάβασα θετικά σχόλια και μάλλον θα είναι και το φυσιγγι της έναρξης...από κοντά βέβαια θα έχω και τα rc
Καλοριχτα Φάνη, πέρυσι ξεκίνησα κι εγώ με J&B τα Light 31gr σε νο8. Καλά ήταν, κατέβασα με την τρίτη τουφεκιά και ένα πολύ ψηλωμενο με LM τσοκ. Νωρίς το απόγευμα με ντάλα ήλιο και καύσωνα μου έκανε οβερκιλλ σε ένα κοντινό και το έχασα τραυματισμένο.
Τα έχω σκεφτεί και εγώ τα Zenith για έναρξη, μου άρεσαν το χειμώνα, μιας και με τα Cheddite Tordo που έχω ψιλό απόθεμα έχασα μερικά τρυγόνια πέρυσι και ενώ στις τσίχλες ήταν μια χαρά, ψυχολογικά τα φοβάμαι.
 
Μπαινουμε σε τουριστικη περιοδο... "δικαιολογημενα"...εισαι σε νησί μη ξεχνάς...;)
Απο σεπτεμβρη θα ξανα παισουν....οπως κ το ηλιέλαιο που ενω εφτασε στα υψοι, τωρα επαισε στα λογικα πλαίσια παλι...
Ποιος λογικός άνθρωπος θα πάρει φυσηγγια 9,50++ € 31/32 γρ..όταν είσαι μόνος χωρίς παιδιά/ ανήψια και υποχρέωση … στον π@@@@@ τα δίνεις… δυστηχως πολύ φωβαμε η άδειες φετος θα πατοσουν προπαντός από κάτι γεροντάκια με 400€ σύνταξη που θα βγουν αυτοί οι ανθρωποι
 
Καλοριχτα Φάνη, πέρυσι ξεκίνησα κι εγώ με J&B τα Light 31gr σε νο8. Καλά ήταν, κατέβασα με την τρίτη τουφεκιά και ένα πολύ ψηλωμενο με LM τσοκ. Νωρίς το απόγευμα με ντάλα ήλιο και καύσωνα μου έκανε οβερκιλλ σε ένα κοντινό και το έχασα τραυματισμένο.
Τα έχω σκεφτεί και εγώ τα Zenith για έναρξη, μου άρεσαν το χειμώνα, μιας και με τα Cheddite Tordo που έχω ψιλό απόθεμα έχασα μερικά τρυγόνια πέρυσι και ενώ στις τσίχλες ήταν μια χαρά, ψυχολογικά τα φοβάμαι.
Σίγουρα θα πας με ότι αισθάνεσαι σιγουριά, και σιγουρα στην έναρξη παίζει ρόλο και η αποχή που έχει προηγηθεί. .
 
Καλοριχτα Φάνη, πέρυσι ξεκίνησα κι εγώ με J&B τα Light 31gr σε νο8. Καλά ήταν, κατέβασα με την τρίτη τουφεκιά και ένα πολύ ψηλωμενο με LM τσοκ. Νωρίς το απόγευμα με ντάλα ήλιο και καύσωνα μου έκανε οβερκιλλ σε ένα κοντινό και το έχασα τραυματισμένο.
Τα έχω σκεφτεί και εγώ τα Zenith για έναρξη, μου άρεσαν το χειμώνα, μιας και με τα Cheddite Tordo που έχω ψιλό απόθεμα έχασα μερικά τρυγόνια πέρυσι και ενώ στις τσίχλες ήταν μια χαρά, ψυχολογικά τα φοβάμαι.
Καλό και το fast από j&b για έναρξη.
Και το tordo 30 που αν θυμάμαι καλά το έριχνες αρκετά, ταιριάζει στις υψηλές θερμοκρασίες της έναρξης.
 
Ναι, ισχύει. Για έναν περίεργο λόγο δεν έχω ρίξει ούτε ένα καλοκαίρι. Μάλλον επειδή τα έριχνα όλα το χειμώνα και δεν περίσσευε κανένα .think.
Το κίτρινο τότε tordo, όταν πρωτοβγηκε, μου άρεσε πολύ. Χειμώνα - καλοκαίρι. Σταθερό και πολύ συγκεντρωτικό με το full της Browning. Έκανε εντυπωσιακά σκοτωματα. Κρίμα που το άλλαξαν.
 
Το κίτρινο τότε tordo, όταν πρωτοβγηκε, μου άρεσε πολύ. Χειμώνα - καλοκαίρι. Σταθερό και πολύ συγκεντρωτικό με το full της Browning. Έκανε εντυπωσιακά σκοτωματα. Κρίμα που το άλλαξαν.
Γενικά το 8* κλεισιμό του, επεζε σημαντικο ρολο...
 
Εεεεε τι να σας κάνω ρε παιδια...
Τόσα χρόνια σας λέω αφήστε τα όπλα και τα τσοκ(δεν είναι και....αναλώσιμα)κ καντε τα φυσίγγια.....

Έχετε όπλο-α να πατε κυνήγι..
Εκεί που θα δίνατε 1000+€ για ένα καινουργιο, μπείτε κ αδειάστε τα ράφια σαν να έρχεται πολεμος...

Τώρα θα κοιμόσασταν ήσυχοι.... .yelling.
 
Για πάνω τι λες να πάρεις μαζι;
Γιάννη προχτές στο "τρυγόνι" πλάκα έκανα επί της ουσίας, το έγραψα το ποστ για να προχωρήσει το θέμα απ' τη διαφαινόμενη φαγωμαρα. Η αλήθεια είναι ότι στην ευρύτερη περιοχή που περιέγραψα όντως έχει πουλιά φέτος. Αλλά 15 μέρες άδεια δεν έχω για να πάρω ( κλαψ κλαψ) . Πέρυσι πήρα πέντε μερουλες, αλλά φέτος 99% 0 (μηδέν) καλοκαιρινή άδεια. Θα είμαι τυχερός, επειδή πέφτει Κυριακή, ΑΝ είναι αυτό το Σ/Κ που δε θα εφημερεύω. Άντε να κολλήσω και κάνα ρεπό τη Δευτέρα. Δεν προλαβαίνω να φύγω. Η παρέα και η πρόσκληση υπάρχει, αλλά θα πάει, όπως κάθε χρόνο, "για του χρόνου να μαστε καλά".
Φέτος σκέφτομαι να ξεκινήσω (όταν) με Lambro Series2 28gr No8.5 και στη ζώνη ένα ειδικών αποστολών γέμιση μάστρο-Νικος.
Έχω και ένα κουτάκι Remington Heavy Dove No8 .
Θα περισσέψουν σίγουρα. Πέρυσι που ήταν μια καλή έναρξη όλη μέρα τουφεκισα 9 τρυγόνια, πήρα χέρι 4 και 2 χαμένα, έριξα 15 φυσίγγια. Άλλες χρονιές δε ρίχνω όλο το καλοκαίρι 15 φυσίγγια.
Το πρόβλημά μου είναι άλλο. Ότι βρήκα έναν μαύρο αετό (μάγκνουμ, όχι σούπερ) κουτας πραγματικά, στο χιλιάρικο και με τρώει η χούφτα μου, αλλά με δαγκώνει η τσέπη μου.
 
Back
Top