Παρουσίαση Φυσιγγίων

Ερώτηση κρίσεως ... το 4* το 6* ή το 8* έχουν την μεγαλύτερη αντίσταση ξερελιάσματος ?
Το 4* έχει την μεγαλύτερη αντίσταση ξερελιασματος. Βάσει θεωρίας ελαστικότητας, οι ίδιες τάσεις ωθούν μικρότερες (πεπερασμένες) επιφάνειες(δηλαδή την κάθε ακτίνα), με αποτέλεσμα το ξερελιασμα να είναι ευκολότερο! Ή αντίστροφα, η κάθε ακτίνα θέλει μικρότερη τάση για να ανοίξει. Άρα το 8* ανοίγει πιο εύκολα!!
 
Last edited:
Σε αυτό τουλάχιστον συμφωνούμε όλοι.
Άρα μένει μόνο το 6* vs ρέλι.
Δεν πας καμια βολτα στο βουνο να δεις αν πηγαν καλα οι γεννες ,η στη θαλασσα να δεις κανενα κ@@@κι ρε παιδι μου μας εχεις ψοφισει με τις μα@@@@ες και μας βαζεις και φαγονομαστε εδω μεσα !! Γα@@@@ω τα διαγραματα μου μεσα!!! 🤪 🤪
 
Δεν πας καμια βολτα στο βουνο να δεις αν πηγαν καλα οι γεννες ,η στη θαλασσα να δεις κανενα κ@@@κι ρε παιδι μου μας εχεις ψοφισει με τις μα@@@@ες και μας βαζεις και φαγονομαστε εδω μεσα !! Γα@@@@ω τα διαγραματα μου μεσα!!! 🤪 🤪
Τα διαγράμματα όμως μας λένε την αλήθεια! Εγώ τα περισσότερα συμπεράσματα τα βγάζω γυρνώντας από το βουνό ή έχοντας δει πολλές κ@#$ρες στην παραλία!!😎😎😎
 
Δεν πας καμια βολτα στο βουνο να δεις αν πηγαν καλα οι γεννες ,η στη θαλασσα να δεις κανενα κ@@@κι ρε παιδι μου μας εχεις ψοφισει με τις μα@@@@ες και μας βαζεις και φαγονομαστε εδω μεσα !! Γα@@@@ω τα διαγραματα μου μεσα!!! 🤪 🤪
Θα σας φύγω και θα κλαίτε με μαύρο δάκρυ. .yel.
 
Back
Top