Παρουσίαση Φυσιγγίων

Τιμη!!!
Ηλια αν θυμαμαι καλα 8,5 ευρω περσινη τιμη φετος δεν εχω παρει ακομη και περυσι κανα δυο κουτια πηρα για δοκιμη επειδη ειχα αποθεμα απο τα παλια με την GM3 αλλα με το κυνηγι που ειχαμε ουτε δεν τα δοκιμασα φετος μου ειπε οτι την αλλαξε παλι την συνταγη και θα τα γεμιζει με Aquilla(τωρα καλυτερο χειροτερο θα ειναι? θα δειξει) αν εχει τσιχλες στα μπασιματα θα παρω να δοκιμασω...
 
Θυμαται καποιος ποιον gt συγκεντρωτηρα εχει το nsi sipe 32 εννοω το υψος του γιατι θελω να παραγγειλω απο κενταυρο.
Λογικά τον GT24 επειδή με 24σαρι βγαίνει ογκομετρια στην sipe στα 32.Περιμενε όμως μπορεί κάποιος άλλος να γνωρίζει περισσότερα.
 
Ότι λέει ο Γιώργος 24αρης είναι...
Αλλά ρε Σπυρο έτσι απο περιεργεια γιατί ρωτάς το υψος του?
Στο θεμα παλιες πυριτιδες ανεβασα αποτυπωσεις απο τα πρωτα φυσιγγια που γεμισα με ρελιαστο κλεισιμο. Για να βγει η ογκομετρια χρησιμοποιησα τον συγκεντρωτηρα απο τα νσι σιπε σφαζωντας τα καθως τα αντιπαθησα λιγο😂. Να σημειωθει πως ηταν σχεδον τελειως απατητος ο συγκεντρωτηρας στα εμπορικα και πως οι αποτυπωσεις αυτες εμενα με αφησαν με το στομα ανοικτο δεδομενο οτι τα εφτιαξα με παλια υλικα που βρηκα απο τον παππου μου και ρελιαστρα της εποχης (εννοειται ζυγαρια ακριβειας και παχυμετρο). Τελος να ευχαριστησω δημοσια τα υπολοιπα μελη του φορουμ και ειδικα τον κυρ Νικο (Παπ. Ν) που χωρις αυτον δεν θα ειχα καταφερει τιποτα και παντα με εκανε να βαδιζω με ασφαλεια
 
Θυμαται καποιος ποιον gt συγκεντρωτηρα εχει το nsi sipe 32 εννοω το υψος του γιατι θελω να παραγγειλω απο κενταυρο.
Μόνο ο 27αρης του είχε απομείνει.Οτι είναι της Νόμπελ είναι σε έλλειψη.Κανε τον ένα τηλ. όμως.Να ξέρεις ίδια ογκομετρικά με τους gt έχουν οι z2m και οι τασκωφ...
 
Τώρα κατάλαβα...
Νόμιζα πως ήθελες να αγοράσεις αυτα τα φυσίγγια....

Για να βγει η ογκομετρια χρησιμοποιησα τον συγκεντρωτηρα απο τα νσι σιπε σφαζωντας τα καθως τα αντιπαθησα λιγο😂.
40 οδοντοτεχνιτες προτεινουν sipe κ gm3 fast αυτοί ξέρουν (να επιβιώνουν)... 😂😂😂
 
Τώρα κατάλαβα...
Νόμιζα πως ήθελες να αγοράσεις αυτα τα φυσίγγια....


40 οδοντοτεχνιτες προτεινουν sipe κ gm3 fast αυτοί ξέρουν (να επιβιώνουν)... 😂😂😂
Με τα gm3 τα εχω βρει λιγο με κανα 2 κουτακια που εριξα περυσι ισως εκανα λαθος😂 παντως ωρες ωρες με το σιπε νομιζα οτο εριχνε 36 γραμμαρια και ενας κροτος αλλο πραγμα
 
Κωστή απ'όσο θυμάμαι ο τασκωφ ο 22 έχει την ίδια με z2m 21.Υπεθεσα ότι έτσι θα είναι και στ'αλλα νούμερα.Νομιζω και ο 15αρης με τον αντίστοιχο 16αρη...
Ναι οκ...δεν παιρνω κι ορκο..απλα αναφερω τουλαχιστο στα δικα μου σεταο τι εχω δει...πιστευω ο 22 να εχει την ιδια ογκομετρία ισως.
 
Ηλια αν θυμαμαι καλα 8,5 ευρω περσινη τιμη φετος δεν εχω παρει ακομη και περυσι κανα δυο κουτια πηρα για δοκιμη επειδη ειχα αποθεμα απο τα παλια με την GM3 αλλα με το κυνηγι που ειχαμε ουτε δεν τα δοκιμασα φετος μου ειπε οτι την αλλαξε παλι την συνταγη και θα τα γεμιζει με Aquilla(τωρα καλυτερο χειροτερο θα ειναι? θα δειξει) αν εχει τσιχλες στα μπασιματα θα παρω να δοκιμασω...
Ποιο σταθερή η ακουιλα από gm3 και granular
 
Το κόκκινο και το μπλε
Το κόκκινο κ το μπλε είναι δυο φυσίγγια οπως όλα τα φυσίγγια................

Αυτό στο λέω φίλε θωμά γιατί βλέπω ότι συνέχεια ρωτας για μάρκες φυσιγγιων η είσαι αναμεσα σε δυο κ ψαχνεις να βρεις το καλυτερο.....
Ξέρεις ποσο δυσκολο ειναι αυτο που ρωτάς...
Αυτό που θα κοιτάς είναι να παίρνεις κ να δοκιμάζεις επώνυμα φυσίγγια....

Σίγουρα θα βρεις κ κάποια που (εσένα) θα σε απογοητεύσουν.......
Αλλά δεν γίνεται αλλιώς........
Το καλυτερο θα ήταν να παραμείνεις σταθερός(αν το μπορεις....)σε ότι σου ταιριαξει, αλλα κ αυτό κάποτε θα τελειώσει έτσι όπως τα αλλάζουν οι κατασκευαστές....


Παρόλα αυτα...
Το μπλε 33γρ σε ν8 το εριξα περσι σε τσίχλες περπατητο κ τα πηγε μια χαρά....
Εσυ όμως μην πας να μου φορτωθεις καμια κούτα...........
 
Το κόκκινο κ το μπλε είναι δυο φυσίγγια οπως όλα τα φυσίγγια................

Αυτό στο λέω φίλε θωμά γιατί βλέπω ότι συνέχεια ρωτας για μάρκες φυσιγγιων η είσαι αναμεσα σε δυο κ ψαχνεις να βρεις το καλυτερο.....
Ξέρεις ποσο δυσκολο ειναι αυτο που ρωτάς...
Αυτό που θα κοιτάς είναι να παίρνεις κ να δοκιμάζεις επώνυμα φυσίγγια....

Σίγουρα θα βρεις κ κάποια που (εσένα) θα σε απογοητεύσουν.......
Αλλά δεν γίνεται αλλιώς........
Το καλυτερο θα ήταν να παραμείνεις σταθερός(αν το μπορεις....)σε ότι σου ταιριαξει, αλλα κ αυτό κάποτε θα τελειώσει έτσι όπως τα αλλάζουν οι κατασκευαστές....


Παρόλα αυτα...
Το μπλε 33γρ σε ν8 το εριξα περσι σε τσίχλες περπατητο κ τα πηγε μια χαρά....
Εσυ όμως μην πας να μου φορτωθεις καμια κούτα...........
Σύμφωνω φίλε απλά γνώμες παίρνουμε αν δε τα ρίξουμε δε θα μάθουμε ποτέ έτσι είναι και τα τελευταία χρόνια κάθε χρόνο τα πάνε όλο και χειρότερα
 
Back
Top