Παρουσίαση Φυσιγγίων

Eley με κάλυκα αστεράκια της maxam???,τα Olympic blues που έχω γράφουν τουλάχιστον στον κάλυκα eley..εν τω μεταξύ τα alpha max δεν τα έχει νομίζω το site της eley....
Ούτε και ξέρω, δεν έχω τέτοια λόξα το ανέβασα για όσους γνωρίζουν
Αλλά η maxam δεν την έχει εξαγοράσει;
Κάτι τέτοιο έχει γραφτεί στο φόρουμ παλιότερα
 
Ούτε και ξέρω, δεν έχω τέτοια λόξα το ανέβασα για όσους γνωρίζουν
Αλλά η maxam δεν την έχει εξαγοράσει;
Κάτι τέτοιο έχει γραφτεί στο φόρουμ παλιότερα
Την έχει αγοράσει ναι αλλά πίστευα πως θα έβαζαν τουλάχιστον στον κάλυκα την φίρμα της eley όπως τα Olympic blues.δεν υποννοησα κάτι άλλο....σίγουρα κ κάλυκες και υλικά είναι της maxam
 
Την έχει αγοράσει ναι αλλά πίστευα πως θα έβαζαν τουλάχιστον στον κάλυκα την φίρμα της eley όπως τα Olympic blues.δεν υποννοησα κάτι άλλο....σίγουρα κ κάλυκες και υλικά είναι της maxam
Πάντως κάτι λίγα που έχω ρίξει καλά μου φάνηκαν
 
Συνέχεια ................
View attachment 77131
Ένα κλασσικό τραποφύσιγγο !
Α, και ο συγκεντρωτήρας, ο κλασσικός GT 27, και όχι ο νέου τύπου (???) που βρήκα πρόσφατα στο νέο skeet με τα προκομμένα πτερύγια.
Ξαναβάζω τις δόσεις από το νέο skeet και από το παλαιότερο (περυσινό), για τη σύγκριση, και για να θυμίσω τη διαφορά των δυο συγκεντρωτήρων:
View attachment 77133View attachment 77135
:cool:
Στελιο
Ποια ειναι η διαφορα ενος φυσιγγιο τραπ απο ενα σκεετ στο στησιμο;
Μπορουν να εχουν ιδιο καλυκα κυαθιο καψυλι σκαγια και να εχον διαφορα μονο στην δοσολογια μπαρουτης;
 
Στελιο
Ποια ειναι η διαφορα ενος φυσιγγιο τραπ απο ενα σκεετ στο στησιμο;
Μπορουν να εχουν ιδιο καλυκα κυαθιο καψυλι σκαγια και να εχον διαφορα μονο στην δοσολογια μπαρουτης;
Χρύσανθε στις πλείστες τών περιπτώσεων και όλων των κατασκευαστών η μοναδική διαφορά είναι το νούμερο τών σκαγιών και τίποτε άλλο.
 
Χρύσανθε στις πλείστες τών περιπτώσεων και όλων των κατασκευαστών η μοναδική διαφορά είναι το νούμερο τών σκαγιών και τίποτε άλλο.
Αυτο ειχα δει και εγω φιλε
Σε ευχαριστω

Επειδη ριχνεις σκπευτηριο ομως κα εισαι πολυ ψαγμενος με τα φυσιγγια σε ρωτησα
 
Χθές πέρασα από Καλκατζακο να πάρω κάτι πράγματα που χρειάζομαι και πήρα και ένα κουτί express 32, έσφαξαν ένα και βρήκα την πυρίτιδα της φωτο.Να μας πουν οι γνωστες ποια πυρίτιδα είναι.
 

Attachments

  • IMG_20230826_133035.jpg
    IMG_20230826_133035.jpg
    175,4 KB · Προβολές: 73
Χθές πέρασα από Καλκατζακο να πάρω κάτι πράγματα που χρειάζομαι και πήρα και ένα κουτί express 32, έσφαξαν ένα και βρήκα την πυρίτιδα της φωτο.Να μας πουν οι γνωστες ποια πυρίτιδα είναι.
Όπου κάτσει η μπίλια!
 
Χθές πέρασα από Καλκατζακο να πάρω κάτι πράγματα που χρειάζομαι και πήρα και ένα κουτί express 32, έσφαξαν ένα και βρήκα την πυρίτιδα της φωτο.Να μας πουν οι γνωστες ποια πυρίτιδα είναι.
Θα τους τελείωσε η Άκουιλα που είχαν ξεκινήσει απ' το 2020. Τώρα αυτή Drago είναι;;;
 
Θα τους τελείωσε η Άκουιλα που είχαν ξεκινήσει απ' το 2020. Τώρα αυτή Drago είναι;;;
Nαι ιατρε μου.....
Η τελείωσε η aquila κ ξαναγεμισε με drago η είναι παλαιότερη παρτιδα..

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-Τσίχλες.4200/page-57

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/ΔΟΡΚΑΣ-Α-Β-Ε-Ε.2028/page-7
 
Χθές πέρασα από Καλκατζακο να πάρω κάτι πράγματα που χρειάζομαι και πήρα και ένα κουτί express 32, έσφαξαν ένα και βρήκα την πυρίτιδα της φωτο.Να μας πουν οι γνωστες ποια πυρίτιδα είναι.
Αρχες Αυγουστου πηρα αρκετα κουτια express 32.Οταν πηγα σπιτι ανοιξα δυο φυσιγγια και αντι για ακουιλα(που περιμενα) ηταν γεμισμενα με granular..Τωρα εσυ βρισκεις κατι αλλο!!Οτι να ναι...
 
Αρχες Αυγουστου πηρα αρκετα κουτια express 32.Οταν πηγα σπιτι ανοιξα δυο φυσιγγια και αντι για ακουιλα(που περιμενα) ηταν γεμισμενα με granular..Τωρα εσυ βρισκεις κατι αλλο!!Οτι να ναι...
Τι γίνεται ρε φίλε!!! Μεγάλη εταιρεία σου λέει μετά
 
Back
Top